1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

otomobil kiralama

Konu, 'Otomobil Seçimi' kısmında muhammed37 tarafından paylaşıldı.

1. muhammed37

muhammed37 Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    69
    selamlar herkese yaşım 19 ehliyetim ise yaklaşık 2 aylık bu yüzden araba kiralayamıyorum genç sürücü paketi ile alsam bile en az 19 yaş 1 yıl ehliyet istiyorlar acaba başkasına kiralatıp kendimi ek sürücü olarak gösterebilir miyim ek sürücü olsamda ehliyet yaşı sıkıntı yapar mı??

2. MehmetP55

MehmetP55 Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    407
    Olmuyor maalesef sadece ek sürücü almadan kaza vb durumu üstlenerek başkası adına kiralayıp kullanabilirsiniz tavsiye etmem. Acil işiniz varsa taksi vb bile daha mantikli biraz sabretmeniz gerek

muhammed37 bunu beğendi.
  3. NeR0N

NeR0N Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    220
    Ne bu acele, manitayla mı dolaşçan? Benim de yaşım 19, ama imkânı yok, böyle bir riske girmem. Çünkü; tek başıma altından kalkamam, tek başına altından kalkacaksan yap.

4. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    69
    bende keyfime vermek istemiyorum o kadar parayı ama maalesef kullanabileceğim bir araba yok

5. Munferit

Munferit Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    948
    Marka:
    Suzuki
  6. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    69
  7. NeR0N

NeR0N Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    220
    İhtiyaç dahilinde risk alınabilir. Ancak diğer konularda gerek yok diye düşünüyorum. Yine de sen bilirsin tabii. Bu devirde, ehliyetsiz bile araç kiralayan yerler var. Sonrası meçhul tabii, ödeme seçeneklerine + topuk gelebilir :D

EmreBHZ ve muhammed37 bunu beğendi.
  8. Basri Amca

Basri Amca Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.262
    Marka:
    Ford
    Aklında olsun eski konuya daha çok bakan olur. Çünkü cevap yazmış herkese bildirim gider..

dthhasan ve muhammed37 bunu beğendi.
  9. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    69
    merdiven altı yerlerden kiralanır tabide sonra başım belaya girer diye kurumsal yerlere baktım o da sıkıntı işte

10. mavera

mavera Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Aracı kiralayan kişide aranan şartlar ek sürücüdede aranıyor. Tavsiyem eş dosttan al. Diğer alternatif yerleri deneme riskini bile almaya değmez

11. CetinAdam

CetinAdam Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    93
    Marka:
    Honda
    2013 yılındaki anım geldi aklıma okuyunca :))) 19 yaşımdayım 2 aylık ehliyetim ve Umranıye (kayışdağına yakın bir yer) gibi bir yerden (merdiven altı ) Accent Era kiralamıştım 3 arkadaş karasuya gitmiştik. Ne cesaret diyorum şimdi kendi kendime.. Gözüm cidden karaymış birazda kız meselesi vardı tabi kafa dağıtmaktı amac ama gecenın bir saati bastık gittik 4 günlüğüne 400 lira para vermiştim :D Arabayı temizleyip lastikleri kontrol edip eksik sıvılarını tamamladığımı görünce eğer araba lazım olursa ayağına kadar getiririz kardeşim teşekkür ederim demişti. :) Şu an kendi aracım var ve trafiğe mecbur kalmadıkça çıkmıyorum. Çünkü İstanbul çok kalabalık sinirlerim bozuluyor. Bu derece kalabalık değildi o yıllarda şimdi hiç bir şeyin tadı tuzu yok. Heves ediyorsun anlıyorum ama çok dikkatli olmalısın senet imzalarken plakasını özellikle yaz. Sonradan öğrendim ki araştırmalarımda araç bir olaya karışmış 2 yıl önce haberi de burada bak, bu arabaydı.

https://www.haberler.com/kucuk-sevim-e-vurup-kacan-vicdansizlar-yakalandi-3104583-haberi/

muhammed37 bunu beğendi.
  12. muhammed37

Beğenilen Mesajlar:
    69
    ehliyet var araba yok insan sürmek istiyor şu kurumsal yerlerde ehliyet yaşına sıkıntı yapmayaydılar iyiydi

Sayfayı Paylaş