S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
6. Aracımla tekrar bir konuda olmaktan ve hala bu ailede yer almaktan gurur duyarak bu başlığı açıyorum :) ( R.I.P. Corsa 1.7DTI )

Ne yazacağımı yada sizlere aracı nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum , daha 4** km'dir birlikteyiz. Bu konu başlığında aracın paylaşabileceğim her işlemini ve her fotoğrafını paylaşmaya çalışacağım.

İlk uzun yolunu Kayseri-Niğde-Adana olarak yapmış olduğum aracıma geri döneyim , aracım B2 kasa olarak bilinen 2.5 V6 motora ve 4 ileri otomatik vitese sahip bir OMEGA.
19 Yılın verdiği yıpranmışlığı sadece dış ve içinde belli eden , biraz ilgiye muhtaç , ne olsa sesini çıkarmamış , kalbine dokunulmamış , nahif bir makinedir kendileri.
Bunca yıllar ve yollar onun üzerinde sadece çizikler ve renginin hiç anlaşamadığı güneşi bırakmış , ne konforundan nede rafineliğinden bir dem vuramamış hiç bir şey alamamış.

Araç oldukça konforlu , donanımı zengin ve tam bir uzun yol yada başka bir deyimle makam aracı olarak piyasaya sürülmüş bir makine. E Segmentte Opel temsilcisi.
Fazlaca keyifli olan sürüşü , ne zibidi işi rwd araçlar gibi yan yan gitmenizi , nede kütük gibi kontrol sistemleri üzerinde gitmenizi istemiyor , ikisinin harmanını yine aynı nahiflik ile pedallarına , çekişine , direksiyonuna kısacası sürücüsüne veriyor.
Sürücüsünü ve içerinde oturan herkesi mutlu etmek için elinden gelen her şeyi sunmaktan asla çekinmeyen bir araç.

Daha ne yazılır ne kadar yorumların bilmiyorum , şimdi kendiler ile vakit geçirmeye gidiyorum , bu mesajlık bu kadar olsun , yanlışım hatam olduysa affola , teşekkürler.

WhatsApp Image 2019-10-26 at 15.40.56 (2).jpeg

WhatsApp Image 2019-10-26 at 15.40.56 (1).jpeg

Ortak ; https://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_Catera

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
opel fan klap ailesine yeniden hoşgeldin hacım, kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah :D Detaylı açıklamaları ve fotoğrafları da bekliyoruz :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Teşekkür ederim , yeniden selamlar Otopark Opel Tayfasına :D

Hayırlı uğurlu olsun bu seferki tam binilecek araba olmuş satmazsın umarım :D

Teşekkür ederim , Satacağım gibi durmuyor , zamanında italyanda yaşadığım acının aynısını yaşatır bana katlanamam :) Zaten kalp sıkıntısı çekiyorum :D

opel fan klap ailesine yeniden hoşgeldin hacım, kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah :D Detaylı açıklamaları ve fotoğrafları da bekliyoruz :D

Hoş buldum başganım , Opelden vazgeçemedik :D Hepimizin araçlarına kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah :)

Ne açıklayacağımı nasıl fotoğraflar çekeceğimi bilmiyorum , güneş yanıkları var ve tamponların boyaya ihtiyacı var ondan sonra sanırım net fotoğraflar gelir :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayirli ugurlu olsun hocam. En sevdigim opel kasalarindan biri bu. Boyle araclara sahip olmanin kotu yani ise bunlari gorup alistiktan sonra yeni nesil araclarin cogu surus olarak seni kesmemeye basliyor. Omega kusaginin otomobillerine asina oldugum icin yeni nesil araclarin buyuk kisminda o surus zevkini ve hissiyatini alamiyorum. Boyle araclara sahip olmanin tek kusurlu yani bu bence. Tekrar hayirli olsun.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hayirli ugurlu olsun hocam. En sevdigim opel kasalarindan biri bu. Boyle araclara sahip olmanin kotu yani ise bunlari gorup alistiktan sonra yeni nesil araclarin cogu surus olarak seni kesmemeye basliyor. Omega kusaginin otomobillerine asina oldugum icin yeni nesil araclarin buyuk kisminda o surus zevkini ve hissiyatini alamiyorum. Boyle araclara sahip olmanin tek kusurlu yani bu bence. Tekrar hayirli olsun.

Çok teşekkür ederim , modern araçlarda maalesef keyfi ve sürüşü gittikçe kaybettik , bende böyle araçlara meraklı olduğum için neden olmasın dedim ve sahiplendim :) Umarım oda beni sever ve ısınır bana iyi kötü geçinip gideriz :)

Hayırlı olsun @S.Asil bol bol keyifli sürüşlerin olsun :)

Teşekkür ederim , kendileri biraz nazlı ama halledeceğiz :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Bunlar uygun fiyatlı ve bu ebatta bulabileceğin f/p ürünler hocam. 350-380 lira civarı marshal, kormoran gibi alt seviye lastikler de var ama onların f/p olacak bir durumu yok. Lastiksiz gidemem illa bir lastik takmak gerek diyenlere göre onlar. Petlas'ları ise özellikle eklemedim onların da fiyatı dunlop, hankook seviyesinde zaten.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hayırlı uğurlu olsun, hep merak ettiğim araçlardan birisidir kendisi, kazasız belasız günlere.Sanırım daha çok efendi spec.liği ile tanımlamalıyız kendisini.

Keşke otomobil üreticileri eski zihniyette araç üretmeye devam etseler

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben Alfa Romeo 166 diye tahmin etmiştim ama baya farklı çıktı :D Kazasız belasız binersin inşallah.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Bunlar uygun fiyatlı ve bu ebatta bulabileceğin f/p ürünler hocam. 350-380 lira civarı marshal, kormoran gibi alt seviye lastikler de var ama onların f/p olacak bir durumu yok. Lastiksiz gidemem illa bir lastik takmak gerek diyenlere göre onlar. Petlas'ları ise özellikle eklemedim onların da fiyatı dunlop, hankook seviyesinde zaten.

Teşekkür ederim favorilerime attım , kart işimi halledince birde bayilerden fiyat alayım ona göre bir şeylere bakacağız artık :)

hayırlı olsun hocam şuanlık yakıt tüketiminiz ne durumda

Yakıt tüketimini nasıl ölçerim bilmiyorum fakat 140 tl lpg ile 400+ devirdik bitmeden tekrar alım yapmıştım :)

Hayırlı uğurlu olsun, hep merak ettiğim araçlardan birisidir kendisi, kazasız belasız günlere.Sanırım daha çok efendi spec.liği ile tanımlamalıyız kendisini.

Keşke otomobil üreticileri eski zihniyette araç üretmeye devam etseler

Teşekkür ederim , evet efendilik nahiflik artık ne derseniz :) Keşke devam etselermiş böyle araçlara bindikçe anlıyorum farkları :)

Ben Alfa Romeo 166 diye tahmin etmiştim ama baya farklı çıktı :D Kazasız belasız binersin inşallah.

Bakmadım diyemem fakat Omega daha çok cana yakın geldi :D

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Hayırlı olsun abi, güle güle kullan Allah kaza bela vermesin. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım