Oktan Arttırıcı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Würth veya Sonax'ın oktan arttırıcılarından kullanan var mıdır? Faydasını gördünüz mü?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
torco kullanabilirsin. bu işin duayenleri artık torco kullanıyor :) 6 tanesi 1000tl imiş
Duayen abilerin videosunu gördüm :)
Torco ciddi pahalı kalıyor bir de standart araç için over spec kalabilir. Bir de torco için "katalizörlü araçlarda kullanımı uygun değildir" diye uyarı var.
Aslında renard senden ümitliydim, kesin denediğin yakıt katkıları vardır. Yok mudır önereceğin?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Duayen abilerin videosunu gördüm :)
Torco ciddi pahalı kalıyor bir de standart araç için over spec kalabilir. Bir de torco için "katalizörlü araçlarda kullanımı uygun değildir" diye uyarı var.
Aslında renard senden ümitliydim, kesin denediğin yakıt katkıları vardır. Yok mudır önereceğin?
aslına bakarsan bir zararı olacağına ben inanmıyorum ama doktora sormakta fayda var ya da ithalatçısına sorulabilir. ben oktan artırıcı kullanmadım çünkü torco ithal edilene kadar piyasadakiler çok dandik kalıyordu. hiç inancım yoktu. 40tl vereceğim boş beleş birşeye. 150tl veririm bari güzel birşey olsun. bu arada torco kendi içinde ürünlere ayrılıyor. hepsi aynı araca uygun değil. kendim deneyeceğim o yüzden sana önerdim:D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
aslına bakarsan bir zararı olacağına ben inanmıyorum ama doktora sormakta fayda var ya da ithalatçısına sorulabilir. ben oktan artırıcı kullanmadım çünkü torco ithal edilene kadar piyasadakiler çok dandik kalıyordu. hiç inancım yoktu. 40tl vereceğim boş beleş birşeye. 150tl veririm bari güzel birşey olsun. bu arada torco kendi içinde ürünlere ayrılıyor. hepsi aynı araca uygun değil. kendim deneyeceğim o yüzden sana önerdim:D
Ben de ne idüğü belli olmayan markalardan tırsıyorum, hayatta depoya da koymam. Ama würth ve sonax ın ürünlerini görünce marka olarak güven verdi.
Torco deneyimlerini bekliyorum o zaman.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Ben de ne idüğü belli olmayan markalardan tırsıyorum, hayatta depoya da koymam. Ama würth ve sonax ın ürünlerini görünce marka olarak güven verdi.
Torco deneyimlerini bekliyorum o zaman.
ürünü türkiye'ye ithal eden adam ile az önce görüştüm. bana amerika kaynaklı bir link gönderdi youtube üzerinden. markanın kendi videosu değil. başka bir site karşılaştırma yapmış. 6 amerikan firması içinde 1 numaraya koymuşlar. farkı ise eski yeni her türlü araca uygun olup detenasyonu engellemesiymiş. (dikkat dizellere uygun mu bilmiyorum!:) )

kullanım şekli 45lt deposu olan bir araç için şöyleymiş:

1 tübü tam depoya eklersek koruyucu bir yakıt elde etmiş oluyoruz. yarım depoya bir tüp veya tam depoya iki tüp eklersek yarış yakıtı kalitesinde bir performans almış oluyoruz. fiyatları dilersen sana özelden yazarım şimdi adamıın açık reklamını yapmayalım. ürün zaten dünya çapında olduğu için bilgi vermemiz reklama girmez bence :) açıkçası 1 tüp alıp bir depoda kullanmak niyetim var. zaten benim araç öncelikli olarak 98 oktan istiyor olmadı 95. eh bizim ülkede 95 oktan var mıdır o bile şüpheli. beni 98 seviyesine çıkarsa yeterli. yarış yakıtı performansına gerek bile yok ki 1.4 mütevazi bir araba o kadar iddialı bir bileşimi yakabilir mi o şüpheli zaten

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
ürünü türkiye'ye ithal eden adam ile az önce görüştüm. bana amerika kaynaklı bir link gönderdi youtube üzerinden. markanın kendi videosu değil. başka bir site karşılaştırma yapmış. 6 amerikan firması içinde 1 numaraya koymuşlar. farkı ise eski yeni her türlü araca uygun olup detenasyonu engellemesiymiş. (dikkat dizellere uygun mu bilmiyorum!:) )

1 tübü tam depoya eklersek koruyucu bir yakıt elde etmiş oluyoruz. yarım depoya bir tüp veya tam depoya iki tüp eklersek yarış yakıtı kalitesinde bir performans almış oluyoruz. fiyatları dilersen sana özelden yazarım şimdi adamıın açık reklamını yapmayalım. ürün zaten dünya çapında olduğu için bilgi vermemiz reklama girmez bence :) açıkçası 1 tüp alıp bir depoda kullanmak niyetim var. zaten benim araç öncelikli olarak 98 oktan istiyor olmadı 95. eh bizim ülkede 95 oktan var mıdır o bile şüpheli. beni 98 seviyesine çıkarsa yeterli. yarış yakıtı performansına gerek bile yok ki 1.4 mütevazi bir araba o kadar iddialı bir bileşimi yakabilir mi o şüpheli zaten
Shell V-Power kaç oktan hocam? 98 değil mi?

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Bu ürünleri kullanmanın araca zararı nedir bilen var mı?
türk olarak hiçbir kaynak yok. türkiye'de ancak kullananlara sorulur ancak çoğu firmanın malı gündelik (normal) ya da stok arabalara uymuyor. bu torco denilen ürünün en büyük özelliği eski yeni her türlü araca uyum sağlaması ( dizeller dahil mi bilmiyorum ) bu arada başka ürünler alakalı da elimde net bir veri ya fikrim olsa mutlaka paylaşırım. tek bir ürün hakkında kesin konuşmamın tek sebebi distrübitörü ile görüşmem ve yabancı kaynaklardan okumuş,izlemiş olmam.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Bildiğim kadarıyla tsi motorlar ilk çıktığından beri öncelikli olarak 98 istiyordu. Benim şöyle bir sorum olacak: Bizim 2003 Ford'un atmosferik motorunda oktan değişeceği zaman serviste ecu üzerinden ayar yapılması gerekiyordu. Aynı durum senin arabada da var mı yoksa kendisi otomatik ayarı yapıyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım