otobanlarda hız sınırları yeniden düzenlenmeli mi?

hız sınırları yeniden düzenlenmeli mi?

• evet

Kullanılan: 62 74.7%
  • hayır

Kullanılan: 21 25.3%

• Kullanılan toplam oy
    83
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Kural ihlali yapacak olan zaten ceza limit vesaire dinlemeden yapıyor.İstanbul-Ankara İstanbul-Edirne 130 sabitliyorum,ayaklar pedalda değil direksiyonu sadece tek elimle sabitliyorum,kaç defa gözüm kapanıyor allah bilir varana kadar saatlerce.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sellektör konusuna ben de aşırı derecede sinirlenip çıldırıyorum. Kurallar çerçevesinde haklıysan sinirlenmek gayet normal. Otobanda seni iki tır sıkıştırıyor, mecbur olarak en sol şeride geçmek durumundasın. Uzaktan da 150-160 civarlarında hız yapıp gelen bir kişi sana sellektör yapıyor. Sırf onun keyfi olsun diye kendi canımı riske mi atıyım?
Benim dediğim durum sağ boşken soldan gidenler. Yolun limiti 110 adam limitte gidiyorum diye solu kapatıyo. Ben de 130la geliyorum mesela sellektör atınca o da yükleniyo gaza. Ya da sağa geçip yüklenenler var. Benim aracım biraz hantal hızlanmam o kadar kolay değil. Geçen yıl cenazeye yetişemedim böyle insanlar yüzünden

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Herkes şeridinde giderse hiçbir sıkıntı olmaz.

Zaten her yolda yapılmasına ben de karşıyım. Şimdi yeni otoyollar yapıldı. Gerçekten bazıları kaliteli olmuş. Eşek yüküyle verilen paranın karşılığında acelesi olan gümbür gümbür gidebilsin. Halihazırda zaten radarlarla "catch me if you can" filmi çeviriyoruz. Onun dışında millet gazı döşemeye yapıştırıyor.

Güvenlik vs. diyen arkadaşlara cevabım şu olur: Şu anda hız sınırı 120 olunca millet 160'la kaza yapmıyor mu? Hız yapacak olan, riskleri peşinen kabullenip yine yapıyor. "Sağlığınız için alkole zam yapıyoruz" mantığıyla aynı buluyorum bunu. :)
Aradaki vurgulara yarıldım abi ya, Allah iyiliğini versin ahahah

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Yaya geçidinde durdum diye arkamdan gelen mağara adamı az daha benim araca arkadan çarpıyordu. O hızla çarpsaydı muhtemelen ben de yayaya vururdum. Bir de neden yaya geçidinde duruyorum diye arkamdan havlamaya başladı..Ben de camı açıp küfürleri savurdum tabi..Etraftaki yayaların lincine uğrayacaktı biraz daha bekleseydi...
Ben kazaya sebebiyet verecek diye yaya geçidinde durmaya çekiniyorum siz de burada hız sınırı olmayan otoban hayali kuruyorsunuz anasını satayım :D
Yaya geçidinde durdum diye arkamdan gelen mağara adamı az daha benim araca arkadan çarpıyordu. O hızla çarpsaydı muhtemelen ben de yayaya vururdum. Bir de neden yaya geçidinde duruyorum diye arkamdan havlamaya başladı..Ben de camı açıp küfürleri savurdum tabi..Etraftaki yayaların lincine uğrayacaktı biraz daha bekleseydi...
Ben kazaya sebebiyet verecek diye yaya geçidinde durmaya çekiniyorum siz de burada hız sınırı olmayan otoban hayali kuruyorsunuz anasını satayım :D
Ahahahahaaha abi ya :D:D:D

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Kural ihlali yapacak olan zaten ceza limit vesaire dinlemeden yapıyor.İstanbul-Ankara İstanbul-Edirne 130 sabitliyorum,ayaklar pedalda değil direksiyonu sadece tek elimle sabitliyorum,kaç defa gözüm kapanıyor allah bilir varana kadar saatlerce.
Vücut titreşimsiz kaldığı için, mayhoş oluyorsunuz. Sabitlemek yerine, ara sıra gaza kendiniz basın. Yolda giderken de müzik, sohbet, kahve eşliğinde gidin. Sizin için daha iyi ve verimli olacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
:)
hem onu hem de dilekçe yöntemini bi denemek lazım derim ben.
:):)
Bu suçtur. Mecbur heri dönüş yapmak zorundalar.
:):):) Sonuçta anayasaya göre böyle beklentilerinizin olması çok doğru.
Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Dilekçen ulaşana kadar 3 yıl geçer, 3 yıl sonra da yırtıp, çöpe atarlar :)

Dilekçe yerine CİMER’i kullanmak ve başvurumun soru içermesi en iyisi. “... yönünde bir çalışma var mı?” gibi. O zaman cevap vermek zorundalar [emoji2] CİMER’i e-devlet aracılığıyla kullanabiliyoruz sanırım. Basit bir arayüzü vardı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya içimden hem kalksın diyorum hemde yok diyorum çok kararsız kalırım bu konuda. (Kalksın derken yükseltilsin anlamında.) %10 Esneme payı ile 132 sabit gidince insan sıkılıyor ama ara sıra bas çek bas çek gidince bi mutlu oluyor hele birde az çok dengin araba bulursan yolda onunla sakince bas çek şeklinde (insani ve arkadaşça) çok zevkli oluyor uzun yol. En son ayrılırken de selamlaşıp ayrılıyorsun.
Geçen Sakarya'ya gittim geldim giderken TEM'i kullandım dönüşte E5'ten geldim.
Açıkçası E5 Bombuştu gayet basa basa geldim hemde para da ödemedim.
Bu sene uzun yola çıkarken (Bkz. Uzun Yol) yolun bir kısmını E5'ten gitmeye karar verdik.
Baktık yol bozuluyor atarız kendimizi TEM'e.
Uzun yolda TIR'lar çok sıkıntılı biri 50 ile gidiyor öbürü 55 ile onu geçmeye çalışıyor. Anlıyorum onlarda sıkılıyor, onlarında işi gücü var ama bazen hatta çoğu zaman trafiği olumsuz şekilde çok etkiliyor.
Bir de hiç unutmam lise 3'te bi öğretmen vardı Antepten yada Mersinden İstanbula sürekli en sol şeritte 120 sabitleyip geliyormuş bide övünüyordu bununla. Güya Otobanda Adalet sağlıyor. Şimdiki aklım olsa ona gereken cevabı verirdim de çocukluk işte ne diyeyim.
Son olarak Osmancıkta yediğim cezadan sonra (1000 küsür) hep limitlerde gitmeye çalışıyorum.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Benim düşüncem 130 olabilir yönünde. O da her yolda değil. Zaten sınıra uymayan pek çok kişi var. Bir de en sol şeride çıkan ağır vasıtalara da bir çözüm bulabilsek iyi olur. Araç kamerası görüntüsüyle emniyete başvurunca ceza kesiyorlar mı acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım