PC Toplama Yardım !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Arkadaşlar daha önce de bahsetmiştim başlık mı açtım konu içinde mi yazdım tam hatırlayamadığım için konu açmak istedim.Şöyle 2-3 sene götürecek bir sistem toplamak istiyorum,yardımlarınızı bekliyorum.Bütçe,2500 civarı.Şimdiden teşekkürler.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Yaklaşık 700 dolarlık bir sistem arıyorsun.

Gidip i7 işlemci alma, i5 gayet yeterli. Hatta şöyle diyim 2500 liranın yarısını ekran kartına ver, geri kalanı ile ona uygun birimler topla. RAM'in de en az 16GB olsun.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bu aralar bu tip hazır sistemler moda gibi, iş yerinde çalışan bir abimiz bu siteden almıştı böyle hazır bir sistem ve gayet memnun kalmıştı. Kendin toplamaya kalksan da aynı paraya geliyor hatta daha pahalı olabiliyor aldığın yere göre.
https://www.itopya.com/Hermes-1050T...GB-DDR4-120GB-SSD-1TB-Disk-Gaming-Bilgisayar/

Ekran kartın en az GTX 1050 Ti olmalı. İşlemci konusunda pek fikrim yok çünkü bayadır takip edemiyorum bu yeni gelen Ryzen'ler için baya iyi yorumlar var araştırmak lazım.
8 GB RAM bu bütçe için yeterli 16 almak yerine ekran kartı ve işlemciye yatırım yapmalısın, RAM'ı istediğin zaman alır takarsın, keza SSD'de bu şekilde.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Technopat'ın sistem tavsiyeleri de şu şekilde:
upload_2017-8-2_20-18-58.png

@Onay Kalkan hocam da bize fikir verebilir :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2-3 sene götürürken çekeceği yük ağırlıklı olarak oyun mu olacak?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ekonomik ve performanslı disk çözümü olarak olarak tek başına SSHD öneririm. Aldığım zamanlarda yeni çıkmışlardı piyasaya. Hatta 1-2 yıl sonrasında çevremde "ya onların ömrü kısa oluyormuş" diye yorumlar yapanlar çok olmuştu. Ama yaklaşık 4,5 yıldır tepe tepe kullanıyorum, sıfır sıkıntıyla çalışıyor :) Örnek: http://www.hepsiburada.com/seagate-...sata-3-sabit-disk-st1000dx002-p-HBV000002QLZC

2gb ya da 4gb'lık nvidia ekran kartı öneririm.

İşlemci olarak i5 'ler fazlasıyla yeterli olur. Sonunda K serisi olanlara para vermene hiç gerek yok, zira tek farkları overclock için frekans ayarları açık yapıda oluyor. Özellikle Intel'lerde işlemci soğutucu olarak overclock ürünlerinden almana gerek olmaz. Kutu içinden çıkan stock soğutucular fazlasıyla yeterlidir.

Bellek en az 8gb olsun, bütçeni ayarlarsan 16 da iyi olur. Chrome bile tek başına 1gb yer oldu artık =) Kısıtlı bütçe ile çalışma hızına (MHz) çok takılmana gerek yok.

Anakart olarak MSI ve Gigabyte markalarına bakmanı öneririm. Ekonomik modelleri olacaksa bile o markalardan olsun. Çünkü çok ağır badireler atlamasına rağmen özellikle MSI'ın sağlamlığını çok acı şekillerde farklı senaryolarda test ettim. Hala sağlam :)

Kasa ve UPS konuları da sanıldığından önemli, biraz alacağın şeyler netleşirse onlardan da bahsederim.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Bu aralar bu tip hazır sistemler moda gibi, iş yerinde çalışan bir abimiz bu siteden almıştı böyle hazır bir sistem ve gayet memnun kalmıştı. Kendin toplamaya kalksan da aynı paraya geliyor hatta daha pahalı olabiliyor aldığın yere göre.
https://www.itopya.com/Hermes-1050T...GB-DDR4-120GB-SSD-1TB-Disk-Gaming-Bilgisayar/

Ekran kartın en az GTX 1050 Ti olmalı. İşlemci konusunda pek fikrim yok çünkü bayadır takip edemiyorum bu yeni gelen Ryzen'ler için baya iyi yorumlar var araştırmak lazım.
8 GB RAM bu bütçe için yeterli 16 almak yerine ekran kartı ve işlemciye yatırım yapmalısın, RAM'ı istediğin zaman alır takarsın, keza SSD'de bu şekilde.
Açıkça ben şunu düşündüm sebebi ise biraz ek harcamalara da bütçe kalması SSD iler ki zamanlar da kendim takarım diye plan kurdum.
https://www.itopya.com/ARGUS-A1050T...trix-4GB-8GB-DDR4-1TB-Disk-Gaming-Bilgisayar/

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Hocam donanım arşivinin toplamalarına bakmanızı öneririm
Örnek;

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
UPS kullanan kaldı mı yahu?

Şimdi durum nedir bilmiyorum ama, bundan 2 sene önce çoğu bileşen Amazon'dan çok çok daha ucuza geliyordu buraya göre. Acelen yoksa bir bak, en azından ekran kartı ve işlemciyi falan oradan sipariş vermeyi düşünebilirsin.
Devlet amazon işine vs. büyük el attı abi. Gelen giden yoksa yanında getirecek zor artık sınır zaten 30 $'mı nedir yeni bir kaç yasa daha getirdiler bu yurtdışı alışveriş iile ilgili.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çok güzel bilgisayarlar var...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Devlet amazon işine vs. büyük el attı abi. Gelen giden yoksa yanında getirecek zor artık sınır zaten 30 $'mı nedir yeni bir kaç yasa daha getirdiler bu yurtdışı alışveriş iile ilgili.
Önceden de bu parçalar sınırın üstündeydi ya, bir sorun olmuyordu ama gümrükte falan. Amazon zaten alışveriş sırasında kargo ücretinin içine gümrük vergisini de koyuyor.

Yine de yakın zamanda almış olana sormakta fayda var tabii. Ben en son kulaklık almıştım, onu da alalı 1 sene falan oldu neredeyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım