KAPALI Ötv muafiyetimiz var tavsiyelerinizie ihtiyacim var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Babamin engelli raporu var 0 araba alacağiz otomatik vites olmak zorunda biz arabayi sadece şehir icindw kullaniyoruz ve 1 yilda ortalama 10 bin km nin altinda kullaniyoruz hb olur sedan suv olur hic farketmez az yaksin bakimi uygun olsun marka takintim da yoktur .

spersing

Düz Yol Gazcısı
21 Şub 2018
34
19
145
Peki ben 85 model lancer otm vites araba kullanicisiyiz cvt şanzımanı kötülüyorlar amacım performans değil yakıt tüketimi sizce şanzıman ve motor yönünden bi sorunla karşılaşırmıyım bir de arabanın önü ferah oldugu kadar arkası karanlık

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Peki ben 85 model lancer otm vites araba kullanicisiyiz cvt şanzımanı kötülüyorlar amacım performans değil yakıt tüketimi sizce şanzıman ve motor yönünden bi sorunla karşılaşırmıyım bir de arabanın önü ferah oldugu kadar arkası karanlık
Bilmeyenlerin kullanmayanların kötülemesi gibi geliyor.Vasat bir tork konvertörlü şanzıman gibi çalışır. 1,8 motor 1998 den beri kullanılan bir motor enjektörleri dışında değişen bir durumu yok.20 yıllık motor hakkında da kötü demek zor bence. 1,2 turbo motor da intercooler'ı o dışarıda gördüğünüz turbo motorlar gibi değil performans arabalarında olan su soğutmalı bir intercooler kullanılıyor mesela en basitinden.Bir de turbosu öyle aman aman fazla da sıkıştırmıyor bu da motor için sağlıklı. Toyota'yı sağa sola sorsan da bilinir sorunsuz der geçerler.Haa arkası karanlık ve basık gelebilir bu kullanıcısına göre değişebilir.Benim aksine hoşuma bile gidiyor mesela :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım