Pazar Günü Direksiyon Sınavım Var Acil Yardım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Merhabalar.Ayın 20 sinde direksiyon sınavım var.Yazılı sınavı 49 D 1 Y ile geçtim.Yaklaşık 10 yıldır araç kullanıyorum.Eğitimlerimde kusursuz hatasız araç sürüyorum.Hocalarım da çok beğeniyor.Sınav yaklaştıkça heyecanım artmaya başladı.Daha 1 hafta olmasına rağmen heyecandan uyuyamıyorum nerdeyse.Bu heyecanımı sınav günü de dahil olmak üzere nasıl yenerim?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhabalar.Ayın 20 sinde direksiyon sınavım var.Yazılı sınavı 49 D 1 Y ile geçtim.Yaklaşık 10 yıldır araç kullanıyorum.Eğitimlerimde kusursuz hatasız araç sürüyorum.Hocalarım da çok beğeniyor.Sınav yaklaştıkça heyecanım artmaya başladı.Daha 1 hafta olmasına rağmen heyecandan uyuyamıyorum nerdeyse.Bu heyecanımı sınav günü de dahil olmak üzere nasıl yenerim?

Ben yenemedim. Okadar heyecan yaptımki sağ dediler sola döndüm. Konuşurken kekeledim.
Ama herşeyi sırasıyla ysptım...
Ayna koltuk ayarı gaz Debriyaj ama heyecanlı heyecanlı yaptım...
Fakat sınavı 85 ile geçmiştim.
Eğitmenler heyecanlı olmamdan dolayı beni bırakmadılar..
Yani telaş yapsanda toleransları var..

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Ben yenemedim. Okadar heyecan yaptımki sağ dediler sola döndüm. Konuşurken kekeledim.
Ama herşeyi sırasıyla ysptım...
Ayna koltuk ayarı gaz Debriyaj ama heyecanlı heyecanlı yaptım...
Fakat sınavı 85 ile geçmiştim.
Eğitmenler heyecanlı olmamdan dolayı beni bırakmadılar..
Yani telaş yapsanda toleransları var..
Abi sağol ya herkes sakin ol sakin ol e nasıl sakin olayım onu da söyle demi yani.Şöyle şeyler gerçekten moral veriyor bana sağol abi

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Neden heyecan yapıyorsun ki? 10 yıldır kullandığını belirtmişsin, ehliyet sınavı gibi çok çok basit bir testi geçememen için hiçbir neden yok. Normal bir günde trafikte katbekat zorlayıcı etkenler oluyor zaten. Hocalarla azıcık muhabbet edersen arabaya geçmeden önce falan sınav atmosferinden uzaklaşıyor ortam anında.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Neden heyecan yapıyorsun ki? 10 yıldır kullandığını belirtmişsin, ehliyet sınavı gibi çok çok basit bir testi geçememen için hiçbir neden yok. Normal bir günde trafikte katbekat zorlayıcı etkenler oluyor zaten. Hocalarla azıcık muhabbet edersen arabaya geçmeden önce falan sınav atmosferinden uzaklaşıyor ortam anında.
çoğu kişi böyle diyor.olmadı yarın bi psikiyatriye felan görüneceğim normal bir heyecan değil bu.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,275
21,690
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bak ben YGS sınavından önceki gün girdim düşün halimi heyecanımı stresten o gün saçlarımın yarısı beyazladı ama atlattık çok şükür :D Uzun yıllardır sürüyorsan hocalar anlıyor zaten sürüşünden vs. seninle muhabbet ediyorlar. Dikkat etmen gereken tek şey var o da park zaten dubalara göre park ediyorsan dikkat et çarpıyorlar yanlış yere koyuyorlar sonra sıkıntı yaşama. Hocalar arada yem atıyor sola geç diye vs. kontrol et mümkün mertebe sağdan git :D
Sınav aracını beklerken kalanları vs. göreceksin belki de kavga çıkacak falan bende olmuştu bu ne dedim her giden arka koltukta geliyor ama gerçekten gelenlerin hepsi aşırı acemi şöförlerdi. Dediğim gibi bir parkta dışarıda başka hoca olduğu için dikkatli olman gerekiyor kalanlarını şöförlüğünle ve hocalarla halledersin büyük ihtimalle sıkıntı yaratma kendine :D
Abartma... Korkma ne insanlar ehliyet alıyor. Zaten yanına dreksşyon hocanda oturuyor. Senin yerine debriyaja asist yapıyor zaten.
Direksiyon hocası arkaya oturuyor :D

cptntsubasa

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
40
56
635
Hocam yaklasık 3 ay önce ehliyeti almış biri olarak taze taze bir şeyler söyleyeyim. Bizim bu seneye kadar hiç arabamız olmadı, ayağım ilk defa direksiyon derslerinde debriyaja değdi yani. Siz 10 yıllık şoförlüğüm var diyorsunuz bence teknik anlamda zaten her şeyi çözmüşsünüzdür. Dersleri sınav parkurunda aldığınızı varsayarak parkurla ilgili de bir sıkıntınız yoktur. Yeni sınav sisteminde çoğu insan ya iki kere stop ettirmekten ya sinyal vermemekten ya da parklarda kaldırıma dubaya vs çarpmaktan geçemiyor. İki duba arası park ve L parklarda dikkatli olursanız,diğer konularda sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum. Arabaya ilk bindiğiniz andan itibaren her hareketinizi yavaş yapın, aynı şekilde aracı kaldırırken sürerken vites değiştirirken hep yavaş ve dikkatli olursanız hata yapma olasılığınız çok aza düşer. Heyecan konusunda ise, ben sınav saatimden 30 dk önce parkurdaydım ve izlediğim istisnasız herkes kalmıştı sınavdan. Benim gibi 18-19 yaşlardan tutun 40-50 yaşlarında hatta otomatik araba sınavına giren insanlar bile sürekli gelip arka kapıdan iniyordu, onları görünce ben de istemsiz gerilmiştim yani ben zaten çok heyecanlıyım diyorsanız ki diyorsunuz :) onları izlememenizi öneririm. Kendi heyecanımı da şöyle yendim, dışarıda kaputu açıp sınavın ilk başlamasından sonra araca binerken sanki arkadaşlarımla bir pazar sahile kahvaltı etmeye gidiyormuşum gibi bir senaryo çizdim kafamdan :) ve inanın etikili oldu. Derslerde bile ufak tefek hatalar yapıp aracı alakasız yerlerde stop ettirmeme rağmen sınavdan sıfır hatayla geçtim. Ölüm kalım meselesi değil inanın şoförlük tecrübesi, sınavdan sonraki trafiğe adaptasyon süreci çok çok daha zor siz zaten onları çoktan halletmişsiniz. Dediğim gibi yavaş ve dikkatli hareket ederseniz 10-15dk sonrasında iyice alışıyorsunuz. Biraz fazla uzatmış olabilirim kusura bakmayın :) Başarılar diliyorum şimdiden, sonucu burda paylaşırsınız

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Hocaların çoğu genelde toleranslı oluyor,gün içinde çok kişiyle uğraştıkları için.Vakit bol olduğu için de sıkıntı yapmana hiç gerek yok.Paralel parkı halledersen diğerleri zaten hiç problem değil.Ben girdiğimde yanımdaki eğitmen kaldı mı yapmadığın bir şey demişti ani fren kaldı demiştim,boşver arabayı yormaya gerek yok demişti :D

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,046
6,908
5,020
github.com
Marka
BMW
Abartma... Korkma ne insanlar ehliyet alıyor. Zaten yanına dreksşyon hocanda oturuyor. Senin yerine debriyaja asist yapıyor zaten.
Bildiğim kadarıyla yan tarafta gruptan sorumlu başkan gibi biri oturuyor yana hiç de assist filan yapmıyor. Ben de arkadaş gibi soğukkanlı bir insan değildim. Şansıma yanimda oturan adam da Putin gibi bişeydi. Kaputu açtık. Adam direk motoru gösterdi dedi bu ne ? Icimden geçiriyorum lan acaba o kapağı kaldırıp altındaki bujileri alternatorleri filan mi soracak diye. Halbuki hiç de düşündüğün gibi değil emin ol. Sınav kafandaki gibi geçmeyecek. Ben çok ciddi bir ortam olur diye bekliyordum. Adamlar bildiğin maç muhabbeti yaptılar. Bizim Putin katılmadı ayrı mevzu :) Demem o ki büyüttüğün kadar mevzu değil. Hata yapmaktan korkma dedikleri gibi bi yanlisla dosyanı yakmaya kimsenin gözü kesmez. Bu foruma üyeysen zaten sınavdaki çoğu şeyi çok çok iyi yapıyorsundur. Mevzu paralel parkta bitiyor. Parka gelene kadar her şey çok iyiydi. O ara bizim Putin'le bi göz göze geldik. O heyecanla dubalara olabilecek en dandik şekilde yanastim. Aslında az daha ileri gidip daha çok geri gelerek durumu düzeltebilirdim ama işte o an olmuyor. Dubalara cok uzak kalınca geri veri gelebildiğim kadar geldim. Ileri giderken de kaldırıma degene kadar yanasip arabayi topladım. Arkadaki hocalarin demesine göre kılpayı değmiş sarı çizgiye. Belki de değmedi bilmiyorum onlar tanıdıktı :D Demem o ki kafanda büyüttüğün kadar bi mevzu değil sakin ol bi bakmissin ki olmuş bitmiş ehliyeti almış viraj kasiyorsun

Tamgazdebriyaj

Elit Apaçi
26 Şub 2017
62
44
970
Bende ayin 13 unde ehliyet sinavina girdim gitmeden tabi heyecan vardi ama su isin piriyiz sende bende buradaki cogu kisi gibi direksiyona oturunca heyecan bitti hayatta en iddali oldugum seye geldi sira araba surmek erken ehliyet alabilmek icin sadece 1 ders aldim 4 senedir otomatik kullaniyordum sadece arkadaslarin arabasiyla manuel kullanmistim ne kadar kullanabilirim sen dusuk en fazla 10 dakika oda 2 defa derse ilk oturdugumda bana hocanin debriyaj ve kavramayi ogretmesini beklerken hadi cik dedi bende ciktim hic istop ettirmedim sadece 2-3 defa park yaparak mantigi kavradigimda ise gerisi geldi sinav zamanim 11 di benden once giren 4 kisi kalmis 1 kisi gecmisti tabi ama ben kendimden emindim ee tabi yaptim herseyi yaptik tabi gectim ayni zamanda girmeden once bi kizla muhabbet etmistik 5 ders alip bide ustune ozel ders almisti iyi oldugunu iddia etmisti ama cok heyecanliydi 4 defa stop ettirmis goz ardi etmisler ama bokunu cikardigi icin malesef indirmislerdi arabadan heyecan sana cok buyuk - kafani eger sinava yogunlastirirsan tabi stres yaparsin yapicak daha farkli kafa dagiticsk biseyler bulman gerek

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Ben de gireceğim çok yakın tarihte. Hatta aynı tarihte kursa kayıt olduk (10 nisan) yanlış hatırlamıyorsam. Ben neden alamıyorum bu biraz üzdü:(. Dikkat etmen gereken en önemli şey sinyal. Direksiyonla birlikte sinyali de çevir gerekiyorsa. Ani frenden sonra, parklardan çıkışta ve parklara girişte, şerit değişiminde.. Sinyal sinyal sinyal. Kurs hocam ilk gün "Senin gelmene gerek yok daha istersen gel ama sıkılırsın. Hep aynı şeyleri yapacağız. Dikkat etmeni istediğim tek şey sinyal." dedi. Zaten sınavdan 2 3 gün önce bi tekrar sürüşe çıkarıyorlar. O sürüşte sinyale çok dikkat et. Direksiyon sınavıymış gibi farzet. Bu arada e-sınava girdin büyük ihtimalle, peki hangi tarihte girdin?

Son düzenleme:

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Ben de gireceğim çok yakın tarihte. Hatta aynı tarihte kursa kayıt olduk (10 nisan) yanlış hatırlamıyorsam. Ben neden alamıyorum bu biraz üzdü:(. Dikkat etmen gereken en önemli şey sinyal. Direksiyonla birlikte sinyali de çevir gerekiyorsa. Ani frenden sonra, parklardan çıkışta ve parklara girişte, şerit değişiminde.. Sinyal sinyal sinyal. Kurs hocam ilk gün "Senin gelmene gerek yok daha istersen gel ama sıkılırsın. Hep aynı şeyleri yapacağız. Dikkat etmeni istediğim tek şey sinyal." dedi. Zaten sınavdan 2 3 gün önce bi tekrar sürüşe çıkarıyorlar. O sürüşte sinyale çok dikkat et. Direksiyon sınavıymış gibi farzet. Bu arada e-sınava girdin büyük ihtimalle, peki hangi tarihte girdin?
30 nisanda girdim hocam e-sınava cuma günü deneme sürüşü ardından pazar günü direksiyon sınavım var heyecanımı atlattım çok şükür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım