Otomatik şanzıman nasıl çalışır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Selam arkadaşlar eski bir Ford pick-up otomatik şanzımanı dağıtmıştım video ile anlatabildiğim kadar basitçe anlatmaya çalıştım

sormak istediğiniz veya merak ettiğiniz kısım varsa konuşabiliriz arkadaşlar

Ekli dosyalar

• IMG_5871.JPG
    IMG_5871.JPG
    143.2 KB · Görüntüleme: 241

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Tork konv. neden fazla yaktırır?
t.k da hiç bir zaman tam kavrama olmaz çünkü yağ basıncı ile çalışır en iyi tam otomatik şanzımanda bile kuru kavramaya nazaran bir güç kaybı var, bu yüzden yaktığı kadar gitmez özellikle eski t.k da bakımı yoksa tam bir felaket yahu arkadaşımda 98 sonata var durdurmak istemiyor arabayı o derece güç kaybı yaşıyor

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
t.k da hiç bir zaman tam kavrama olmaz çünkü yağ basıncı ile çalışır en iyi tam otomatik şanzımanda bile kuru kavramaya nazaran bir güç kaybı var, bu yüzden yaktığı kadar gitmez özellikle eski t.k da bakımı yoksa tam bir felaket yahu arkadaşımda 98 sonata var durdurmak istemiyor arabayı o derece güç kaybı yaşıyor
ya gaza oturuyosun devir yükseliyor araba sonra gitmeye başlıyor çok az bi gecikme oluyor sanki turbo var

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
ya gaza oturuyosun devir yükseliyor araba sonra gitmeye başlıyor çok az bi gecikme oluyor sanki turbo var
o yeni nesil otomatik şanzımanlarda eskilerde çok daha bariz ve bu kalkışta değil, sürekli bir güç kaybı var ee netice de arada sürtünen parça yok zaten boş vakitte t.k nın nasıl çalıştığını anlatıcam yazıyla

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Güzel anlatım olmuş teşekkürler.Otomatik W210 E220 Cdı kullanmıştım.Eski bir araç olmasına rağmen gidişi felan güzeldi.Kalkışlarda felan yapıştırıyordu gecikmesiz.Kick down'ları felanda güzeldi performans'tan ne kadar törpülüyordur bir fikrim yok ama bana başarılı gelmişti.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Güzel anlatım olmuş teşekkürler.Otomatik W210 E220 Cdı kullanmıştım.Eski bir araç olmasına rağmen gidişi felan güzeldi.Kalkışlarda felan yapıştırıyordu gecikmesiz.Kick down'ları felanda güzeldi performans'tan ne kadar törpülüyordur bir fikrim yok ama bana başarılı gelmişti.
ilk gaz tepkileri çok iyidir İlhan abi, yağ değişimi gerektiği gibi yapılırsa 300-350 bin km sorunsuz giderler ve konforlu şanzımanlardır, ay debriyaj bitti ay titriyor filan yaşatmaz bu yüzden modern araçlarda pek yoktur :) koyan markalara da çok saygı duyar severim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım