Petrol headler için en iyi ülke?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
Gerçekten merak ettiğim birşey var.Bizim gibi orta halli insanların ceplerini boşaltmadan ya da çok çalışmadan kendine zaman ayırarak iyi bir yada birkaç arabaya binmesinin mümkün olduğu bir ülke var mı ?

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Buna en uygun ülke Almanya gibi geliyor bana.
Avrupa otomobil kültürünün en önemli merkezlerinden. Çokca pist var, hız sınırı olmayan, kaliteli otobanlar var. İkinci el piyasası da bildiğim kadıyla ucuz, insanların alım gücü yüksek.
ABD de olabilir aslında.araçlar üzerindeki özelleştirmelerde bizdeki gibi yasal sınırlamalar yok diye biliyorum.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Direksiyonun solda olduğu Avrupa ülkeleri genel anlamda bizden baya bir daha iyi durumda. Almanya iyi güzel fakat orada ırkçılık çok fazla deniyor. Bu sebepten ben İtalya, Portekiz gibi ülkeleri tercih ederdim

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
Gerçekten üzücü hem ülkemizde kaliteli araç kıtlığı var (eskilerden konuşursak) hemde fiyatlar inanılmaz yüksek.Ayrıca özellikle merak ettiğim bir şey var.Ülkemizde orta kesimin bir gt3 e binmesini geçtim porsche alması bile imkansız.Avrupada falan durum nasıl acaba?Yani sonuçta birileri bu arabaya biniyor ki üretim var

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kesinlikle İskandinavya ya da Kuzey Avrupa ülkeleri en iyileri. Petrolhead katili memleketleri saymaya gerek yok hepimiz biliyoruz zaten ama Türkiye'den daha kötü durumda olan ülkelerde var bu konuda.

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Japonya ve Türkiye Hariç her yer denilebilir bence. GTR bile 180'i geçemiyor, gerçi bazı pistlere özel kaldırılabiliyor diye bir muhabbet vardı ama yine de çok can sıkıcı.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Avrupa otomobil kültürünün en önemli merkezlerinden. Çokca pist var, hız sınırı olmayan, kaliteli otobanlar var. İkinci el piyasası da bildiğim kadıyla ucuz, insanların alım gücü yüksek.
ABD de olabilir aslında.araçlar üzerindeki özelleştirmelerde bizdeki gibi yasal sınırlamalar yok diye biliyorum.
Otobanlar şahir içinde de olduğu için trafik oluyor

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
ABD'de modifiyeye yasal sınırlama eyalet eyalet farklılık göstermekle birlikte var ancak sınırlama maddeleri yok denecek kadar az. ABD'deki sıkıntı ise şu, günde belki 2 3 otomobilin geçtiği uçsuz bucaksız boş arazilerin üzerinde kurulu olan yollarda bile hız sınırı var. Polise denk gelmezsen basarsın.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
modifiye anlaminda UK cok avantajli.. otoban hiz siniri anlaminda almanya..
UK'de de ceza limitin 5 puan. Yaptığın her yanlış 1 puan. İster emniyet kemeri takma ister sokak içinde abuk subuk hareketler yap. Bu tip bize göre basit şeylerden 1 yıl içinde 5 ceza puanını doldurursan ehliyetine 1 yıl el konuluyor. UK'e master için giden bir arkadaşım sokak içinde 50 km ile gittiği için komşularından biri ihbar etmiş mesela. Bizde olsa bizimkiler polisi döver. :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Haftada 7 saat çalışma süresi, haftasonu duble tatil. Ücretsiz otobanlar ve iyi eğitim seviyesi olan bir memleket olsa yeter bana. Araba dacia loganda olsa yeter.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
UK'de de ceza limitin 5 puan. Yaptığın her yanlış 1 puan. İster emniyet kemeri takma ister sokak içinde abuk subuk hareketler yap. Bu tip bize göre basit şeylerden 1 yıl içinde 5 ceza puanını doldurursan ehliyetine 1 yıl el konuluyor. UK'e master için giden bir arkadaşım sokak içinde 50 km ile gittiği için komşularından biri ihbar etmiş mesela. Bizde olsa bizimkiler polisi döver. :D
trafik kurallarina uymadiginda karsilastigin cezai yaptirimlar avrupada ve amerikada turkiyedeki gibi esnek degil, ayrica polise karsi da laubali davranis gosterdigin anda gozaltina alirlar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım