KAPALI Peugeot 307 1.6 Hakkında beni aydınlatır mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Beni belki farklı bi kaç konudan tanıyan vardır. 2001 Model Paliomu bugün satmış bulunmaktayım. 30-40 bin TL aralığında araç arıyorum ve 307'lere denk geldim kasa olarak hoşuma gitti. 307 kullanıcısı olan yada bilgisi olan arkadaşlar 307 hakkında bilgilendirirse sevinirim. 1.6 benzinli modelini almayı düşünüyorum Çekişi nasıldır bakımları nasıldır vs. vs umarım kullanıcı vardır :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bir arkadaşımda pertten dönme bir 307 var ama o pek sayılmaz herhalde, arabanın plakasını google'a yazınca ters dönmüş fotosu çıkıyor o derece diyeyim :D Yaşadığı çok çok enteresan sorunlar ama var ama araba dediğim gibi.

Genel olaraksa 307'ler elektronik sorunlarıyla nam yapmış arabalar olarak kaldılar. 30-40 bin aralığında c segmenti çok bir alternatif pek kalmadı maalesef. Alacaksanız da boyadan değişenden ziyade arabanın düzgün yere bastığına ve motorunun şanzımanın iyi olduğuna emin olup varsa kronik sorunları giderilmiş olanları tercih edin.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Otomatikse hiç bakmayın, Alman ve Japon seçeneklere yönelin işiniz zor, kolay gelsin.C segmenti diye diretmemenizi eğer ihtiyacınız yoksa araç küçültmenizi tavsiye ederim.

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Yani pek bi segment olma şartım yok HB ve Manuel olsun yeterli tipini beğenirsem alırım açıkcası 40 bin lira kadarda bi param var

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Aha 307 :D
1.6 Dizel 110 luk modeli en çok önereceğim modeldir. Benzinli alacaksanız da mümkünse otomatik almayın. Aracın en boş paketi olan Comfort bile donanımlı sayılabilir, sonradan donanım da ekleyebilirsiniz. Comfort pakette 4 cam tam otomatik, direksiyon yükseklik ve derinlik ayarıyla geliyor. 1.6 benzinli motorun ne gibi sıkıntısı olur bilmiyorum. Alacaksanız kesinlikle makyajlı modeli tercih edin. Makyaj sonrası elektronik sistemler Bosch'a çevrildi. zamanının C segmentine göre iç hacmi büyük bir araç sayılabilir. Bagaj 241 litre 4 kişilik bir aileye uzun yol ve tatil için yetiyor bize. 1.6 benzinli modelde LPG olduğunda ibrenin doğru göstermediğini biliyorum onu da biraz daha yakıt alınca düzeldiğini biliyorum. makyajlı modelin dış kronik sorunlarına geldiğimde ön cam ızgarasının keçeleri sökülmüş olur, farlar sararmıştır ya da solmuştur. bir de ön tampon demirinin boyası kalkıyor (sonuncusu bizim kullanımımızdan da olabilir). Genel olarak kaportası iyi çiziği çatlağı olmayan bir 307 önerebilirim. 1.6 benzinli motor 1250 kiloluk kasayı kaldırabiliyor ama tabi istediğiniz performansı elde edeceğinizi pek düşünmüyorum. dediğim gibi 1.6 HDI modeli hem parça bakımından bol hem de daha ekonomik bir motor. Belki sorarsınız dizel alırken nelere dikkat etmeliyim diye; Enjektörler, EGR ve turbosuna kesinlikle baktırmanızı öneririm zaten genel dizel araçlarda başta bakılması gereken parçalardır. bir de aracın altından yağ damlatıyor mu diye bakabilirsiniz zaten alan büyük olduğu için kaputu açınca da aşağı tarafı görebiliyorsunuz oradan da bakılabilir. yol tutuşa geldiğimizde araç arkada torsiyon sisteme sahip. Tümseklerde onların sesini duymanız mümkün. Genel yol tutuş olarak iyi bir performansı var önden kayma yapmıyor fazla, arkayı bırakıyor. Bu da tatlı yanlamalar yapabilmemize olanak sağlıyor ara sıra :D O benzinli motor için ne kadar düşük kilometreli, lpg'siz bulabilirseniz alabilirsiniz bence. Tasarım göreceli tabi ama ben aracın tasarımını beğeniyorum. Profilimde de fotoğraflar var zaten konulara atıyorum ara sıra. O kadar karışık yazdım ki kusura bakmayın. aklınızda bir soru varsa siz sorun ben bildiğimi cevaplarım :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
En temel şeylerden bahsetmemişim. Bakım konusunda pahalı değil çok sizi üzmez çok fazla. 1500 TL debriyaj setiydi 1.5 sene önce falan şimdi ne kadardır bilmiyorum. genel bakım aralığı 10 bin km'de bir olarak yapıyoruz. İstanbul'da oturuyorsanız anadolu yakasında Kartal Sanayide size usta önerebilirim :)

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
@EOK Yorumlarınız için çok teşekkür ederim sizinle bi DM başlattım ordan detaylıca bi görüşmek isterim :) Yani maksimum verebileceğim para benim 40 bin TL 307 de kasa olarak çok hoşuma giden bi araç 40 bine şuan yok ama bulabilirsem alacam gibi görünüyor fakat makyajlı kasa dediğiniz kaç modelden başlıyor ben Kastamonudayım kocaelide bi araç buldum şuan ama gidip hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Makyajlı kasa en az 2006 yılından başlıyor. bu arada araştırırken dikkatli olun ön tarafı makyajlıya çevrilmiş 307'ler mevcut ilanlarda. iç tasarımda teyp, klima ve kadran farkları var

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Makyajlı kasa en az 2006 yılından başlıyor. bu arada araştırırken dikkatli olun ön tarafı makyajlıya çevrilmiş 307'ler mevcut ilanlarda. iç tasarımda teyp, klima ve kadran farkları var
Bu 2 araç sizce nasıl ? Dizel olanın kilometresi çok

E.ackgz

Asfalt Kurutucu
9 Haz 2019
24
5
595
24
Şahsen kullandım uzun süre. 307 1.6 Technoplus vardı bizde. Aldığımız zamanlar çevrede çoğu insan sıkıntılıdır vs vs dedi ama pek öyle olmadı. Yaklaşık 5 6 yıl kullandık. Bakımları haricinde pek bir masrafı olmadı bize. Ancak elektrik sıkıntısı yaşayanlar da yok değil. Otomatik şanzıman asla almayın eski nesil üzer. Dizel imkanınız varsa tavsiye ederim az yakıyor ve güzel bir motor , farklı birçok markada da aynı motor kullanıldı zaten. Makyajlı kasası da bir o kadar güzel. Ama parçası çok ucuz değil onu söylemeden edemem. 2.eli de çok hızlı değil bildiğim kadarıyla.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
valla ben de yazan arkadaşların tersi şeyler yazacağım maalesef
dayımda vardı 307’nin dizeli
birçok kez arızalandı, yolda kaldı,çekiciyle getrdiler vs vs.
dayım da arabaya bakmayan birisi değildi.
ancak o araba sorunlu diye bütün 307’leri karalamak istemiyorum. sadece fikir olsun diye söyledim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@EOK Yorumlarınız için çok teşekkür ederim sizinle bi DM başlattım ordan detaylıca bi görüşmek isterim :) Yani maksimum verebileceğim para benim 40 bin TL 307 de kasa olarak çok hoşuma giden bi araç 40 bine şuan yok ama bulabilirsem alacam gibi görünüyor fakat makyajlı kasa dediğiniz kaç modelden başlıyor ben Kastamonudayım kocaelide bi araç buldum şuan ama gidip hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum
Kocaeli'de ekspertiz firması olarak Tarcanlar var. Hemen herkesin bildiği güvenilir bir yer. Ama araç alımına 2 gününüzü ayırmanız gerek. Çünkü yoğun talep var ve randevu ile çalışmıyorlar. Bir gün önceden gelip sıraya girerseniz ertesi gün baktırabilirsiniz. Almadan önce hayal kırıklığına uğramak bir şey değil de, aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşarsanız asıl o büyük sıkıntı olur.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım