Plaka Sorgusunda Gelen OV (Y) İbaresinin Anlamı

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Merhaba sayın Otopark üyeleri, şu anda bir iş arkadaşıma bir FB7 Civic bakmaktayız. Bir tane bulduk 2012 model. Plaka sorgusu yaptığımızda aracın adına Civic 1.6 125hp OV (Y) diyor sistem. Bunun alamı nedir? OV Otomatik Vites oluyor ama (Y) ne oluyor? Sanki bu genel bir ibareymiş izlenimine kapıldım ben şöyle bir bakınca.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Google da aratınca teknik verilerde falan da aynı şekilde yazıyor aracın resmi ismi o şekilde muhtemelen

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Merhaba sayın Otopark üyeleri, şu anda bir iş arkadaşıma bir FB7 Civic bakmaktayız. Bir tane bulduk 2012 model. Plaka sorgusu yaptığımızda aracın adına Civic 1.6 125hp OV (Y) diyor sistem. Bunun alamı nedir? OV Otomatik Vites oluyor ama (Y) ne oluyor? Sanki bu genel bir ibareymiş izlenimine kapıldım ben şöyle bir bakınca.

Aracın ticari adı neyse o şekilde çıkar. Dediğiniz gibi OV otomatik vites. O yıllarda aracın yerliliğini belirtmek için Y kullanılmış olabilir (Accent Era ve Corolla'da da aynısı var dediğiniz için aklıma o geldi),
TSB'nin sitesinde kasko değeri sorgulama sayfasında araçların ticari adlarını görebilirsiniz.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Aracın ticari adı neyse o şekilde çıkar. Dediğiniz gibi OV otomatik vites. O yıllarda aracın yerliliğini belirtmek için Y kullanılmış olabilir (Accent Era ve Corolla'da da aynısı var dediğiniz için aklıma o geldi),
TSB'nin sitesinde kasko değeri sorgulama sayfasında araçların ticari adlarını görebilirsiniz.
Anladım, teşekkür ediyorum açıklamanız için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım