Opel Crossland X tanıtılmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Açıkcası segmenti bende çözemedim b-suv mu b mpv mi diye. Ama mokka altyapısı yerine psa nın platformunda üretilecekmiş pejo 2008 ve c3 picasso nun platform kardeşi olacakmış.

open.jpg

Opel-Crossland-03.jpg
Opel-Crossland-04.jpg

bence arkadan Renault Capture benziyor

Opel-Crossland-05.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Resimi öyle bir çekmişler ki arkası S Class'tan geniş gözüküyor :D
Tipik görsellik hilesidir. Çoğu marka bunu yapıyor. Ön koltukları konsola kadar yaklaştırırsın, ön koltukların görünmeyeceği bir açıdan fotoğrafı çekersin, arka diz mesafesinin olduğundan daha fazla görünmesini sağlarsın. Halbuki baksan ön tarafa oturmak için dizini bile sığdıramazsın :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Yabancı kaynaklarda 2008 ve Captur rakibi diyor ama bunların rakibi Mokka var zaten. Aslında Captur değil de Kaptur rakibi bence.
Tahminimce olay şu, Fransizlarin Espace- Scenic- 5008 gibi modellerde yaptıkları gibi crossover soslu MPV olmuş.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yabancı kaynaklarda 2008 ve Captur rakibi diyor ama bunların rakibi Mokka var zaten. Aslında Captur değil de Kaptur rakibi bence.
Tahminimce olay şu, Fransizlarin Espace- Scenic- 5008 gibi modellerde yaptıkları gibi crossover soslu MPV olmuş.
Bu arabada 4 çeker sistemi olmadığı için rakipleri onlar. 4 çeker opsiyonu olanların rakibi de mokkaymış. Opel değişik firma her şeyi yapabilir.

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
C sınıfı olacak olan grandland x'ti galiba? Ben onu merak ediyorum asıl. Al sana Alman yeni kan c suv. QQ, 3008, tiguan için falan tadı hariç çok lezzetli bir alternatif olacağı kesin.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Chr bunun rakibi mi
mokka var zaten bu suv görünümlü mpv anladığım kadarıyla :)

C sınıfı olacak olan grandland x'ti galiba? Ben onu merak ediyorum asıl. Al sana Alman yeni kan c suv. QQ, 3008, tiguan için falan tadı hariç çok lezzetli bir alternatif olacağı kesin.
o da eylül gibi tanıtalacakmış 3008 in kardeşi olacak o da.

Bu konu altında da vag muhabbeti yapalım mı? :rolleyes:
Bu arada tipini beğenmedim
bende önünü beğenmedim ama arkası fena durmuyor tabii hepsi fotoşop oyunu da olabilir :/

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Evet 3008'in yapım aşamasında Opel ile ortak çalışıldığını okumuştum.
A3>golf mantığından gidersek 150 binlik full 3008'in karşısında Opel Grandland X>3008 olacağı kesin, vay ki ki vay ki ki vay ki ki vay vay.

14 Kas 2016
173
419
1,535
Bursa
Öyle olacağını sanmıyorum çünkü 308 ile astra da ortak çalışıldı ama aralarında devasa farklar yok.

ikisi de c sınıfı hb fiyat skalasında giriş yaptı çünkü. ama Türkiye'de öyle bir suv piyasası var ki araç yerden yükselince fiyat katlayarak artıyor. üreticiler halkın dizel+otomatik zaafından sonra bunu da keşfetti ve bence 3008 fahiş bir fiyatla girdi. 'bunu gören opel durur mu yapıştırmış fiyatı' olcak işte ne yazık ki. :) tabii böyle böyle olan da bize oluyor. çocuklarımıza zamanında bu ülkede sıfır araba alıyorduk diyecez ve inanmakta epey zorlanacaklar.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Sonunda opel iç ve dış tasarımda köklü değişikliğe gitti. Tamam şimdi çok hoşuma gidiyor fakat yaklaşık bir 10-15 yıldır adamların tasarım zevki resmen arafta kalmıştı. Sonunda hayata geri döndüler de Adam Opel de öteki tarafta biraz rahata ermiştir rahmetli.

eminjr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
16
16
645
Bandırma
Şimdi Opel'in b-suv sınıfındaki temsilcisi mokka değil mi ben mi yanlış biliyorum. Mokka aynı zamanda corsa ile aynı platmormu kullanıyor ve eski platformdan dolayı biraz şişman. Şimdi aynı sınıfa crossland x'i getirerek aynı sınıfta iki araçla mı bulunacaklar. Bir de araç b-suv ama alt yapı astra'dan alınmış o zaman esasında bu aracın c-suv olması gerekmez mi? ya da o zaman opel kendisinden beklenenin aksine crossland x'i c-suv, grandland x'i d-suv yapacaktı ve bundan vazgeçti o zaman grandland x d-suv değil, c-suv mu olacak? Kafamda deli sorular... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım