KAPALI Peugeot 3008 Vs Audi a3 sedan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

faruktry

Takipçi
7 Eki 2019
1
0
10
37
Maltepe
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba,

Biliyorum farklı ihtiyaçlara hitap eden farklı araçlar ama 3008'in dış görünüşü baya beğeniyorum ona niyetlenmiştim. Bazı kişiler çok sprun yaşarsın dedikleri için farklı arayışlara yöneldim ve çocukluğumdan beri çok kişi gibi beğendiğim audiye (şu an ancak 1-2 yaşlarında A3 alabilirim) yöneldim. 1 çocuklu aileyiz ve SUV'a ihtiyacımız yok aslına ama dediğim gibi eşimle beraber dış görünüşünü çok beğendiğimizden ona bakıyorduk. Gerçekten sorun çıkartır mı bu Fransız marka?
Audi A3 için neler söyleyebilirsiniz? Araba performans, özellik vs anlayan birisi değilim. A3 genellikle sorun çıkaran bir araba mıdır kronik vs.?

Değerli görüşleriniz için teşekkürler.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Biliyorum farklı ihtiyaçlara hitap eden farklı araçlar ama 3008'in dış görünüşü baya beğeniyorum ona niyetlenmiştim. Bazı kişiler çok sprun yaşarsın dedikleri için farklı arayışlara yöneldim ve çocukluğumdan beri çok kişi gibi beğendiğim audiye (şu an ancak 1-2 yaşlarında A3 alabilirim) yöneldim. 1 çocuklu aileyiz ve SUV'a ihtiyacımız yok aslına ama dediğim gibi eşimle beraber dış görünüşünü çok beğendiğimizden ona bakıyorduk. Gerçekten sorun çıkartır mı bu Fransız marka?
Audi A3 için neler söyleyebilirsiniz? Araba performans, özellik vs anlayan birisi değilim. A3 genellikle sorun çıkaran bir araba mıdır kronik vs.?

mahalle ağzına aldırma her arabada geçerlidir bakmazsan sorun çıkartır tabi japon sağlamlığı bekleyemezsin A3 ün kronik sıkıntısını bilmiyorum ama dsg sorun çıkarabilir

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ben olsam a3 alırdım. 3008 dıştan çok güzel ama yol tutuş ve konfor övüldüğü kadar iyi değil. 3008 yerine alternatif c5 Aircross çıktı. Arada konfor olarak çok sağlam fark var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
120 bin km'de bir 3008'in kondisyonuyla ilgili test mevcut. Her aracta ayni sonucu verecek diye bir genelleme hic bir marka model icin yapilamaz ama yararli fikir verecegi asikar. Ozetle; eski kirilgan, nazik, cabuk arizalanan ve yipranan fransiz algisindan ve uretiminden uzak bir arac 3008.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Sahibi olmamamıza rağmen birkaç yeni 3008 grubuna üyeyim.

2016 ve 2017'de çıkan araçlarda kronik sıkıntılar vardı (parça bazlı), o araçları geri çağırıp düzelttiler servislerde. 2018 ve sonrasında çıkan araçlarda üretimden kaynaklı şu anda rapor edilmiş hiçbir sorun yok.

Grupta taksi olarak kullananlarda var, 100.000'i aşanlarda var. Kullanıcıların çoğu memnun. Sadece rapor edilen, sık sık karşılaşılan ekran çökmesi sorunu var. İki söylenti var bununla ilgili;

--> Ekrana arkadan güneş vura vura ısınıyor ve yazılım kapanıyor/açılmıyor.
--> Yazılım sıkıntısı.

Olurda alırsanız navigasyon hariç lütfen aracın multimedya yazılımını güncellemeyin. İnsanlar telefon günceller gibi güncelliyor. Araç bu, bu kadar sık sık bir sistemin güncellenmesi iyi bir şey değildir. Peugeot da burada hata yapıyor. Bu güncellemeleri çok nadir yapmaları lazım, sık sık çıkartıyorlar.

Ekran çökmesi muhabbeti önceden yoktu bu aralar sıklaştı, sanırım yazılımsal. Ama olurda alırsanız güncellemeyin.

Bunun haricinde sorun çıkartma ihtimali her marka araçta olduğu gibi bunda da şans meselesi. Mesela grupta binlerce insan var, yepyeni aracında EAT şanzımanda silkeleme problemi yaşayan da gördüm, tavanından yağmur yağınca su gelende. Her şeyde olduğu gibi bunda da biraz denk gelmesi ile alakalı. Ama eski Peugeotlar ile sakın karıştırmayın. Gerçekten diri, sıkı, üzerinde düşünülmüş ve uzun vadeli hizmet vermesi planlanmış bir araç 3008. Uzun yıllar sorunsuzca binersiniz.

Gruplarda filan EAT8 gereksiz olduğu için artık EAT6 şanzımanla getiriyorlar filan diyorlar ki o da ayrı bir sallamasyon. EAT8 daha pahalı bir şanzıman ve Peugeot Türkiye artık en dolu donanım paketi hariç 6 ileri otomatik vitesle (EAT6) getirecek. İmkan varsa EAT8 şanzıman tercih edilmeli, uzun yol ve ekonomi için +2 vites çok daha büyük avantaj.

Eski dizel motor 1.6 120bg yenisi 1.5 130bg olması gerekiyor. Performans anlamında çok büyük bir vaadi yok, performans için benzinli versiyonu tercih edilebilir. Lakin kullanıcıların büyük kısmı dizel motorun yakıt tüketiminden memnun.

GT-Line donanım paketi muhteşem, aradığınız her şey var. Allure Elegance vardı eskiden onu kaldırmışlar çünkü GT-Line ile çok fark yoktu arasında, onun yerine Allure Selection gelmiş ki çok daha boş bir donanım paketi. Alırken bu durumu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Sıfır almak yerine 2.el Allure Elegance tercih edebilirsiniz.

A3 hakkında bilgim yok, bir şey demeyeyim.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
İki aracı da kullanmadım.3008 komşumuzda var.Ne zaman görsem döner tekrar bakarım, yanından geçerken I-cockpiti şöyle bir süzerim.Audi tabi premium marka olması sebebiyle öne çıkıyor.Ama 3008 hacim ihtiyacı olanlar, yüksek sürüş sevenler için ve belki de en önemlisi o kendine has kokpit tasarımı ile önde.Şahsen düşünmeden 3008 alırdım.

Bercan Aksoy

Takipçi
19 Tem 2019
2
0
10
27
Arkadaşlar merhaba,

İkiside farklı ihtiyaçlara hitap eden bir araçlar. Tam bir aile arabası arıyorsan Peugeot 3008 sana bir araçtan daha fazlasını sunacaktır. Eğer istanbul gibi kalabalık ve trafiği yoğun bir şehirde yaşıyorsan bu konuda da Peugeot 3008'i öneririm. Hem çok az yakıyor hem de şehir içi kullanımda oldukça rahat ve konforlu. Bu detayları da göz önünde bulundur derim

serkan7621

Taklacı Güvercin
4 Nis 2019
20
12
295
audi a3 sedan sportline kullanmış biri olarak çocuğunuz varsa, ki var demişsiniz kesinlikle önermem. oğlan ayaklarıyla koltukla oynuyor diye koltuğu öne yaslamaktan perişan olmuştum. boyum 1,85 çok uzunda değil.
eşime veriyordum al sen kullan diye bu seferde arkası dar geliyordu.bmw 3 var şuan arkası yayla gibi geliyor a3den sonra.
bagajı da bebek arabası artı 1 bavul sığmıyordu

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Arkadaşlar merhaba,

Audi de dsg kesin sorun çıkaracaktır ve a3 ün malzeme kalitesi ve teknolojisi 3008 in yanına bile yaklaşamaz, 3008;tork konvertörlü şanzımanı ömürlüktür,motor konusunda zaten psa grubunun motorları kendini kanıtlamış motorlardır,iç dizayn ve ekranlar aracı öne çıkaran şeylerdir, far konusuna gelirsek Mercedes multibeam da dahil olmak üzere en iyi farlar listesi çıkarsak çok rahat ilk 3 e girecektir, 5008 kullanıcısıyım,tavsiyem 3008 dir

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi
307'den sonra kalan bir ön yargı. 2008 yılından itibaren Peugeot ciddi yatırımlar yaparak bunu kırmaya çalıştı ve meyveleri 308, 3008, 5008 ile gelmeye başladı. Şimdi de 508 çok iyi bir ivme yakalayacak gibi duruyor.

A3 ile 3008 açıkçası kıyaslanmaz ancak A3 en dolu paket olmayacaksa açıkçası Octavia alın dolusundan daha iyi. Nasılsa aynı mantık. Paranız cepte kalsın.

RWDe39

Senkromeççi
24 Eyl 2019
38
17
70
İSTANBUL
Marka
BMW
Öz ablamda 3008 GT Line var 2018 0 alındı. Defalarca sürdüm 50.000 km de şuan. Yahudi mercedesi derler 3008e :)
Gerçekten konforu özellikleri saymakla bitmiyor. Masaj bile yapıyor koltuk yok yok. Bir çay demlemiyordur araba o derece. Arazi modundan spor moduna çamurdan yağmura bir ton sürüş özelliğide var.
Ablam için ya da bir aile için muhteşem bir araba. Şuana kadarda bir arızası çıkmadı.

Ama gel gelelim bana ve benim gibilere hiç hitap etmiyor. Neden mi ?
1- 120hp o arabaya gitmemiş. 1.2 105 lik golf açık ara parçalıyor o derece hantal.
2- Yol tutuşu 200 bin tl den fazla bir araç için yerlerde. 159 la yan tarafla sohbet ederek girdiğim viraja 3008 le tedirgin girdim. Koparmadım hiç limitide zorlamadım ama rahatsız edici bir güvensizlik veriyor. a3 de (2016) sürmüş biri olarak arasında dağ fark var.
3- Arabanızla övünen arabanızı seven biriyseniz insanlar kırıcı olabiliyor. Ablama peugeot' ya bu kadar para verilir mi , fransız çöpü , bunu alana kadar Volvo Suv alırsın , 2.el Q7 alırsın Wv Tiguan vs bir sürü kelime gelirken benim 45 binlik eski Bmw' me övgüler yağıyor :) Tamamen ön yargısı olan bir araç anlayacağınız. Kimseyi ilgilendirmez tabii ki ama insan aracını seviyorsa bozuluyor :)

Özetle hitap meselesi. A3 le kıyas edilemeyecek kadar fazla donanımı var. Ama benim için sürüş karakteri olarak a3 ün yanından geçemez. Ama benim için. Anlatabildim umarım..

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Öz ablamda 3008 GT Line var 2018 0 alındı. Defalarca sürdüm 50.000 km de şuan. Yahudi mercedesi derler 3008e :)
Gerçekten konforu özellikleri saymakla bitmiyor. Masaj bile yapıyor koltuk yok yok. Bir çay demlemiyordur araba o derece. Arazi modundan spor moduna çamurdan yağmura bir ton sürüş özelliğide var.
Ablam için ya da bir aile için muhteşem bir araba. Şuana kadarda bir arızası çıkmadı.

Ama gel gelelim bana ve benim gibilere hiç hitap etmiyor. Neden mi ?
1- 120hp o arabaya gitmemiş. 1.2 105 lik golf açık ara parçalıyor o derece hantal.
2- Yol tutuşu 200 bin tl den fazla bir araç için yerlerde. 159 la yan tarafla sohbet ederek girdiğim viraja 3008 le tedirgin girdim. Koparmadım hiç limitide zorlamadım ama rahatsız edici bir güvensizlik veriyor. a3 de (2016) sürmüş biri olarak arasında dağ fark var.
3- Arabanızla övünen arabanızı seven biriyseniz insanlar kırıcı olabiliyor. Ablama peugeot' ya bu kadar para verilir mi , fransız çöpü , bunu alana kadar Volvo Suv alırsın , 2.el Q7 alırsın Wv Tiguan vs bir sürü kelime gelirken benim 45 binlik eski Bmw' me övgüler yağıyor :) Tamamen ön yargısı olan bir araç anlayacağınız. Kimseyi ilgilendirmez tabii ki ama insan aracını seviyorsa bozuluyor :)

Özetle hitap meselesi. A3 le kıyas edilemeyecek kadar fazla donanımı var. Ama benim için sürüş karakteri olarak a3 ün yanından geçemez. Ama benim için. Anlatabildim umarım..

Boş konuşuyor onlar peugeot un yeni kasası da bunu destekliyor. Bizim millette bu düşünce var Fransızlar A380 de yapıyor Amerikalıların bile yapamdığı uçak madem ülkeden gideceğiz teknolojiye.
Peugeot un yenin kokpiti adeta ürettikleri uçaklar gibi baş döndürücü tasarımı var, param olsa yeni 508 i hayatta kaçırmam o derece hoşuma gitt

byburkay

Senkromeççi
8 Kas 2019
8
0
60
30
İzmir
Daha önceden bir a3 kullanıcısı olarak brnimde tercihim audi olurdu ama belirttiğiniz arabaların birbiriyle alakası yok. Bütçenizi Bilmiyorum ama donanım derdeniz yani teknoloji pejo ama bence konfor yol tutuş terseniz audi bence kıyaslanmayacak iki model hadi bende aklınızı çeleyim. Audi Q2 ye bakabilirsiniz birde a3 le ayni hemen hemen, hemde suv.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım