Pandemi Döneminde Avusturya - Türkiye Araba Yolculuğu

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,380
2
3,000
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
2.Gün Almanya (Yaklaşık 300km)

Almanya sınırında polisler vardı ama bir şey soran olmadı. Geçtik sınırı ve basmaya başladım tabii ki :D Almanya'da bazı yerlerde aslında hız sınırı var ancak pek takan yok. 120 yazıyor mesela insanlar 180'le geçiyor orayı falan. Neyse öyle noktalardan birinde nolur nolmaz diye 140'a kadar düştüm ve bir yerde flaşlar patladı. Hep beraber bir yavaşladık :D Ceza geldi mi göreceğiz sonrasında. Onun dışında çoğu yerde 200km/h civarı hızlarla seyrettim. Münih'e geldiğimizde ise çok ilginç bir sürprizle karşılaştık. Gözlerimize başta inanamadık ama bir Türk ambulansı Münih'teydi :D Bunun dakikalar öncesinde de Ulusoy servis aracı görmüştük. Bir an Münih'te miyim TEM'de miyim bilemedim :D

10.jpg

Sonrasında yol üstünde Memmingen şehrinde durup bir yemek molası verdik. Hem şehirde biraz takıldık hem yemek yedik. Sonrasında da eve doğru devam ettik. Geçen sene olduğu gibi yolun bu son yarım saati inanılmaz bir yağmur altında geçti. Almanya'dan sınırı geçerken ise Avusturya'da kontrol yoktu bu kez. Avusturya'ya geçince sadece 2km olduğu için ev orayı artık yazmayacağım :D Akşam 8buçuk gibi evimize varmıştık. Eve yarım depoyla vardık. Yarım depodan az ile çıkmıştık yola. 150 euro kadar benzin masrafımız oldu toplamda tek yönde. Ortalama 6.1 ile geldik bu 2000km küsür yolu. 90 euro kadar da otoban ve tünel ücretleri tuttu. Şimdi artık karantinada otoparkta detaylı bir iç temizliğe girişeceğim. Sonrasında bu sene yine bir uzun yol beni İtalya'da bekleyecek :)

Son düzenleme:

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,380
2
3,000
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Ve son olarak iç dış temizlik de tamam. İçeri beklediğimden temizdi ama dışarısı beklediğimden pis çıktı. Sinekleri temizle temizle bitmedi, tampon ve aynalar kıpkırmızıyı resmen. Bu kadar sinek temizlediğim hiç olmamıştı. Sanırım fazla basmaktan ya da mevsimden kaynaklı oldu bu kez. 3 şişe köpük ancak yetti o kadar temizlik yaptım. Elim değmişken ve yaz gelmişken halı AMG orijinal paspaslara da geçtim artık. Bu arada İtalya planı da yapıldı, bir aksilik olmazsa artık o zamana kadar yıkama yapmam herhalde :) oraya da yine deniz ve kumdan ötürü tekrar kauçuklarla gideceğim. Onun da konusu gelir belki.

0B13E392-0878-4009-BCF1-42D2A531916F.jpeg

1BB6E1EE-90E1-49E7-90D3-1265E2D29DCD.jpeg

5DC420FD-E7D0-4E40-9FE2-D1C6C0113FD7.jpeg

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım