Oto Ses ,Görüntü Sistemleri Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Az önce bi konuda bahsi geçmişken buraya da konu açayım istedim. @CenkGs ve benim gibi arabalardaki ses görüntü sistemleri hakkında daha fazla fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar olduğunu düşünüyorum,

Bilen gören tecrübeli olan arkadaşlar şu an arabalarda bulunan bose hifi alpine vs farketmez donanımlarda milyarlar istenen ses sistemleri ile birlikte 2nci el arabalarımıza takmak isteyeceğimiz android dn indash ekranlar amfi ses sistemleri vs kablo kalınlığına kadar her şeyi ama her şeyi anlatabilirlerse muazzam olur. Bu konuya herkesi rica edeceğim, zira otomobil kullanmayı daha da keyifli hale getirmek için kaliteli müzik önemli :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Güzel başlık.
Otomobillere koyulan multimedya sistemleri ve ses sistemlerinin sadece ürün bazında kaç lira tutabileceğini her daim merak etmişimdir. Şimdi aracına bose ses sistemi koyan bir marka ticari anlaşmaları, toptan alımları gibi konulardan dolayı bizlerden çok daha uyguna getirecektir ama bu ürünlerin kişisel olarak temininde harcanan paralar en azından bize kısmen de olsa bir fikir verecektir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Aynen abi, mesela bose hi fi gibi sistemleri google'da araştırdığımda rahat bulamıyorum, bose mesela otomobil için hiç bulamıyorm Türkiye'de, Hi fi için bi kaç site var sadece. Müzik sistemi diyince aklıma gelen kaliteli markalar alpine, pioneer,sony, jbl ile sınırlı. Eskilerde blaukupunt vardı tabi :)

hi fi marka bile değil hatta sanırım işte o kadar bilmiyorum

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arabamda bi aux girisi olsa yeterdi bana be. O kadar spotify kullaniyorum arabada dinleyemiyorum:D

Muazzam bi şeyi hatırlattın bana, mesela bi araba test videosunda görmüştüm hangisi olduğunu bile hatırlamıyorum spotify uygulaması vardı doğrudan ekranda, şimdi benim spotify uygulamasını aux vs kullanmadan otomobilimdeki ekranda çalıştırabilmem için android ekran alıp uygulamayı yükleyip internet bağlantısını da telefonumdan paylaşımlı mı yapmam gerekiyor ? :))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen abi, mesela bose hi fi gibi sistemleri google'da araştırdığımda rahat bulamıyorum, bose mesela otomobil için hiç bulamıyorm Türkiye'de, Hi fi için bi kaç site var sadece. Müzik sistemi diyince aklıma gelen kaliteli markalar alpine, pioneer,sony, jbl ile sınırlı. Eskilerde blaukupunt vardı tabi :)
Benim ilk aracım olan mondeo'yu ikinci el olarak aldığımda blaukupunt marka ses sistemi vardı. Sonradan takılmış sanırım. Hiç bir zaman tam performansını ölçemedim çünkü önceki sahipleri hayvani kullanıp patlatmış 2 tanesini, cızırtılı çıkıyordu ses. Ama yeni sistemlerin ürün fiyatlarını merak diyorum, bakalım tecrübeli ve bilgili kişiler çıkar inşaallah.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Muazzam bi şeyi hatırlattın bana, mesela bi araba test videosunda görmüştüm hangisi olduğunu bile hatırlamıyorum spotify uygulaması vardı doğrudan ekranda, şimdi benim spotify uygulamasını aux vs kullanmadan otomobilimdeki ekranda çalıştırabilmem için android ekran alıp uygulamayı yükleyip internet bağlantısını da telefonumdan paylaşımlı mı yapmam gerekiyor ? :))
Kulaga mantikli geliyor:)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Benim ilk aracım olan mondeo'yu ikinci el olarak aldığımda blaukupunt marka ses sistemi vardı. Sonradan takılmış sanırım. Hiç bir zaman tam performansını ölçemedim çünkü önceki sahipleri hayvani kullanıp patlatmış 2 tanesini, cızırtılı çıkıyordu ses. Ama yeni sistemlerin ürün fiyatlarını merak diyorum, bakalım tecrübeli ve bilgili kişiler çıkar inşaallah.

ben hep pioneer usbli teyp + arkaya 2 hoparlör 2 tweeter gibi aldım taktım malum arabalar da eski olunca montajı da kendim yaptım. Ama yeni arabaya geçince iş değişiyor, bi de navigasyonlu vs ekranlar alsam diyorum navitech gibi markalar da devreye giriyor öyle olunca.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,783
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ben hep pioneer usbli teyp + arkaya 2 hoparlör 2 tweeter gibi aldım taktım malum arabalar da eski olunca montajı da kendim yaptım. Ama yeni arabaya geçince iş değişiyor, bi de navigasyonlu vs ekranlar alsam diyorum navitech gibi markalar da devreye giriyor öyle olunca.
O tarz multimedya sistemleri özellikler göre aracın üzerinde bulunan standart hoparlörleri de bildiğin coşturuyor. Malum sonradan takılan multimedya ekranı ile aracın teybi de değişiyor.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Olabilir ama uzun iş gibi belki daha kolayı da vardır, bi de bu torpidodan çıkarma aux veya usb yapanlar da var. onlar da senin işine yarayabilir gibi :))
Orijinal teybinde aux ozelligi yok malesef ya. İnteeprnetten bakip bi umutla gittim denedim ama olmadi:(

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O tarz multimedya sistemleri özellikler göre aracın üzerinde bulunan standart hoparlörleri de bildiğin coşturuyor. Malum sonradan takılan multimedya ekranı ile aracın teybi de değişiyor.

aynen, astra h 'de hoparlörleri değiştirmeden sadece multimedya ekranı ile muazzam fark ettiğini bizzat gördüm, ama standart bi roadstar mı ne ekran alıp takmışlar öyle çok kaliteli gibid e durmuyodu sadece orjinal teyp değildi

Orijinal teybinde aux ozelligi yok malesef ya. İnteeprnetten bakip bi umutla gittim denedim ama olmadi:(

araba neydi hacı bu arada ?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu konularda hiç bilgim yok. Merak ettiğim şey şu, sadece hoparlörü ve kabloları daha kaliteli yaparak iş bitiyor mu? Berrak güzel bir ses almak mümkün mü?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

valla bütçemin yeteceği arabaların alayında orjinal kasetçalar var, cdçalar olsa bile ben usb veya aux isterim. Çakmaklığı falan geçcen ses kalitesi rezalet oluyor.

Sende araba alinca yapicaksin herhalde bir seyler;)o_O

aaynen hacı, fiesta mk5 almayı planlıyorum kasetçalar var değişiklik yapabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım