KAPALI Opel vectra c 2008 arıza lambası yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Beyler merhaba babamın aracı opel vectra c 2008 1.6 TW. Aracın sürekli arıza lambası yanıyor servise gitse bi yazılımla 200 küsür para alıyorlar. Acaba direk chip tuning yaptırsak arabaya hem ufak sa olsa performans+yakıt tüketimine etki etsede sorun çözülür mü sıktı artık bu durum ne yapılmalı. Adana-Mersin cevresinde de bu iş için önerisi olan varmı? Muane vs. Sıkıntı olurmu

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Şöyle diyim usta. Sonuçta chip tuning de aracın yazılımı değişiyor. Orda bu sensörleri de iptal edemezlermi ben öyle düşündüm yanlış sa doğrusunu anlatabilirsiniz. Çünkü araçta arıza yok tamamen para tuzağı

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Boş yere arıza lambası yanmaz. Önce neden yandığını tespit etmek lazım. OP-COM cihazı olan bi yerde dtc'lere bi baktırın derim. Alacakları max 20 25 tl.
Şöyle ki babam manifoldu servise gitmeden dışarda değiştirdi pahalı oluyor diye ondan yanıyor diye düşünüyoruz

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Lpg varsa yakıt kalitesi uyarısı verir oksijen sensörü yada krank devir sensörüde sorunlu olabilir atmosferik motora yazılımın yakıt yada performans olarak etkisi olmaz

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Servise götürdük onlar da yapamadı beyin de o kısımla ilgili yere kod gitmiyor muş napcaz bilmiyoruz

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Onerim sağlam bir elektirikçi bulun tahminimce manifold degisimi sırasında kablolardan birini kopartmıs olabilirler ek olarak yazılımla oynamak size sadece yakıt artışı olarak yansır atmosferik motorlarda oldukça gereksiz

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Tamam brom bide öyle deneyelim bakalım. Evet özel servise götürdük orda yapamadılar beyinde bi sıkıntı var galiba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım