Peugeot 3008 Şanzıman Değişimi

Mehmet48

Taklacı Güvercin
20 Mar 2018
7
0
285
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi günler bu aralar Peugeot 3008 almayı düşünüyorum ama aklımı karıştıran bi nokta oldu benim almayı düşündüğüm araç 2019 model ve eat8 şanzımana sahip ama2020 3008 lerde eat6 eski şanzımana geri dönülmüş bu geri dönüş neden oldu bi bilgin olan var mı acaba herhangi bi kronik sorunu mu var eat8 in

Solution
Bildiğim kadarıyla EAT8 dediğiniz vites seçeneği EAT6 nın üzerine 2 adet fazladan vites eklenmiş hali , yani EAT6 da bir sorun yoksa 8 de olmaması lazım ki 8 daha teknolojik ve daha modernleştirilmiş bir vites :)

Zaten bunlar yanılmıyorsam TK vitesler , ne sorunu olabilir ki diye düşünüyorum :)

Ki teknik kılavuzda hem EAT6 hemde EAT8 sunulduğu yazıyor bence baktığınız yada incelediğiniz yerde sorun olabilir.

BKZ ; 1.2 EAT8 / 1.6 EAT8 / 1.5 EAT6 / 1.5 EAT8 / 2.0 EAT8

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,062
3
15,319
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Teknik Bilgiler'e taşıdım.

Özellikle başka forum ve gruplarda bu konuda çok büyük bilgi yanlışlıkları görüyorum. EAT8 sorunluydu, 1.5 motor problemliydi diyenler var. Hepsi yalan.

EAT8 daha pahalı bir şanzıman, dolayısıyla fiyatı neredeyse yarım milyonu bulan 3008'i Peugeot bu şekilde getirmek istemiyor. Özeti bu. Fiyatı kırmak için parfümdür, joystick vitestir bunlarda çıkarıldı. Millet kendi aracının piyasası düşmesin diye bu tarz şeyler söylüyor. EAT6'dan tek hissedebileceğiniz fark tork konvertörlü bir şanzıman olduğu için ve 8 vites olduğu için belki 0-100 bir tık daha yavaş olabilir, onun dışında bir fark sezimleyeceğinizi zannetmiyorum.

Aynı şey 1.5 motor için de geçerli. Yeni nesil bir motor, 10 beygir fazlası vardı yanlış hatırlamıyorsam ama 1.6'dan daha ağır. Dolayısıyla çok bir şey fark ettirmiyor. Yalnız 1.5 motorun 1.6'dan biraz daha fazla Adblue içtiğine dair çeşitli duyumlar aldım ancak birinci gözden teyit etmediğim için buna kesin diyemem.

Fiyat listesine baktım demin, halen EAT8 duruyor benzinli modellerde ve dizelde en dolu pakette.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,624
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bildiğim kadarıyla EAT8 dediğiniz vites seçeneği EAT6 nın üzerine 2 adet fazladan vites eklenmiş hali , yani EAT6 da bir sorun yoksa 8 de olmaması lazım ki 8 daha teknolojik ve daha modernleştirilmiş bir vites :)

Zaten bunlar yanılmıyorsam TK vitesler , ne sorunu olabilir ki diye düşünüyorum :)

Ki teknik kılavuzda hem EAT6 hemde EAT8 sunulduğu yazıyor bence baktığınız yada incelediğiniz yerde sorun olabilir.

BKZ ; 1.2 EAT8 / 1.6 EAT8 / 1.5 EAT6 / 1.5 EAT8 / 2.0 EAT8

Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım