KAPALI Park Sensörü Arızası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Otomobilimdeki arka park sensörü ( görüntülü ekran olanlardan değil sadece küçük bir ekran var o da mesafe gösteriyor ) dıt dıt ötenlerden. Kısa süre önce sensörün sesi kesildi. Kalan mesafeyi gösteriyor ama sesi gelmiyor. Acaba müzik çalar in ordan ayarı filan mi var yoksa elektrik tesisatı ile alakali bir problem mi var. Aracım E140 Corolla 2009 model. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,305
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
dijital olarak mesafe gösterdiği ekranın üstünde veya arkasında küçük bir düğme olur genelde. Ses gelmesi gereken bir şekilde park edip onu farklı konumlara getirerek kontrol edin. Ben bazen tesadüfen keşfettiğim o butonla bilinçli şekilde kapatabiliyorum.
Eğer o şekilde çözülmezse park sensörünün sisteminde bir temassızlık filan olabilir. Komple elden geçirmekte fayda var.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Olabilir hocam ön camı temizlerken o yerinden çıkıyordu .o ara bilinçli olmadan kısmış olabilirim ayarını. Yarın bı göz atarım. Elektrik sisteminde bir arıza olsa mesafeyi de göstermiyor olması gerekmez mi sizce. Çünkü tek kablo geliyor o küçük ekrana

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,305
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Olabilir hocam ön camı temizlerken o yerinden çıkıyordu .o ara bilinçli olmadan kısmış olabilirim ayarını. Yarın bı göz atarım. Elektrik sisteminde bir arıza olsa mesafeyi de göstermiyor olması gerekmez mi sizce. Çünkü tek kablo geliyor o küçük ekrana
Haklı olabilirsiniz. Beyninden komple bozulmadıysa dediğim gibi küçük bir şalter gibi düğmesi vardır, ben de arabayı aldıktan 1 ay sonra fark etmiştim :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
dijital olarak mesafe gösterdiği ekranın üstünde veya arkasında küçük bir düğme olur genelde. Ses gelmesi gereken bir şekilde park edip onu farklı konumlara getirerek kontrol edin. Ben bazen tesadüfen keşfettiğim o butonla bilinçli şekilde kapatabiliyorum.
Eğer o şekilde çözülmezse park sensörünün sisteminde bir temassızlık filan olabilir. Komple elden geçirmekte fayda var.
Dediginiz gibi küçük monitör un arkasında kademe tuş u var. En yukarı kademede şu an. Sol tarafında da minik bir hoparlör var. Açıp kapatıp tekrar denedim ama sorun hala çözülmedi.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
Sorun çözüldü. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar bir şeyleri açıp kapatıp söküp takmadan çekinmesinler. Bagaj kısmının sol tarafındaki haliyı kaldırın. Park modülünü göreceksiniz orda. Onu kablolardan çıkartın. Icini açıp kolonya ve WD-40 ile güzelce temizleyin. Sonra mutlu son

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Sorun çözüldü. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar bir şeyleri açıp kapatıp söküp takmadan çekinmesinler. Bagaj kısmının sol tarafındaki haliyı kaldırın. Park modülünü göreceksiniz orda. Onu kablolardan çıkartın. Icini açıp kolonya ve WD-40 ile güzelce temizleyin. Sonra mutlu son
Wd-40 ve kolonya tavsiye etmem. Elektronik cihazlar için kontak spreyi kullanılmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım