Ön iki Aks'ın değişimi

oguzats58

Düz Yol Gazcısı
7 Ocak 2019
6
3
145
Merhabalar arkadaşlar. 2017 Yeni kasa fiestamın ön iki aksı serviste garanti kapsamında değişmiş ve ben bunu bakıma götürünce serviste öğrendim. Alırken eksper hiçbir şekilde söylememişti. Ben aracı satmak istediğim zaman eskper böyle böyle derse alıcıya bu sebepten dolayı sorun yaşar mıyım sizce? Yani alıcı siz olsanız ne yapardınız?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sorun yaşamazsınız, garantiden değiştiğine göre fabrikasyon bir sorun nedeniyle değişmiştir. Garanti zaten bunlar için var. Alıcı ben olsaydım hatalı parçalar yenileriyle değiştirildiği için memnun olurdum.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar arkadaşlar. 2017 Yeni kasa fiestamın ön iki aksı serviste garanti kapsamında değişmiş ve ben bunu bakıma götürünce serviste öğrendim. Alırken eksper hiçbir şekilde söylememişti. Ben aracı satmak istediğim zaman eskper böyle böyle derse alıcıya bu sebepten dolayı sorun yaşar mıyım sizce? Yani alıcı siz olsanız ne yapardınız?
Aksla birlikte değişen parçalara bakmak lazım salıncaklar, travers, tampon demiri, direksiyon kutusu vs gibi ağır parçalarda işin içine dahil olduysa bilin ki alttan darbe almıştır. Ama yok sadece iki tane aks gözüküyorsa arkadaşların dediği gibi garantilik bir problem olabilir.

oguzats58

Düz Yol Gazcısı
7 Ocak 2019
6
3
145
Aksla birlikte değişen parçalara bakmak lazım salıncaklar, travers, tampon demiri, direksiyon kutusu vs gibi ağır parçalarda işin içine dahil olduysa bilin ki alttan darbe almıştır. Ama yok sadece iki tane aks gözüküyorsa arkadaşların dediği gibi garantilik bir problem olabilir.
Sadece ön sağ sol aks. Başka birşey değişmemiş. Darbeden kaynaklı bişey değil. Fakat araç yürümüyor diye çekici çağrılmış.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Sadece ön sağ sol aks. Başka birşey değişmemiş. Darbeden kaynaklı bişey değil. Fakat araç yürümüyor diye çekici çağrılmış.
Aks dediğin şaft sanırım. Değiştiğinden dolayı sıkıntı olmaz ama şasede oynamalar olmuş ve exper görememiş olabilir. Exper garantisi devam ediyorsa başka bir firmada expertiz yapmanı önerebilirim. Hem için de rahatlamış olur.

oguzats58

Düz Yol Gazcısı
7 Ocak 2019
6
3
145
Aks dediğin şaft sanırım. Değiştiğinden dolayı sıkıntı olmaz ama şasede oynamalar olmuş ve exper görememiş olabilir. Exper garantisi devam ediyorsa başka bir firmada expertiz yapmanı önerebilirim. Hem için de rahatlamış olur.
Arabanın 2 farklı firmada eksperini yaptırdım ben kazası yok aracın, teşekkür ederim yorumun için ☺️

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Büyük ihtimalle garanti kapsamındayken araç akis kesti, yoksa neden yürümesin. Ancak daha garantisi bitmemiş araç nasıl başka hiçbir darbe olmadan akis keser onu anlamadım.
Arkadaşlarında dediği gibi sadece akislerin değişiminden dolayı bir şey olmaz, orası ayrı konu. Hiç kafanızı bulandırmayın.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Üye ilk mesajda garantiden değiştiğini yazmış. Garanti fabrikasyon hataları kapsar. Alttan darbe vs. kaza/hasar durumunda kişi hasarı sigortadan veya nakden ödeyerek yaptırabilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Zaten ikisi birden bozulmaz bence biri bozulmuştur hatalı parça diyip ikisini de değiştirmişlerdir garanti kapsamında

oguzats58

Düz Yol Gazcısı
7 Ocak 2019
6
3
145
Üye ilk mesajda garantiden değiştiğini yazmış. Garanti fabrikasyon hataları kapsar. Alttan darbe vs. kaza/hasar durumunda kişi hasarı sigortadan veya nakden ödeyerek yaptırabilir.
Ben de bu düşünceye sahibim. Darbe olmuş olsa garantiden değiştirmezler. Servis kendi hatasını garantiden değiştirir. Hem servis kayıtlarında değiştiği yazıyor hem de hasar kaydı gözükmüyor zaten. Bir de sizlerin yorumu görmek istedim.

oguzats58

Düz Yol Gazcısı
7 Ocak 2019
6
3
145
Büyük ihtimalle garanti kapsamındayken araç akis kesti, yoksa neden yürümesin. Ancak daha garantisi bitmemiş araç nasıl başka hiçbir darbe olmadan akis keser onu anlamadım.
Arkadaşlarında dediği gibi sadece akislerin değişiminden dolayı bir şey olmaz, orası ayrı konu. Hiç kafanızı bulandırmayın.
Valla ilk sahibi bana ön takımlardan ses geldiğini, otosandan mühendislerin gelip hatayı bulamadıklarını, 2-3 ay sonucunda sorunun çözüldüğü söylemişti. Ama aks değişiminden bahsetmemişti. Ben de aracı 30 bin km'de aldığım için açıkçası servis kayıtlarına falan bakmadım garantili ve 2 yasında diye. Gerçi bakmış olsaydım da fikrim değişmezdi zaten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım