KAPALI Park Sensörü içe kaçtı

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Selam gençler. Bugün iş çıkışı tozdan topraktan rengi değişen arabayı temizlettim. Çiçekkk gibi oldu, biraz dolaştım sadece lastikte kalacak şekilde batırdım vs eve geldim.

Park etmek için manevra yaparken geri vitese taktım, ekranda park sistemi arızası yazdı. Bu ne la sanki bana otomatik park var ehuehehe diye güldüm.

Baktım sensörler ötmüyor.

İndim bi baktım sensörün biri içe kaçmış :D :D

Ne yapacağım ben şimdi ? Tamponu sökmeden bu dışarı geri gelir mi ?

Aklıma slikonu ısıtıp basmak ve soğuyunca çekmek geldi ama bu işlem ve sıcak slikon sensöre zarar verir mi emin olamadım.

Başına gelen, önerisi olan var mı arkadaşlar ?

ilgili mermi deliğinin fotoları :D

WhatsApp Image 2020-05-29 at 19.32.14.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-29 at 19.32.15.jpeg

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Abi çok absürt bir olay ama benim başıma geldi bu :D
Arabayı çok dar bir yere parketmiştim yani sıfıra sıfır girmiştim, ben girerken kimseye dokundurmadan girmeme rağmen arka tamponu yasladığım araba tahminim çıkarken birkaç kez dokundurdu ve sensör de en çıkıntılı parça olduğu için böyle içine düştü. Hatta 2 aya yakın falan sensör içte kaldı :D
Hatta bizimki komple içine düştü böyle, içinde sallanıyordu tamponun :D

Abi direkt arabanın altına yat, oradan tamponun içini görmeye çalış. Elimi nerden sokabilirim acaba diye bak. Bizim arka tamponun tam bitim yerinde içe doğru elimi sokabilmiştim. Elimi soktuktan sonra sensörü direkt buldum zaten, dışarıda da biri duruyordu zaten o direkt yönlendirdi işte eliyle çekti bir yandan da. Sonra o deliğe oturtup etrafına 504 sürdüm taş gibi oldu, bir daha düşmedi.
Elim zar zor tampon içine girmişti, bileklerim, kolumun üstü falan bayağı sürtülmüştü yani çok da kolay bir iş değil :D

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Abi çok absürt bir olay ama benim başıma geldi bu :D
Arabayı çok dar bir yere parketmiştim yani sıfıra sıfır girmiştim, ben girerken kimseye dokundurmadan girmeme rağmen arka tamponu yasladığım araba tahminim çıkarken birkaç kez dokundurdu ve sensör de en çıkıntılı parça olduğu için böyle içine düştü. Hatta 2 aya yakın falan sensör içte kaldı :D
Hatta bizimki komple içine düştü böyle, içinde sallanıyordu tamponun :D

Abi direkt arabanın altına yat, oradan tamponun içini görmeye çalış. Elimi nerden sokabilirim acaba diye bak. Bizim arka tamponun tam bitim yerinde içe doğru elimi sokabilmiştim. Elimi soktuktan sonra sensörü direkt buldum zaten, dışarıda da biri duruyordu zaten o direkt yönlendirdi işte eliyle çekti bir yandan da. Sonra o deliğe oturtup etrafına 504 sürdüm taş gibi oldu, bir daha düşmedi.
Elim zar zor tampon içine girmişti, bileklerim, kolumun üstü falan bayağı sürtülmüştü yani çok da kolay bir iş değil :D
El ayak girmiyor yatınca, difüzörden ötürü sanırım 😂 yarın liftte bakcam😂
Herkese böyle sorun nasip olmaz :D geçmiş olsun
Hahahahah ya sorma😂

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
El ayak girmiyor yatınca, difüzörden ötürü sanırım 😂 yarın liftte bakcam😂

Hahahahah ya sorma😂
Abi difüzörün tam bittiği yer varya arabanın altı olur yani orası, oradan elini sokup yukarı çıkarmaya çalış bi. Tamponla tampon demirinin arasına elini sokman lazım bir şekilde :D Sensör orada çünkü :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Abi difüzörün tam bittiği yer varya arabanın altı olur yani orası, oradan elini sokup yukarı çıkarmaya çalış bi. Tamponla tampon demirinin arasına elini sokman lazım bir şekilde :D Sensör orada çünkü :D
Yok bende ek difüzör var ya ondan girmedi 😁😁

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Aklıma slikonu ısıtıp basmak ve soğuyunca çekmek geldi ama bu işlem ve sıcak slikon sensöre zarar verir mi emin olamadım.
Bu yapılabilir bence abi, silikonun temas alanını yani ısıttığın bölgeyi az yaparsan zarar vereceğini sanmıyorum. Sensörü direkt çıkardığın gibi güzelce yapıştırmayı ihmal etme ama dikkatli yapıştır yoksa biliyorsun kuruyunca beyaz beyaz sırıtır :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu yapılabilir bence abi, silikonun temas alanını yani ısıttığın bölgeyi az yaparsan zarar vereceğini sanmıyorum. Sensörü direkt çıkardığın gibi güzelce yapıştırmayı ihmal etme ama dikkatli yapıştır yoksa biliyorsun kuruyunca beyaz beyaz sırıtır :D
Hahahahahaha ya gülüyorum hala 😂😂 başka fikir bulamazsam deneyeceğim galiba 😂

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,635
1
64,450
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
IMG_20200530_133750_163.jpg
IMG_20200530_141149_229.jpg

Tanıdığın lifte getirdim kaldırdık, difüzörü söküp el ayak uğraşınca yerine geçirdik. Bi de hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdık daş oldu 😁

Sorun çözüldü, emeği geçen herkese teşekkürler 😁

@Berkin @Bedirhan sevgili adminler sorun çözüldü konu kapatılabilirbfgsgzgwgza 😂😂😂

Ekli dosyalar

• IMG_20200530_133750_163.jpg
    IMG_20200530_133750_163.jpg
    147.2 KB · Görüntüleme: 0

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ekli dosyayı görüntüle 26645
Ekli dosyayı görüntüle 26646

Tanıdığın lifte getirdim kaldırdık, difüzörü söküp el ayak uğraşınca yerine geçirdik. Bi de hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdık daş oldu 😁

Sorun çözüldü, emeği geçen herkese teşekkürler 😁

@Berkin @Bedirhan sevgili adminler sorun çözüldü konu kapatılabilirbfgsgzgwgza 😂😂😂
Tüm tavsiyeler dikkate alınıp karıştırılıp hepsi uygulanmış :D Bununla geçmiş olsun

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım