KAPALI Peugeot 206 (+) plus alınır mı ? sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ron

Takipçi
8 Eyl 2019
3
0
10
30
İstanbul
Marka
Peugeot
Merhaba arkadaşlar araba almayı düşünüyorum malum fiyatlar uçmuş sıfır araba fiyatlarına yaklaşmış ikinci eller [:D]
Bazı sorularım ve danışmak istediklerim var ;

-Peugeot 206 (+)plus almayı düşünüyorum bürtçem anca yetiyor (34 bin - 38 bin tl arası bürtçem)

1)Bu arabayı ilerde satma da sorun yaşar mıyım ? Piyasası nedir ? nasıldır?

2)Kronik sorunu var mı ? En önemlisi Parçası pahalı mı ucuz mu ?

-Başka bu bürtçe de araba öneriniz nedir? parçası ucuz çok sorun yaşamayacağım ...

Lütfen şu fiyata çık bunu al bu alınmaz alma şöyle böyle garip yorumlar yapmamanızı rica ederim.Benim için önemli bir durum teşekkürler şimdiden ....

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
206+ 1.4hdi kullanmıştım yaklaşık 150 kilometre piyasası parçası gibi konularda fikrim yok ama sürüş pozisyonu direksiyonun boyutu vitesin konumu görüş açıları çok hoşuma gitmişti arka yaşam alanı da sınıfı ve yılı baz alındığında iyi herhalde ben rahat sığmıştım boyum 1.78

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar araba almayı düşünüyorum malum fiyatlar uçmuş sıfır araba fiyatlarına yaklaşmış ikinci eller [:D]
Bazı sorularım ve danışmak istediklerim var ;

-Peugeot 206 (+)plus almayı düşünüyorum bürtçem anca yetiyor (34 bin - 38 bin tl arası bürtçem)

1)Bu arabayı ilerde satma da sorun yaşar mıyım ? Piyasası nedir ? nasıldır?

2)Kronik sorunu var mı ? En önemlisi Parçası pahalı mı ucuz mu ?

-Başka bu bürtçe de araba öneriniz nedir? parçası ucuz çok sorun yaşamayacağım ...

Lütfen şu fiyata çık bunu al bu alınmaz alma şöyle böyle garip yorumlar yapmamanızı rica ederim.Benim için önemli bir durum teşekkürler şimdiden ....
206+ değil ama 206 kullanıcısı olarak @Munferit yardımcı olabilir. Ufak görsel farkı dışında bir fark yok sanırım.

Selamlar,

Temiz, düzgün ve bakımlı bir arabayı satmakta sorun yaşamazsınız. Piyasası 206 ve 207'ye göre bir miktar daha yavaştır ama satış sırasında sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

206+'ın 206'dan kozmetik farklılıkları dışında herhangi bir farklılığı yok. 207'de varken üretildi 206+. Peugeot tarihinin en çok satılan araçlarından biri olan 206'dan 207'ye geçişin başarısızlığıyla (206'ya göre) bir geriye dönüş çabasıydı. Kimse benimseyememişti yeni tasarım dilini, biraz daha yumuşatarak uyguladılar sonra 208'le beraber durumu toparladılar zaten.

Kronik sorun olarak elektroniğiyle çok oynanmış, sağından solundan kablo çıkan bir araçsa problem çıkarma ihtimali çok yüksek. Akü biraz zayıfladığında kafayı yemeye müsait bir araç. Onun dışında öyle kronik denilebilecek bir arıza aklıma gelmiyor.
Benim aracım ayda 1 kere falan, canı ne zaman isterse tek marşta çalışmayıp, 2-3 marşta falan çalışıyordu. Sonra devam. Neden yaptığını bulamadık, sonra kendi haline bıraktık. :D

Ben sizin yerinizde olsam, 206+ almazdım. 206+ alana kadar daha düşük bütçelere 206 bakardım. Roland Garros modeli, özellikle 2004 Kum beji olan Garros'lar 206+'dan çok daha fazla performans ve donanım sunuyor. 206'ya göre 206+'ın size sunacağı ekstra bir şey yok.

Ron

Takipçi
8 Eyl 2019
3
0
10
30
İstanbul
Marka
Peugeot
Hepinize çok teşekkür ederim.206 tipi şekli hoşuma gitmiyor biraz daha derli toplu yeni gözüken bir araba istiyorum.
Çok büyük sorunları yoksa sorun olmaz hyundai i20 troy da var kafamda 2010 modeli ama 7-8 bin fark var en az işte bürtçeler..

-Kışın fiyatlar düşer mi ?

Kullanan başklarından da yorumlar bekliyorum

halilcan.oksuzer

Düz Yol Gazcısı
28 May 2019
33
23
120
26
Marka
Volkswagen
206 alıp arka stop vesaire değişerek 206 + görünümünü verebilirsin elbette eğer ki 206+ görünümü hoşuna daha fazla gidiyor ise :D

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
2 buçuk yıl 206 kullandım. Kaza yapmazsan zarar etmezsin. Çok hızlı satılmaz ama alıcısı çok. Şehir içinde çok rahat kullanırsın. Mekanik parçaları yerli olarak ucuza bulunabilirken elektronik parçaları ithal ve pahallı. Nazik kullanırsan arıza çıkarmayacak bir otomobildir. Bakım harici sanayiye gitmedim. O paralara da çok araba kalmadı artık. 90'lı yılların Polo'ları var.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
206 fiyat performans olarak bence yedek parçası da uygun araçlardır bir de iran üretimi sedanları var onların fiyatı biraz daha uygun gibi ama bence kalitesi daha düşük

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hepinize çok teşekkür ederim.206 tipi şekli hoşuma gitmiyor biraz daha derli toplu yeni gözüken bir araba istiyorum.
Çok büyük sorunları yoksa sorun olmaz hyundai i20 troy da var kafamda 2010 modeli ama 7-8 bin fark var en az işte bürtçeler..

-Kışın fiyatlar düşer mi ?

Kullanan başklarından da yorumlar bekliyorum

Tasarım işi çok göreceli iş. Eğer ben aynı motora, iç hacme, sürüş karakterine ön makyajı sebebiyle 10 bin TL daha fazla veririm ve bundan gocunmam diyorsanız, elbetteki alınabilir. Her araba alınabileceği gibi...

i20 Troy, 1.2 DOHC bu fiyatlara çok rahat bulunabilir aslında. Değerlendirebilirsiniz. Ancak yine soyleyeyim maksimum 28-30 bin liraya çok çok iyi seviyede ve dolulukta bir 206 bulunabilir.

Fiyatlar hic bir zaman düşmez. Ben bu ülkede fiyatı artipta inen bir sey pek görmedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım