Palio Sporting 1.6 16v 120Hp

WoXeD

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
15
73
635
37
Ankara
Selamlar uzun süredir youtube dan takip ettiğim siteye böylelikle üye olmuş bulunuyorum.
Arabam benim GIZ'ım gibidir :) 6 senedir ben kullanıyorum. İlk arabam olduğu için baya özendiğim bir araba.
Kendisi 2002 model olup şu sıralar 162bin km de takılmaktadır. LPG hiç takılmamıştır. Araç çok bilinmeyen bir model olduğundan ilginizi çekebilir diye düşünüyorum. Sporting serisi Bursa'da başlamış, tanıtımına Shuminin geldiği ilginç bir seri. 103Hp 1.6 palionun fabrikada inceden gıdıklanarak, headders vs takılarak,yazılımı kendine özgün bir araç halinde satışa çıkmış.İlk çıktığında standart palionun 2 katına yakın bir fiyatı varmış...

Neyse aracın standart donanımına ek olarak Fk5cm yaylar,JSV egzos, Green Pamuk Hava filtresi, 52mm cnc bükme egzos boruları, Ön kule gergisi, gibi gibi küçük dokunuşlarım oldu.

Bunlar dışında aracı 2 sene önce ferrari f40 ın orjinal rengi olan RossoCorsa FER300/12 tonunda komple iç dış boyattım (gerçi biçok yerini ben yaptım ama neyse :)) geri toplarken kapı içleri ve zemin izolasyonunu komple yeniledim.Heryer m-acustic izolasyon bantlarıyla kaplı :D 2002 model bir araç içinde neredeyse 0 trim sesi var.

2 Kez İstanbulPark'ta deneme şansım oldu. 2sindede çok eğlendim. Bunların videoları ve diğer fotolar aşağıda.
İncelenmese bile tanışmış olduk.Herkese sevgiler. :)

Ve son olarak hayaller vs hayatlar :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Videonuza youtube'de denk gelmiştim ve böyle bir palio'nun var olmasına çok şaşırmıştım. Gerçi, böyle bir arabanın var olduğunu bilememem aslında benim suçum ama, şaşırdım işte:)
120hp o kasayı baya yürütür diye tahmin ediyorum. Özel bir araca sahip olmanın keyfini bolca yaşamanız dileğiyle...

WoXeD

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
15
73
635
37
Ankara
Videonuza youtube'de denk gelmiştim ve böyle bir palio'nun var olmasına çok şaşırmıştım. Gerçi, böyle bir arabanın var olduğunu bilememem aslında benim suçum ama, şaşırdım işte:)
120hp o kasayı baya yürütür diye tahmin ediyorum. Özel bir araca sahip olmanın keyfini bolca yaşamanız dileğiyle...
ilk videoda opet benzin var ve araç resmen gitmiyor.2. viraj tırmanışında 3 ü bitiremezken sonraki videoda shell ile denedim 3 bitip 4 ü devam ettirdi biraz.gerçi yanım boştu ve bende 25kg kadar verdim bununda etkisi olabilir :D özellikle boyattıktan sonra çok daha sevdiğim bir araç oldu.Saklayabildiğim kadar saklayacağım :) teşekkürler.

WoXeD

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
15
73
635
37
Ankara
Multijet palio sahibi olarak bu arabanın test edilmesini kesinlikle isterim. Sporting tek parça koltukları, sparco vites topuzuyla falan her şeyiyle hoşuma gidiyor, güle güle kullanın.
boyum uzun olduğu için recaro koltuklar biraz yüksekte kalıyor. sparco r100 koltuklar takmıştım onların seviyesi güzeldi ama sonra sığmadığım için satmıştım :D temiz bir multijet bulsam yanına kardeş alırım bunun :)

RecepBursa

Asfalt Kurutucu
11 Kas 2016
3
1
545
Bursa
Seçkin teampalio dönemlerinden beri biliyorum aracını :) Yıllanmış şarap misali nazar değmesin keyifli güzel günlerde kullanman dileğiyle.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mk5 Fiesta Sport ve Palio Sporting çok özel araçlardır. İkisi de görmek zor, değerli arabalardır benim gözümde. Güle güle kullanın.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Bu aracın üretim sonrası tanıtım kampanyasını hatırlıyorum michael schumacher yeni palio nun tanıtımı ve F1 Türkiye için gelmişti palio sporting i test etmişti ve ilk sportingi ona hediye etmişlerdi

WoXeD

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
15
73
635
37
Ankara
Bu aracın üretim sonrası tanıtım kampanyasını hatırlıyorum michael schumacher yeni palio nun tanıtımı ve F1 Türkiye için gelmişti palio sporting i test etmişti ve ilk sportingi ona hediye etmişlerdi
Selamlar, evet Schumacher in koleksiyonunda olan bi araca binmek keyifli :)

WoXeD

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
15
73
635
37
Ankara
hep hayalimdedir bir sporting sahibi olmak , sahibindende surekli bakiyorum ama lpg sizi yok maalesef :(

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

940kg de 120bg baya keyifli oluyor :) bende lpg yok, gerek duymuyorum. ankaradan bodruma yaklaşık 740km yi tek depo ile (220tl) ile gittik.ankara içinde de 6.5-8 litre arasında yaktırıyorum. az yakıyor diyemem.basmazsan ideal. ama bodrumdan datçaya (marmaris datça arası rally etabı gibi süper :D ) yarım depodan fazla yaktı :D ne yapmak istersen onu yapabiliyor. lpg takıpta öldürmenin anlamı yok. etkisi yok,sıralı sistem şöyle iyi böyle iyi vs palavra. 3 senedir tüpte kullanılan sporting e 4 boy açıyor araç...

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bu arabanın testi gelsinnnn:D Tekrardan maşallah aracınıza sürüşü performansı nasıl gerçekten mersk ediyorum tabi birde Süspansiyonların ve direksiyonun dizel paliolara göre ne kadar fark etiğini:D

WoXeD

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
15
73
635
37
Ankara
Bu arabanın testi gelsinnnn:D Tekrardan maşallah aracınıza sürüşü performansı nasıl gerçekten mersk ediyorum tabi birde Süspansiyonların ve direksiyonun dizel paliolara göre ne kadar fark etiğini:D
teşekkür ederim :) direksiyon 1 turdan çok azcık daha fazla dönüyor. 2. ist park videosundan bakabileceğin gibi nerdeyse 90 derece çevirerek 7. virajı dönüyor hehehe :) sokak aralarında sinyali çoğu zaman ben kapatıyorum. önlerde coil over var.eibach yay ile. arkalarda sadece eibach yay var. çok alçaltmasada biraz daha sert. ayrıca ön kulelerde gergi var195*50*15 nokian lastiklerle gokart gibi giriyor virajlara hehe. önlere coil takınca biraz daha konforlu oldu ama... iyi bir tutuş yakalarsa gpsten bakan uygulamaya göre bugüne kadar yakaladığım en iyi değer 9.4sn 0-100de :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım