Opel Grandland X! (3008 <3 Tucson)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3008 ile aynı araba diyebiliriz. 514 litre bagajı varmış. Motor olarak herhangi bir bilgi yok büyük olasılık psa nın motorları kullanılacak. Frankfurt otoshow da tanıtılacakmış.

2018-opel-grandland-x.jpg

2018-vauxhall-grandland-x.jpg

Tasarım olarak düşüncelerinizi merak ediyorum. Ben arabayı hyundai tucsona aşırı benzettim. Orjinalliği seven biri olarak tasarımı ne kadar beğensem de benim gözümde eksi not aldı.

images
images

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arabaların gitgide birbirine benzemeye başladığı günümüzde şaşırtıcı değil ya, bilemedim itici gelmedi bana bu benzerlik ilginçtir
Günümüz için normalde yine de olmaması gerekiyor. Ama inşallah bu araba başlıkta dediğim tucson+3008 dir çünkü tucson un konforu,yol tutuş,donanımları ve üstüne psa grubunun hafifliği ve eat6 sı ile birleşirse harika bir şey çıkar :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yok bu forum genel olarak VAG harici markalara tasarım konusunda sallamaz.
Ona bakarsan bu forumda vag-ford-mazda-volvo dan başka da bir şey konuşulmuyor arada honda,toyota,hyundai giriyor o kadar.

https://www.otopark.com/forum/threads/yenİ-hangİ-segment-otomobİle-sahİpsİnİz.4278/
şu gördüğün hangi segment araba kullanıyorsunuz 132 kişi bakmışken buna 95 kişi bakmış kısacası opeli takan çok yok.

VW bir tane Golf yapar, diğer bütün modellerini ona benzetir. Kolay kolay başka markadan tasarım alıntısı yapmaz.
@berkay4408 Bu modelin yeni patron PSA ile herhangi bir bağı var mı?

Bildiğim kadarıyla yeni çıkan crossland x ve grandland x direk psa nın ürünü insignia ise antlaşmadan önce bittiği için gm izleri taşıyor. Aynı zamanda gm corsa yı da yenileyecekti ama psa grubuna geçince o araba da iptal oldu. İnsignia ileride ne zaman kasa değişirse o zaman opel %100 psa grubunun etkisinde olacak.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ona bakarsan bu forumda vag-ford-mazda-volvo dan başka da bir şey konuşulmuyor arada honda,toyota,hyundai giriyor o kadar.

https://www.otopark.com/forum/threads/yenİ-hangİ-segment-otomobİle-sahİpsİnİz.4278/
şu gördüğün hangi segment araba kullanıyorsunuz 132 kişi bakmışken buna 95 kişi bakmış kısacası opeli takan çok yok.

Bildiğim kadarıyla yeni çıkan crossland x ve grandland x direk psa nın ürünü insignia ise antlaşmadan önce bittiği için gm izleri taşıyor. Aynı zamanda gm corsa yı da yenileyecekti ama psa grubuna geçince o araba da iptal oldu. İnsignia ileride ne zaman kasa değişirse o zaman opel %100 psa grubunun etkisinde olacak.
İyi bari. Opel PSA'ya geçsin de markayı en baştan değerlendirmeye başlayayım :)
Forumda bir tane de olsa Opel muhabirinin olması çok iyi :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İyi bari. Opel PSA'ya geçsin de markayı en baştan değerlendirmeye başlayayım :)
Forumda bir tane de olsa Opel muhabirinin olması çok iyi :D

Opel in en büyük eksiği şanzımandı psa ile ona da el atılmış olacak o açıdan baya iyi oldu. Zaten psa nın 308 de kullanmaya başladığı altyapı gm ile ortak yapılmıştı.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Opel in en büyük eksiği şanzımandı psa ile ona da el atılmış olacak o açıdan baya iyi oldu. Zaten psa nın 308 de kullanmaya başladığı altyapı gm ile ortak yapılmıştı.
Katılmıyorum. Bence opel'in elle tutulur tek tarafı otm. şanzımanıydı. Şöyle tuttuğum yerin elimde kalmayacağı, tekerinin kopup gitmeyeceği bir arabaya dönüştürseler başka bir isteğim yok Opel'den.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Katılmıyorum. Bence opel'in elle tutulur tek tarafı otm. şanzımanıydı. Şöyle tuttuğum yerin elimde kalmayacağı, tekerinin kopup gitmeyeceği bir arabaya dönüştürseler başka bir isteğim yok Opel'den.
Sağlamlık konusunda hakkını yemeyelim o şanzımanı bmw(yanlış biliyor olabilirim),volvo,ford,alfa romeo da kullandı ama rakipleri genel olarak üstüne koyup geliştirirken opel inki biraz daha ağır ilerleme kaydetti aslında 1-2 vitesi daha iyi ayarlayabilse harika olurdu ama yapmadılar bir türlü 2.0 insignia daki 8 ileri şanzıman da benzer bir sorun varmış. Ben daha çok opel yeni nesil motorlarını beğeniyordum onların gitmesi kötü oldu.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Fena değil bence. Ama genel hatlar ve arka far grubu Tucson'a baya benziyor. Tasarımcı dediğin adamları (Tabi yöneticiler onay verirse) rahat bıraksalar çok daha özgün araçlar görürüz, bkz: 3008

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Bu araba 3008'le aynı platform mu?
Öyle heyecanlı bi tasarımı yok ama ben beğendim. Türkiye'de de görürüz umarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım