KAPALI ÖTV Muafiyetli Araç Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ealper

Alper Erden
Takipçi
6 Nis 2020
4
0
10
26
Tekirdağ
Marka
Honda
Aklımda bi kaç tane model var ama buaraya da danışmak istedim engelli üzerine alacağız
Ortalama olarak piyasa fiyatı 260 tl civarı olan arabalara bakıyorum bunlar da ötv siz 162 bin tl ye falan denk geliyor
Aklımdaki modeller şunlar
Opel insignia
Peugeot 508
Mercedes A sedan
Skoda superb
Sizin tercihiniz hangisi olurdu gerek kullanışlılık gerekse 5 yıl sonraki ikinci el durumuna bakarak

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
A Serisi hariç hepsi benim açımdan cazip modeller . A serisi de çok iyi araba olabilir ama benim gözümde A serisi için verilen para araca değil , markanın amblemine veriliyor .

508 - İnsignia - Superb arasından bir seçim yapılacak olsa , Superb 2016'dan beri bu kasa ile trafikte . Geçtigimiz aylarda bir de makyaj geçirdi güzel de oldu . 2.Elde de bir müşteri kitlesine sahip . Bu araçlar içinde en çok satılanı ama bu en iyisi demekte değil ... Öte yandan çok satılan olması , her sokak başında bir tane görülmesi de olumsuz bir yanı olabilir .

508 ve İnsignia da yine liftback tipinde , aynı avantajları sunuyorlar . Gerek iç hacim gerek bagaj hacmi olsun . 508 yeni bir otomobil sayılır , araç tasarımı ile çok ilgi görse de almaya gelince insanlar çekiniyorlar . Füturistik bir tasarımı olması - farklı özeliklere sahip olması acaba eski pejolar gibi olur mu diye düşünmeye itiyor insanları . Ayrıca çekincelerin bir kısmı da ikinci eldeki değer kaybından olsa gerek . Mesela 2.el D segmenti bir Peugeot ile bir Volkswagen fiyatlarına baktığınızda çok büyük farklar görürsünüz . Oysa ki alırkenki fark o kadar da büyük değildir .
Tasarımı ile gerçekten cezbediyor , her aracın birbirinin kopyası olduğu şu güzide otomotiv sektöründe Peugeot özgün olmayı başaran nadir firmalardan . İnsanların narin olmasından endişe ettiği " İ cockpit " 3008 başta olmak uzere diger peugeot modellerinde de bir süredir kullanılıyor .

İnsignia ise muhtemelen benimde tercih edecegim araç olurdu bunlar arasından .
Superbin sunduklarını sunuyor , tasarım olarakta bir 508 olmasa da Superb kadar alışılmış bir yüz de değil ...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
2. el değeri de önemliyse Passat'a da bakılabilir. Fiyatı ne olur bilmiyorum ama D segmentinin en iyilerinden biri. Onun dışında 508'i de öneririm. Ama 2. el değeri Passat kadar iyi olmayacaktır.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Yıllık ne kadar km yapıyorsunuz? Aileniz var mı? Varsa kaç kişi? Vb. Biraz daha kriterleri açsanız daha iyi olur. Bir de şu zamanda alacaksanız düşünmeyin bile virüs sonrasına erteleyin.

ealper

Alper Erden
Takipçi
6 Nis 2020
4
0
10
26
Tekirdağ
Marka
Honda
Yıllık ne kadar km yapıyorsunuz? Aileniz var mı? Varsa kaç kişi? Vb. Biraz daha kriterleri açsanız daha iyi olur. Bir de şu zamanda alacaksanız düşünmeyin bile virüs sonrasına erteleyin.
Yıllık 15 bin yaparım 5 kişiyiz şu zamanda almayız zaten aslında superb çok şeyler sunuyor fakat 508 ayrı bi çekici geliyor

ealper

Alper Erden
Takipçi
6 Nis 2020
4
0
10
26
Tekirdağ
Marka
Honda
A Serisi hariç hepsi benim açımdan cazip modeller . A serisi de çok iyi araba olabilir ama benim gözümde A serisi için verilen para araca değil , markanın amblemine veriliyor .

508 - İnsignia - Superb arasından bir seçim yapılacak olsa , Superb 2016'dan beri bu kasa ile trafikte . Geçtigimiz aylarda bir de makyaj geçirdi güzel de oldu . 2.Elde de bir müşteri kitlesine sahip . Bu araçlar içinde en çok satılanı ama bu en iyisi demekte değil ... Öte yandan çok satılan olması , her sokak başında bir tane görülmesi de olumsuz bir yanı olabilir .

508 ve İnsignia da yine liftback tipinde , aynı avantajları sunuyorlar . Gerek iç hacim gerek bagaj hacmi olsun . 508 yeni bir otomobil sayılır , araç tasarımı ile çok ilgi görse de almaya gelince insanlar çekiniyorlar . Füturistik bir tasarımı olması - farklı özeliklere sahip olması acaba eski pejolar gibi olur mu diye düşünmeye itiyor insanları . Ayrıca çekincelerin bir kısmı da ikinci eldeki değer kaybından olsa gerek . Mesela 2.el D segmenti bir Peugeot ile bir Volkswagen fiyatlarına baktığınızda çok büyük farklar görürsünüz . Oysa ki alırkenki fark o kadar da büyük değildir .
Tasarımı ile gerçekten cezbediyor , her aracın birbirinin kopyası olduğu şu güzide otomotiv sektöründe Peugeot özgün olmayı başaran nadir firmalardan . İnsanların narin olmasından endişe ettiği " İ cockpit " 3008 başta olmak uzere diger peugeot modellerinde de bir süredir kullanılıyor .

İnsignia ise muhtemelen benimde tercih edecegim araç olurdu bunlar arasından .
Superbin sunduklarını sunuyor , tasarım olarakta bir 508 olmasa da Superb kadar alışılmış bir yüz de değil ...
daha çok superb ile 508 arasında kaldım bende gönlüm 508 den yana belki bu kasaların ikinci eli alınır zaten indirimli alacağımız için her türlü kar etmek söz konusu diye düşünüyorum

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
superb 2020 makyajlı kasası çok uygun sıfır fiyatlara sahipti. bu durum değişmeden opsiyonlar da ekleyerek dolu dolu bir araç alabilirsiniz. ki ayrıca ikinci elde hem dolu hem temiz bir superb güzel prim eder.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
İnsignia makyajlandı ama daha ülkemize gelmedi eğer İnsignia düşünürseniz. Makyajlı kasasını bekleyin derim.

E.ackgz

Asfalt Kurutucu
9 Haz 2019
24
5
595
24
508 veya superb derim şahsen. Superb kasa olarak bayağıdır aynı kasa , 508 çok hoş farklı bir tasarım alışılmışın dışında . 5 yıl sonra superb daha avantajlı olacaktır muhtemelen.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Superbi geçen yıl aldık style paket malesef 1.6 dizel, aldığımız dönemde bir çok bayi aramama rağmen tsı motorlu yoktu doğuşta. Aracımızdan motor dışında çok memnunuz bu yıl makyajlandı çok daha iyi görünüyor açıkçası sizi 5 yıl boyunca çok rahat ettirecektir ve ikinci elde daha rahat ettirecektir sizi henüz makyajlanmış olması da sizin için avantaj nispeten daha geç eskiyecek diğer araçlara göre

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım