Otomobillerde sunulan Eco Modlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Arabalarınızdaki eco modların bir gerçekliği varmı. Size zaman kaybetmekten başka gerçekten yakıtta ekonomi sağlıyormu. "Ben kendimi sıksam bu moddan daha ekonomik araba sürerim" dermiydiniz. Eco modlar sizi trafikte tehlikeli duruma düşürüyor mu.
Daha önce Eco modu olan 3 araç kullandım, özelikle Puntodaki ile Hyundai Accent Blue modellerindeki eco modun şöförün sürüşüne çomak sokmaktan öteye gitmediğini gördüm. Peki sizler kendi araçlarınızdaki eco moddan memnun musunuz.

Son düzenleme:

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Aracimda eko moda dair sadece start stop var. Onu da ışıkta 25-30sn den uzun duracaksam açıyorum

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
eko modun ne gibi zararı olabilir ki ?
enjektörü koklatma moduna geçiyor gaz tepkisini düşürüyor başka bişey yok genelde.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Clio da Eco mod var ama fazla kullanmam gaz tepkisini aşırı derecede öldürüyor bir de zaten az yakıyor araba gerek yok yani

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
eko modun ne gibi zararı olabilir ki ?
enjektörü koklatma moduna geçiyor gaz tepkisini düşürüyor başka bişey yok genelde.
Araca zararı değil de trafiğe zararı var bence. Kendim adına konuşayım, ışıktan kalkarken falan az yakacağım diye kağnı gibi kalkanlardan nefret ediyorum.
Ek olarak, kullanıcı bilinçsiz ise sollamaya çıkarken de riski var

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Grande Punto ile yaşadığım bir tecrubede uzun yolda rampa çıkarken, 2000 devir bandında yürüdüğü için motor kendi kendini boğacak gibi oluyor. Gereksiz benzin israfı.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
BMW için konuşursak, Comfort modda EcoPro modundan daha az yakıt tüketiyorum, bu yüzden az yakıt yakmasına önem veren biri olarak dahi Eco Pro modunda kullanmıyorum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Eco modların uzun yolda pek bir işe yaramadığını düşünüyorum. Özelikle uzun rampalarda aracın momentumunu törpüledikleri için hız kaybı artıyor. Ben genelde maksimum tork bandında arabayı kullanmayı yeğliyorum.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
servisler de söylüyor ecopro uzun yolda ekonomi için şehiriçinde comfort mod kullanıyorum ben

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Eco proya sadece canim istediginde geciyorum, boyle sagdan suzule suzule gitmek icin, yokus yukari fazla can sikiyor, %80 comfortta geziyorum, surus stilimden dolayi eco pro benim icin tehlikeli, ayrica ise yaradigini dusunmuyorum.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Eco proya sadece canim istediginde geciyorum, boyle sagdan suzule suzule gitmek icin, yokus yukari fazla can sikiyor, %80 comfortta geziyorum, surus stilimden dolayi eco pro benim icin tehlikeli, ayrica ise yaradigini dusunmuyorum.
Eco pro da yapılmaması gerekenleri okuyup yapmaya ne dersin?Acaba birşey olur mu merak ettim

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Eco pro da yapılmaması gerekenleri okuyup yapmaya ne dersin?Acaba birşey olur mu merak ettim
Ya mesela sagdan gidiyosun, onundeki adam zönk diye duruyor, sola kacican, soldan araba geliyor, biraz hizlanabilsem tehlike yaratmiyor, eco proda olunca hizlanamiyorsun, tehlike yaratiyor, ha kick down yaparsan hizlanirsin ama o kadar guce ihtiyacim yok.

Eco proda ne yapilmiyomus ayrica merak ettim?

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
servisler de söylüyor ecopro uzun yolda ekonomi için şehiriçinde comfort mod kullanıyorum ben

Hangi servis soyluyormus yahu onu? Eco proda anlik degerleri kontrol ettigimde anladigim kadariyla sadece gaz tepkisini olduruyor, afr fakirde yuruyo dediler, comfort ve eco proya alarak denedim ayni afr ile yuruyor, turboyu devreye sokmuyor, atmosferik gibi yuruyor falan diye okudum technical data sheetinde, turbo basinci yine ayni, ben anlamadim bu eco pro arabadaki gaz tepkisini dusurmekten baska ne ise yariyor?

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bendeki eco pro ile comfort arasında net 1-2 L fark oluyor. Sportta ise işler baya değişiyor 3-5 L fark ediyor 100 km de.Bmw de nasıl işler işliyor bilmiyorum @Ozgur Gunes . Sen daha iyi bilirsin diye sana sordum zaten yapılmaması gerekenleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım