Opel Astra GTC Sport arabama Sunroof yaptırmalı mıyım?

mertkya

Asfalt Kurutucu
30 Haz 2019
49
32
595
Marka
Seat
Merhabalar,

2012 Model Opel Astra 1.4 T GTC Sport aldım. Fakat tek eksiğim sunroof araç coupe ve tek kapı olduğu için sunroof ihtiyacı doğuyor. Sunroof olursa daha ferah olabilir içerisi. Bu yüzden sonradan sunroof yaptırsam nasıl olur. Çok sorun çıkarır mı çok masraflı olur mu? Bilgili arkadaşlarımın yorumlarını önerilerini merakla bekliyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,195
45,773
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sunroof ve panoramik cam tavanli araclarin sütun ve birlesim yerlerinde kullanilan guvenlik malzemeleri daha farkli. Kestirmek falan yapilacak is degil eger ki sahin, dogan falan kullanmiyorsaniz. Ayrica iceri su alma riski de olacaktir. Yapilacak is degil bence.

mertkya

Asfalt Kurutucu
30 Haz 2019
49
32
595
Marka
Seat
+ olarak tahliye için a sütunu ve b sütunundan ince tahliye hortumları olur fabrika çıkışlı olanlarda işçiliği çok incedir sonradan yapılan sunroofta bunların göze alıncağını düşünmüyorum
Bilgi için teşekkürler, Büyük ihtimal yaptırmayacağım.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Merhabalar,

2012 Model Opel Astra 1.4 T GTC Sport aldım. Fakat tek eksiğim sunroof araç coupe ve tek kapı olduğu için sunroof ihtiyacı doğuyor. Sunroof olursa daha ferah olabilir içerisi. Bu yüzden sonradan sunroof yaptırsam nasıl olur. Çok sorun çıkarır mı çok masraflı olur mu? Bilgili arkadaşlarımın yorumlarını önerilerini merakla bekliyorum.

Sunroof görsel kaygılar veya otomobilde sigara içenlerin konforu dışında nasıl bir ihtiyacı karşılıyor ki ? Nasıl böyle bir ihtiyaç doğuyor ?
Otomobilin içi ferah değilse ya cam filmleriniz koyudur, ya da otomobile henüz alışamamışsınızdır.

mertkya

Asfalt Kurutucu
30 Haz 2019
49
32
595
Marka
Seat
Sunroof görsel kaygılar veya otomobilde sigara içenlerin konforu dışında nasıl bir ihtiyacı karşılıyor ki ? Nasıl böyle bir ihtiyaç doğuyor ?
Otomobilin içi ferah değilse ya cam filmleriniz koyudur, ya da otomobile henüz alışamamışsınızdır.
Cam filmlerim koyu, aracada alışamadım daha fakat örnek olarak sunrooflu ve sunroofsuz iki aynı model araca bindiğinde bile bambaşka bir atmosferi oluyor. Araç gayet rahatlıyor. Işık alıyor, aydınlık oluyor gibi şeyler..

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,796
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ben genelde sunroof u bir kademe arkası kalkık kullanırım. Görselini bir tarafa bırakıyorum benim aracım megane coupe 1 kasa ve içi dar. Hem daha ferah oluyor hem de sunroof perdemde hava ızgaraları olması sebebiyle perde açık yada kapalıda olsa yan camları açtığımdaki balon etkisi ve rahatsız edici rüzgar kaynaklı hava akımı olmadan bir aspiratör mantığıyla araç içindeki koku ve sıcak havayı çekip alıyor. Yeni araçların hemen hemen hiçbirinin sunroof perdesinde bu şekilde bir ızgaralı kısım yok. Gittikçe eskiyi aratıyorlar. Görsel kısmına gelirsek evet dıştanda araca ayrı bir hava katıyor. Bütün bunlara rağmen sonradan sunroof yaptırmanızı kesinlikle önermem. Güvenlik sıkıntısı apayrı bir boyut bunun yanında sunroof sadece görülen açıp kapanan bir camdan ibaret değil. Tahliye kanalları tavanda hem araç içindeki yolcuları korumak hemde burkulma direncine katkı sağlamak için dizayn edilmiş bir yapı var. Hiçbir şekilde sonradan yapılan o verimde ve güzellikte olmayacaktır.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Kendi arabamda kurcalamadık yer bırakmayan ben, kesinlikle tavanı kesme gübi bir işleme girişmezdim.

Allah korusun, arabayla taklalı kazaya karışırsınız, arabayı toplamaya ak olduğunuzda sunroof işi değerlendirilir. Onun dışında bence tartışma konusu bile olamaz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sunroof ve cam tavanın sürücü ve önde oturan yolcuya bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Arkada oturanlar için ortamı ferahlatan donanımlar, özellikle cam tavan için geçerli bu yazdığım. Citroen'de olan panoramik cam tavan gibi bir donanım değilse öndekilere pek bir etkisi olmayacaktır.

Sac tavanlı bir arabanın tavanına böyle bir işlem yapmak mantıksız ve güvensiz olacaktır diye düşünüyorum.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Sunroof ve cam tavanın sürücü ve önde oturan yolcuya bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Arkada oturanlar için ortamı ferahlatan donanımlar, özellikle cam tavan için geçerli bu yazdığım. Citroen'de olan panoramik cam tavan gibi bir donanım değilse öndekilere pek bir etkisi olmayacaktır.

Sac tavanlı bir arabanın tavanına böyle bir işlem yapmak mantıksız ve güvensiz olacaktır diye düşünüyorum.
Astra j gtc lerde ki sunroof orijinali epey güzel çünkü on cam ile birleşerek geliyor müthiş bir ferahlık sağlıyor ön tarafa..
Resim bulunca ekleyeceğim.

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Cam Tavanlı Bu Galiba Baya güzel duruyor.
autowp.ru_opel_astra_gtc_panoramic_7 - Kopya.jpg

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Astra j gtc lerde ki sunroof orijinali epey güzel çünkü on cam ile birleşerek geliyor müthiş bir ferahlık sağlıyor ön tarafa..
Resim bulunca ekleyeceğim.
Cam Tavanlı Bu Galiba Baya güzel duruyor.
Ekli dosyayı görüntüle 19704
Aynen buydu unutmuşum resim atacağım dedim unuttum.

Bu sunroof değil ki, panoramik cam tavan. Üstte yazdığım Citroen örneğindekine benziyor. Bunun önde oturanlara da katkısı büyüktür tabii ki. Ancak bunu sonradan araca yaptırmak demek aracı bambaşka ve güvensiz bir hâle sokmak demek. Maliyetten hiç bahsetmiyorum bile.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bu sunroof değil ki, panoramik cam tavan. Üstte yazdığım Citroen örneğindekine benziyor. Bunun önde oturanlara da katkısı büyüktür tabii ki. Ancak bunu sonradan araca yaptırmak demek aracı bambaşka ve güvensiz bir hâle sokmak demek. Maliyetten hiç bahsetmiyorum bile.
Tabii ki bunu yaptırmak aşırı saçma, güvenlik maliyet gibi konular ortaya gelince aracı satıp cam tavan opsiyonlusunu almak daha mantıklı ve karlı olacaktır mutlaka.
Sunroof ve cam tavan olarak ufak terim karışıklığı oldu yukarıda.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım