Opel astra h kasamı renault megan mı?

Hangisi daha iyi

• 1.3 cdti opel astra h kasa

• 1.5 dci renault megan 2

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,331
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İç hacim Megane. Performans için Megane. İç mekan kalitesi ve yol tutuş için Astra. Yetkili servis takıntınız varsa Megane. Gaza bastıkça vites kolunun oynaması sinirinize dokunuyorsa Astra. Konfor tercihinizse Megane, nispeten daha sert ama çok daha stabil bir araç tercihinizse Astra. Güvenebildiğim son Opel modellerinden biri olması nedeniyle benim tercihim Astra H olurdu.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arkadaş sanırım bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    94.8 KB · Görüntüleme: 582

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
İki aracıda iki sene ve 50.000 km kadar kullandım. Megane'dan astra'ya geçince ilk fark ettiğim astradaki o sertlik ve tokluk hissi oldu meganedan sonra çok daha kaliteli hissettirmişti meganeda neye elini atsan çiziliyor soyuluyor elinde kalıyordu astrada konsola yumrukla dalsan bile bişey olmayacak hissi veriyordu aynı şey sürüştede geçerli astra zaten kalkarken sanki tank kaldırıyormuşsun gibi hissettiriyor ama bu sertlik yola çıkınca meganedan çok daha fazla güven veriyor

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Megane 2 1.5 dcilerde iki farklı güce sahip ünite var biri 90 lıktı sanırım diğeri 110 diye hatırlıyorum yanlışım olabilir. Astra 1.3 cdti 90 lık 1.5 dci 90 lığa göre bariz daha iyi yürüyor.
Kalite, sürüş keyfi, yol tutuş, güvenlik ve sağlamlık olarak kesinlikle astra.
Megane 2nin güçlü versiyonu alınacaksa tercih edilebilir daha yumuşak süspansiyonlar ve motor performansıyla şehir içi kullanımda gayet güzel bir araba ve bilindiği gibi yakıt ekonomisi de iyi seviyede. Fakat şanzıman oranından dolayı megane uzun yolda çok ses çıkarıyor bir üst vitesi arıyorsun ama bulamıyorsun

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Akrabamda Astra F vardı sattı megane 2 aldı Astra daha çok güven veriyordu diyor

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Fazla düşünme bi çok konuda Astra H > Megane2... Megane asıl sıçramasını bence megane 4 ile yaptı. 4 'e gelene kadar tüm megane'lar kendi sınıfı içinde rakiplerine göre çok kalitesiz. Megane 4 ile anca dengelendi.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Fazla düşünme bi çok konuda Astra H > Megane2... Megane asıl sıçramasını bence megane 4 ile yaptı. 4 'e gelene kadar tüm megane'lar kendi sınıfı içinde rakiplerine göre çok kalitesiz. Megane 4 ile anca dengelendi.
Yalnız megane 2 nin de şehir içindeki konforu gerçekten küçük göremeyeceğim kadar iyi. Özellikle arka koltukta otururken hergün accordla gittiğimiz yerde megane 2 nin konforu daha iyiydi. Megane 2 arka koltukta oturuyordum, accordda önde

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Astra'yı kalite olarak daha çok beğeniyorum ama iki arabanın da temizini bulmak gerekiyor. Onun dışında çok farklarının olduğunu düşünmüyorum.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Her ne kadar Astra'lar içinde H'ı iç dizaynı ve soğuk duruşu ile sevmesem de karşılaştırmada açık ara astra öndedir. Yol tutuş ve hissiyatı çok başarılıdır. 1.3 cdti biraz üzse de fena da gitmez. Yazılım ile daha keyifli olacaktır.

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Megane 2 bakım konusunda masraflı bir araçtır çünkü 2 haftada bir sizi kesin sanayiye gitmek zorunda bırakır. 1 tane daha 60.000 km’de tertemiz megane 2 aldım ve aldığıma alacağıma pişman oldum. Opel vazgeçemediğim bir araba oldu. Astra h 1.6 twinport, astra gtc twinport, 1.6 t ve 2.0t motorlu olan araçları kullandım. Ben bunları kullanırken babam 111. Yıl paket aldı. Subaplardaki aşınma sonrası subap ayarı yapamayan kısıtlı enjoy motor yüzünden memnun kalmadığımız tek araç oldu. Onu da bizden alan kişi 20 yıldır opal servisinde ustalık yapan biri. Kısaca h kasa astra varken ne megane ne de başka bir araba. Gözün kapalı astra al derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
megane tabi astra diyenlere bakma bende var megane2 1.5 dci dizel rahat konforlu hiç bişeyi yok aracın deiğimi yap megane2 al ben kullanıyorum çok iyi ve zevkli

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Megane 2 bakım konusunda masraflı bir araçtır çünkü 2 haftada bir sizi kesin sanayiye gitmek zorunda bırakır. 1 tane daha 60.000 km’de tertemiz megane 2 aldım ve aldığıma alacağıma pişman oldum. Opel vazgeçemediğim bir araba oldu. Astra h 1.6 twinport, astra gtc twinport, 1.6 t ve 2.0t motorlu olan araçları kullandım. Ben bunları kullanırken babam 111. Yıl paket aldı. Subaplardaki aşınma sonrası subap ayarı yapamayan kısıtlı enjoy motor yüzünden memnun kalmadığımız tek araç oldu. Onu da bizden alan kişi 20 yıldır opal servisinde ustalık yapan biri. Kısaca h kasa astra varken ne megane ne de başka bir araba. Gözün kapalı astra al derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
yalan söyleme lütfen ben hiç gitmedim neden sen nasıl bişi almıssınki bende öyle bişey yok

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
kullanmayanlar yorum yapmasın dediklerinizin hepsi yanlış insana yanlış bilgi vermeyin çarpışma testlerinden 5 yıldız almış bir araca bunu diyemessiniz youtubeye takla atan megane2 yazın bakalım takla atan araba o kadar sağlammı olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım