KAPALI Passat B6 1.6 fsi nasil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmet.dasel

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
10
3
595
Merhabalar abilerim. Megane 2 80 bg 1.5 dizel arabamizdan sonra bu arac performans yakit konfor konusunda nasil gelir. B6 kasa passatlarin 1.6 fsi lpg ile tam uyumlu degil diyorlar. Son olarak otomatik olani mi tercih edilmeli manuel mi?
6122e2e50aa9f0d946c7e30d1ea219fd.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.6 fsi motorlar lpg ile uyumu yok diye biliyorum. Ama uyduranlar var tabi ne kadar uyumlu çalışır ne kadar verim alırsınız orası muama.
Bizde 2010 model 1.6 mpi trendline var. Lpg ile en uyumlu model 1.6 102 beygirlik modeldir. Performans konusundan gidiyor araç ama yokuşta falan pek tatmin etmeyebilir. Sonuçta atmosferik motor bir araç istediğiniz perfomansı alabilmek için yüksek devir çevirmeniz gerekiyor. Tabi üst devirlerdeki sesi baya hoş sormak istediğiniz bir soru varsa sora bilirsiniz :):):):)

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aslında performans olarak çok bir beklentiniz yok ise temiz 1.6 mpi passat alınıp lpg ile ekonomik bir şekilde kullana bilirsiniz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu kasa passat'lar çok güzel ve çok hoşuma gidiyor. Ama maalesef 1.6'lık fsi motor dizelden sonra performans anlamında tatmin etmez sizi. İlk 2 vitesi devir çevirirseniz güzel dolduruyor ve bitiriyor ama 3.vitesten sonra otomobil hantallaşmaya başlıyor. Keza yüksek otoban süratleri ve yokuşlarda da ciğeri pek yetmiyor. Yetmeme meselesini ise dizele göre değerlendiriyorum. Ayrıca sıkıştırınca rahat 10-11 litre tüketimin üstünü görüyor. Bende 2.0 atmosferik 136 hp mondeo varken, arkadaşımla şehir içi kullanımda araçları sıkıştırdığımızda aynı tüketimi, hatta yer yer benim aracım daha az tüketim sergiliyordu öyle diyeyim.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ağır kasaya karşın motor gücü düşük. Megane ile çok performans farkı olmayacaktır. Ama dizel almak daha mantıklı olur. FSi motorlara LPG takılıyor ama çok verimli olmaz.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
1.6 FSI yakıt konusunda hiç acımaz yakar ve çok yürümez. DSG ile uyumu oldukça güzeldir ve ilk gaz tepkisi baya hoşuma gider. LPG konusunda sıkıntılı bir motordur tavsiye etmem. Eğer DSG alacaksanız çok zor ama yetkili servis bakımlı bulmaya çalışın zira araç iyi niyet garantisi kapsamında olacaktır.

petrolheadakin

Taklacı Güvercin
24 Ocak 2017
21
3
295
Yakıyor ama yaktığı kadar gitmeyen bir motor olarak tanımlanır yakıt sıkıntı değilse meganedan sonra daha rahat daha güvenli bir araba ancak piyasası 1.4tsi dan daha zayıf

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.5 dci motorun yakıtından sonra fsi motorlu passat'ı uçurumdan atmak istersiniz yakıt konusunda o kadar diyeyim. Otomatik olsun manuel olsun 100-110'dan sonra tıkanıyor. İlk 2 vitesi ful devir çevirip 3'e taktıktan sonra otomobil yığılıyor. Bizim arkadaş şehir içi 10 litrenin altını zor görüyordu. Sesi ve karakteri çok güzeldir ama hem gitmiyor hem yakıyor. Dci motordan sonra üzer, net üzer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım