KAPALI Opel astra k 1.4 turbo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Meraba arkadaşlar sitede yeniyim sizden bilgi almak istiyorum 2011 de ehliyetimi aldım ve 2014’de astra j 1.4 turbo sahibi oldum 135k da sattim sevmediğim tek yönü ağırlığıydı rakiplerinden 200 kilo kadar ağır şimdi arabasız kaldim astra k bakıyorum ablamda %85 engelli raporu var O yuzden ucuza gelecek onun uzerine alacağım astra K kullanan bana fikir verebilirmi bi alt kasadaki hatalari duzeltmisler mi ? Yardım ederseniz sevinirim

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
J kasa kullandım, hafif hissettiriyor ama tam olarak öyle de değil, hafifletilmiş gibi daha çok.
Bi test sürüşüne çıkıp deneyin bence, hafif olsa da beğenmeyebilirsiniz alışkanlıklarınıza ters olabilir çünkü.
Ama iyiydi ben beğenmiştim almayı düşünürdüm kesinlikle.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Performansıyla alakalı şöyle bir örnek vereyim:

Bir gün eve giderken astra k 1.4 turbo denk geldi önüme. Aracım 1.6t 180 hp insignia. Lpg'deyken selektör yaptım, yol versin de geçeceğim. Bastı. Ben başta bastı mı tam anlayamadım. Sonra baktım gidiyor, benzine alıp vites küçülttüm. Zor yakaladım. İleride yavaşladık, arkasına geldim darlamadan. Yol açılınca benzer hızlardan gene bastık, önümü açtı, yavaş yavaş geçebildim. 150 lik astranın böyle gittiğini bilmiyordum cidden.

Ama şunu da ekleyeyim. Bir iki yerde segman kırma vs okumuştum motor hakkında. Tamamen detaylı bilmiyorum ama araştırmak lazım.

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
2016 Ağustos - 2019 Kasım arasında 3 yıldan uzun süre kullandım. Aracın performansı gayet iyi, hafif ve çevik yalnız 2 konuda uyarmam lazım. Aracı sakın 18" jantlarla alma, konfor diye bir şey kalmıyor. Zaten sert olan arabada 18" jantlarla bozuk yolda dalak böbrek ne varsa bırakıyorsun. Bir davete giderken saçını başını yapmış kızlar arabadan indiğinde saç baş dağılmış oluyordu, biraz da bu yüzden değiştirme kararını aldım diyebilirim.

Bir de aracın halojen farları çok kötü, uzunları yakmadan kesinlikle yolu olması gerektiği kadar iyi aydınlatmıyor. LED Matrix farlarının olmasına dikkat edersen gece sürüşlerinde senin rahatlığın açısından iyi olur.

Bunlar dışında araba gayet iyi, arka kısım yeteri kadar geniş, araba çevik ve yol tutuşu iyi. Gaza basınca iyi gidiyor, frenleri de iyiydi.

Not: Aklıma geldi, ilk üretim yıllarında trim sesi sorunu vardı, sonrakinde durum ne bilmiyorum.

Son düzenleme:

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
2016 Ağustos - 2019 Kasım arasında 3 yıldan uzun süre kullandım. Aracın performansı gayet iyi, hafif ve çevik yalnız 2 konuda uyarmam lazım. Aracı sakın 18" jantlarla alma, konfor diye bir şey kalmıyor. Zaten sert olan arabada 18" jantlarla bozuk yolda dalak böbrek ne varsa bırakıyorsun. Bir davete giderken saçını başını yapmış kızlar arabadan indiğinde saç baş dağılmış oluyordu, biraz da bu yüzden değiştirme kararını aldım diyebilirim.

Bir de aracın halojen farları çok kötü, uzunları yakmadan kesinlikle yolu olması gerektiği kadar iyi aydınlatmıyor. LED Matrix farlarının olmasına dikkat edersen gece sürüşlerinde senin rahatlığın açısından iyi olur.

Bunlar dışında araba gayet iyi, arka kısım yeteri kadar geniş, araba çevik ve yol tutuşu iyi. Gaza basınca iyi gidiyor, frenleri de iyiydi.

Not: Aklıma geldi, ilk üretim yıllarında trim sesi sorunu vardı, sonrakinde durum ne bilmiyorum.
2 arac arasinda cok kararsızım biz yillar boyunca opelciydik ve denildiği gibi sıkıntılı bi marka değil insanlarımız da değişik bi şekilde opel dusmanligi var bence tam olarak fiyat performans araçları yakin bi arkadasimda honda civic 2018 executive 1.5 turbo var cvt şanzıman arac 180 beygir olmasına rağmen 150 lik bir astra manuele kafa tutabileceğini zannetmiyorum. Bana honda baskısı yapiyolar cok kararsızım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2 arac arasinda cok kararsızım biz yillar boyunca opelciydik ve denildiği gibi sıkıntılı bi marka değil insanlarımız da değişik bi şekilde opel dusmanligi var bence tam olarak fiyat performans araçları yakin bi arkadasimda honda civic 2018 executive 1.5 turbo var cvt şanzıman arac 180 beygir olmasına rağmen 150 lik bir astra manuele kafa tutabileceğini zannetmiyorum. Bana honda baskısı yapiyolar cok kararsızım.
Canlari zamaninda yandigindan o . 1.4 lerin motorlarinin kirildigi da meshurdu bi ara . Sorunsuz opel ( son kasalar pejo) nadir bulunur bana gore .

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
@Sırtlan Parayı kim veriyorsa kararı onun vermesi daha iyi olur ama Astra'nın K kasası konfor dışında birkaç donanıma dikkat edilirse gayet iyi bir seçim.

Artıları; Performansı iyi, yol tutuşu iyi, frenleme mesafesi iyi, kasa hafif olduğu için devirsiz kullanımda yakıt yüksek değil, iç mekan genişliği fena değil, bakım maliyetleri Honda'ya göre düşük.

Eksileri; Konforu iyi değil, özellikle 18" jantlarla aşırı sert bir araba. Trim sesi sorunu var, arka tarafta orta kol dayama yok ve halojen farları yetersiz.

Bir de Opel boyasına dikkat etmek lazım, özellikle güneşin altında arabaya kuş pisliği ya da yapışkan bir şey bulaşırsa kısa sürede temizletmek gerekiyor. Zamanında temizlenmezse daha önce kullandığım arabaların hiçbirinde yaşamadığım bir şekilde izleri kalıyor.

Son düzenleme:

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Canlari zamaninda yandigindan o . 1.4 lerin motorlarinin kirildigi da meshurdu bi ara . Sorunsuz opel ( son kasalar pejo) nadir bulunur bana gore .
Ben her zaman vw tsi motorlarinin sorunlarini duydum 60 bin kilometre benzinde 135 bine kadarda lpg de Kullandım sıkıştırdım hiçbir sorun yaşamadım ondan once babam insignia kullanıyordu ondada hic sorun yaşamadık. Otomatik vites biraz yavaş kalabilir ama en azından dsg gibi sıkıntılı degil ve bakım maliyetleri dusuk yakitida korkutucu değil 6.4 şehiriçi benzinde opel düzgün kullandığında hakkını veren bir araba şu an bir astra 150 bin tl boş paketi bir golf 270 bin tl 150 ye polo veriyolar arka frenler kampana

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
@Sırtlan Parayı kim veriyorsa kararı onun vermesi daha iyi olur ama Astra'nın K kasası konfor dışında birkaç donanıma dikkat edilirse gayet iyi bir seçim.

Artıları; Performansı iyi, yol tutuşu iyi, frenleme mesafesi iyi, kasa hafif olduğu için devirsiz kullanımda yakıt yüksek değil, iç mekan genişliği fena değil, bakım maliyetleri Honda'ya göre düşük.

Eksileri; Konforu iyi değil, özellikle 18" jantlarla aşırı sert bir araba. Trim sesi sorunu var, arka tarafta orta kol dayama yok ve halojen farları yetersiz.

Bir de Opel boyasına dikkat etmek lazım, özellikle güneşin altında arabaya kuş pisliği ya da yapışkan bir şey bulaşırsa kısa sürede temizletmek gerekiyor. Zamanında temizlenmezse daha önce kullandığım arabaların hiçbirinde yaşamadığım bir şekilde izleri kalıyor.
Kasanin hafifliği yakıta yansımış mi birde j kasalarda 120 den sonra sol dikizden uğultu geliyordu onlari duzeltmisler mi benim kararım astradan yana ama test surusune çıkartmıyorlar şu an benim yaşadığım şehir küçük bir şehir o yüzden opel bayisinde pek astra yok siparisle geliyor aklimdaki donanım matrix far ile gelen dynamic paket 18 jant. Ama konfor yok diyosunuz en iyi paket hangisi ?

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Ben 3 yıldır kullanıyorum. Bütçeniz varsa dynamic paketini almanızı tavsiye ederim ek olarak matrix far opsiyonuda güzel olabilir. Dynamic paket almazsanız Sport modu ve vitesin manuel değişme özelliği gelmiyor. 2019 yada 2018 model olsun ve yeni olsun diye çok takılmazsanız 2015 modelleriniz özellikle tavsiye ederim. İlk çıktığı zaman Watts bağlantısı(yol tutuşuna ciddi etkisi var) ve ekstradan ileriki yıllardan çok yalıtım malzemesi ile geliyordu. 2017 den sonraki yıllarda da yanlış bilmiyorsam dynamic paketten şerit takip, çarpışma asistanı gibi özellikler vergi dilimi artmasın diye çıkarıldı. Aracı alırken golf gibi rakiplerinede bakmıştım. 1.4 dynamic otomatik aldığım fiyata yanlış hatırlamıyorsam 1.2 trendline dsg falan tavsiye etmişlerdi kısacası şuanki aracımın doluluğu yoktu. 18 Aracın motoru tatmin ediyor performansı hoşuma gidiyor. Şanzıman hafif yavaş ama konforlu ve sorunsuz. Yol dengesini seviyorum güzel yol tuttuğunu düşünüyorum. Tek problem olarak arabanın her tarafından trim sesi geliyor. Göstergeler, sensörler, ön konsol, sütunlar, pandizot, kapılar ve fitilleri, özellikle parke ve bozuk yollarda kulak tımalıyorlar ve çok canımı sıkıyorlar. Serviste garantili araçlara her götürdüğünüzde sprey sıkıyorlar. Ve 3 hafta sonra aynı sesleri duymaya başlıyorsunuz. Birde şanzımanın geri vitesleri çok sarsıntılı. Servis normal olduğunu iddia ediyor ama forumlarda kimse doğru olduğunu düşünmüyor ve servis çoğu sesin normal olduğunu söylüyor. Kimse servisin bu tutmundan memnun değil. Garantili aracımın arka takımından gelen ciddi bir sese hiç müdahale edilmedi. Yinede bu tutumlarına rağmen ben aracımdan memnunum. Birde araçta piston kırma muhabbeti var bu motorlarda ama yeni dexos 1 yağ ve motor güncellemesiyle genellikle önüne geçildi. Sadece alt devirlerde çok dipgaz tarzı zorlanmaması gerekmektedir. Bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Aldığınız araçta şu janttan olursa da güzel durur: https://store.donanimhaber.com/3c/76/0a/3c760a1e7ab6bab8fa4aa265579dfcff.JPG
Malesef benim sıfır almam lazım ki ötv indiriminden yararlanabileyim. Aklimda ki paket zaten dynamic matrix farlı ortası hayalet gosterge gördüm kafami honda ile karistiriyolar ve opel bayiside 1 ay sonra ancak dediği için inceleme fırsatı bulabileceğim.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
150 lik astra manuel otomatik fark etmez civic Rs'i geçme şansı yok.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben her zaman vw tsi motorlarinin sorunlarini duydum 60 bin kilometre benzinde 135 bine kadarda lpg de Kullandım sıkıştırdım hiçbir sorun yaşamadım ondan once babam insignia kullanıyordu ondada hic sorun yaşamadık. Otomatik vites biraz yavaş kalabilir ama en azından dsg gibi sıkıntılı degil ve bakım maliyetleri dusuk yakitida korkutucu değil 6.4 şehiriçi benzinde opel düzgün kullandığında hakkını veren bir araba şu an bir astra 150 bin tl boş paketi bir golf 270 bin tl 150 ye polo veriyolar arka frenler kampana
Demek istedigim astra deger veya degmez degil sorunsuzlar demek yanlis bu forumda bile opelden basi agriyan cok fazla kisi var

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Şuanda Astra j 1.4T sahibi ve Astra K 1.6 dizel oto kullanmış biri olarak ufak kıyaslama yapabilirim.

Hafiflik dışında Astra J göre en büyük artısı rüzgar ve motor yalıtımı.
Astra K benim en çok beğendiğim direksiyon hissiydi. Yıllardır Opel kullanan biri olarak kullandığım en iyi Opel direksiyonu olabilir.

Arabanın geriye giden kısmı da konforu. Astra J göre biraz daha sert süspansiyon kullanılmış ve üstüne süspansiyon sesleri biraz daha içeri de. Süspansiyon çalışma seslerinin içeri de olması konforu ekstra kötü etkiliyordu.

Ben daha önce 1.5t Civic de kullandım. CVT olayı birazcık abartılıyor araba 200 e kadar gayet güzel hızlanıyor ve motorda şanzıman ile gayet uyumlu. Civic en büyük eksisi yalıtımı olabilir. Özellikle aşırı yol sesi var. Konfor/Yol tutuş dengesi Astra daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bence Civic bir şans verin.

Tabii bu yazdıklarımın hepsi makyajsız Astra K için. Şimdi bayiye giderseniz makyajlısı olacaktır. Yani yeni nesil 1.4 turbo 145 bg Cvt şanzımanlı var. Opel Psa satılma sebebi tamamen emisyondu. O yüzden şuanda emisyona ve yakıt tüketimine odaklanmış durumdalar.
Makyajlı kasayı kullanmadım ama yapılan iyileştirmelerde makyajla birlikte ortalama 50 kilo hafiflik. Daha iyi aerodinami (hıza göre açılıp kapanan flepler) sağlanmış. (0.26 cd c hb sınıfında en iyisi deniyor araştırmadım) ve daha yumuşak süspansiyonlar kullanılmış. Bence almadan önce gidip kullanın. Bir çok kişinin Astra'nın makyajlandığını bildiğini bile sanmıyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şuanda Astra j 1.4T sahibi ve Astra K 1.6 dizel oto kullanmış biri olarak ufak kıyaslama yapabilirim.

Astra K benim en çok beğendiğim direksiyon hissiydi. Yıllardır Opel kullanan biri olarak kullandığım en iyi Opel direksiyonu olabilir.

Arabanın geriye giden kısmı da konforu. Astra J göre biraz daha sert süspansiyon kullanılmış ve üstüne süspansiyon sesleri biraz daha içeri de. Süspansiyon çalışma seslerinin içeri de olması konforu ekstra kötü etkiliyordu.

Ben daha önce 1.5t Civic de kullandım. CVT olayı birazcık abartılıyor araba 200 e kadar gayet güzel hızlanıyor ve motorda şanzıman ile gayet uyumlu. Civic en büyük eksisi yalıtımı olabilir. Özellikle aşırı yol sesi var. Konfor/Yol tutuş dengesi Astra daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bence Civic bir şans verin.

Tabii bu yazdıklarımın hepsi makyajsız Astra K için. Şimdi bayiye giderseniz makyajlısı olacaktır. Yani yeni nesil 1.4 turbo 145 bg Cvt şanzımanlı var. Opel Psa satılma sebebi tamamen emisyondu. O yüzden şuanda emisyona ve yakıt tüketimine odaklanmış durumdalar.
Makyajlı kasayı kullanmadım ama yapılan iyileştirmelerde makyajla birlikte ortalama 50 kilo hafiflik. Daha iyi aerodinami (hıza göre açılıp kapanan flepler) sağlanmış. (0.26 cd c hb sınıfında en iyisi deniyor araştırmadım) ve daha yumuşak süspansiyonlar kullanılmış. Bence almadan önce gidip kullanın. Bir çok kişinin Astra'nın makyajlandığını bildiğini bile sanmıyorum.
Yani opelin satilma sebebi emisyon mu sadece ?

ani opelin satilma sebebi emisyon mu sadece ? Benim bildigim alman hukumetinin gozden cikarmasi cunku . Bir firmanin emisyon yuzunden satilmis olmasi garip geldi :D

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Yani opelin satilma sebebi emisyon mu sadece ?

ani opelin satilma sebebi emisyon mu sadece ? Benim bildigim alman hukumetinin gozden cikarmasi cunku . Bir firmanin emisyon yuzunden satilmis olmasi garip geldi :D

Alman hükümetini ilk kez duyuyorum. Opel bildiğiniz gibi eskiden Gm in elindeydi. Şimdi Opel markası son yıllarda zarar ediyor gibi gözükse de aslında Opel in geliştirdiği teknolojileri gidip Buick,Holden,Chevrolet gibi bünyesindeki markalarda kullandığı için bir şekilde dengeleniyordu. Gm in kazancının büyük kısmı Çin ve Amerika. Ama hem Gm in bünyesinde hem de Opel in bünyesinde Avrupa'nın emisyon normlarına uygun motorları yoktu ve sırf bu pazar için yeni motor-şanzımanlar geliştirelecek ya da ciddi cezalar ödenecek ya da direk elden çıkarılacaktı. Sonuç olarak elden çıkarıldı ki Psa ile Opel 2013 den beri beraber çalışıyor. Şuan da özellikle Avrupa da Opel'in sattığı arabalara bakarsanız hep emisyon ve yakıt konusunda reklam yapıyorlar. Hybrid Grandland X,Elektrikli Corsa günümüz standartları için güçsüzleşen turbo benzinli veya dizel motorlar PSA'nın Opel markasını emisyon cezaları almaması için 3 senede yaptığı hamleler.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Alman hükümetini ilk kez duyuyorum. Opel bildiğiniz gibi eskiden Gm in elindeydi. Şimdi Opel markası son yıllarda zarar ediyor gibi gözükse de aslında Opel in geliştirdiği teknolojileri gidip Buick,Holden,Chevrolet gibi bünyesindeki markalarda kullandığı için bir şekilde dengeleniyordu. Gm in kazancının büyük kısmı Çin ve Amerika. Ama hem Gm in bünyesinde hem de Opel in bünyesinde Avrupa'nın emisyon normlarına uygun motorları yoktu ve sırf bu pazar için yeni motor-şanzımanlar geliştirelecek ya da ciddi cezalar ödenecek ya da direk elden çıkarılacaktı. Sonuç olarak elden çıkarıldı ki Psa ile Opel 2013 den beri beraber çalışıyor. Şuan da özellikle Avrupa da Opel'in sattığı arabalara bakarsanız hep emisyon ve yakıt konusunda reklam yapıyorlar. Hybrid Grandland X,Elektrikli Corsa günümüz standartları için güçsüzleşen turbo benzinli veya dizel motorlar PSA'nın Opel markasını emisyon cezaları almaması için 3 senede yaptığı hamleler.
Ben sanki merkelin opel ile aciklama yaptigini bile hatirliyorum . Bu grandland 3008 alt yapisi corsa ise 208 alt yapilarina sahip dogrumuydu

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
150 lik astra manuel otomatik fark etmez civic Rs'i geçme şansı yok.
Yanlış astra j 140hp bile tokatlayabilir civic turboyu çünkü cvt gerçekten cok yavaş pejo mobiletlerde kullanilan sistem Astra ilk kalkışta dezavantaji ağırlığı olsada 2.vites disli orani uzun olduğu icin (107 kesici) cogu arabayi tokatladigimi hatırlıyorum bunun icinde bmw 525d audi a6 2.0 tdi quatro mercedes c180 1.8 7g tronic mercedes halaoglumda olduğu icin basmamıştır demeyin bilincli halde yarıştık ben bir boy geçtim. 1.5 turbo civic toparlanana kadar astra by by yapar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım