KAPALI Polo 1.0 Trendline ! Hyundai i20 1.2 Mpı Style ! Ford Fiesta 1.5 veya 1.6 Titanium !

hbahadir

Taklacı Güvercin
16 Haz 2019
30
19
345
37
Arkadaşlar Merhaba,

Bu 3 araç arasında günlerdir gidip geliyorum. Lütfen önerilerinizi esirgemeyin. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.
Bütçem aslında 50 bin tl civarı ama çok içime sinen araç için 60a kadar çıkabilirim.
Farklı öneriniz olursa onlara da açığım ama mutlaka şu 3 araç içersinde de 1 tercihte bulunun.
Araştıra araştıra kafayı yedim artık daha fazla bakmadan burda ki oylamanın sonucunda kesin tercihimi yapmış ve hafta içi aracımı almış olacağım Allahın izniyle.

Şimdiden teşekkür ederim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Araçtan beklentilerinizi biraz daha net yazarsanız daha faydalı yorumlar yapabiliriz. Sürüş zevki mi istiyorsunuz, donanım sizin için önemli mi, yakıt ne kadar önemli, otomatik mi manuel mi, hangi yıl ve km aralığı düşünüyorsunuz vs. gibi ayrıntıları verirseniz daha kolay yardımcı oluruz. Zira hepsi bi konuda birbirinden ayrılan araçlar olduğu için nokta atışı seçim yapabilirsiniz bunlardan hangilerine öncelik veriyorsanız ona göre.

Son düzenleme:

hbahadir

Taklacı Güvercin
16 Haz 2019
30
19
345
37
Araçtan beklentilerinizi biraz daha net yazarsanız daha faydalı yorumlar yapabiliriz. Sürüş zevki mi istiyorsunuz, donanım sizin için önemli mi, yakıt ne kadar önemli, otomatik mi manuel mi vs. gibi ayrıntıları verirseniz daha kolay yardımcı oluruz. Zira hepsi bi konuda birbirinden ayrılan araçlar olduğu için nokta atışı seçim yapabilirsiniz bunlardan hangilerine öncelik veriyorsanız ona göre

Yılda 10 bin km yapıyorum ortalama.. Dolayısıyla benzinli tercih edebilirim.
Maliyeti düşürmek adına düz vites tercih ediyorum.
Sürüş keyfi ve donanım konusunda tatmin edici bir araç olması yeterli.

Golf 6, golf 7, civic gibi araçlardan geçiş yapacağım için muhtemelen hiçbiri tatmin etmeyecek ama maksimum 1 sene bineceğim.
Bir işe yatırım yaptığım için şuan ayağımı yerden kessin modundayım. Hem eşimin şoförlüğü de iyi değil o da bir nevi araç kullanmayı öğrenecek bu araçla.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu üçü arasında i20 1,2 mpi ya veririm oyumu.Alabiliyorsanız elite donanım alın derim 4 hava yastıklı avantajı var.O bütçelere gelmiyorsa temizi style donanım yeterli
İlginç gelecek ama 1,2 tdi bluemotion Polo manuel de bakabilirsiniz

Son düzenleme:

hbahadir

Taklacı Güvercin
16 Haz 2019
30
19
345
37
Bu üçü arasında i20 1,2 mpi ya veririm oyumu.Alabiliyorsanız elite donanım alın derim 4 hava yastıklı avantajı var.O bütçelere gelmiyorsa temizi style donanım yeterli

Elite donanım baya aşıyor bütçemi ama benim de aklım onda kaldı, hatta style bile bütçemi aşacak gibi görünüyor. Jump da çok boş. Madem boş alacağım polo tercih ederim diye düşünmüştüm ama onun da 1.0 motor olması soru işareti bırakıyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Polo hariç 50bine kadar bulunmaz gibi duruyor sahibindene üstünkörü baktığım kadarıyla. Polo ilanlarını da incelemek lazım bu bütçedeki araçlar nasıl bilmiyorum. Fiesta galiba en donanımlısı ama 70i falan geçmek gerekiyor gibi. 1.4 benzinli polo ve 1.2mpi i20 yi kullandım, i20 bana daha güzel gelmişti ki sanırsam kullandığım polo comfortline dı. Bi de polo trendline olduktan sonra ben bu üçlü arasında o bütçeye i20 öneririm eğer 50-60 aralığında temiz araç denk getirebilirseniz.

Ek öneri isterseniz peugeot 208 (mümkünse 1.2puretech), nissan micra, ve araştırmak kaydıyla 1.0 skoda fabia. Fabia ya çok hakim değilim ama bütçenizde çok seçenek var fabia da

hbahadir

Taklacı Güvercin
16 Haz 2019
30
19
345
37
Polo hariç 50bine kadar bulunmaz gibi duruyor sahibindene üstünkörü baktığım kadarıyla. Polo ilanlarını da incelemek lazım bu bütçedeki araçlar nasıl bilmiyorum. Fiesta galiba en donanımlısı ama 70i falan geçmek gerekiyor gibi. 1.4 benzinli polo ve 1.2mpi i20 yi kullandım, i20 bana daha güzel gelmişti ki sanırsam kullandığım polo comfortline dı. Bi de polo trendline olduktan sonra ben bu üçlü arasında o bütçeye i20 öneririm eğer 50-60 aralığında temiz araç denk getirebilirseniz.

Ek öneri isterseniz peugeot 208 (mümkünse 1.2puretech), nissan micra, ve araştırmak kaydıyla 1.0 skoda fabia. Fabia ya çok hakim değilim ama bütçenizde çok seçenek var fabia da

Doğru söylüyorsunuz i20 ve fiestanın donanımlı modelleri bütçemi aşıyor.
208 ikinci kez önerilince merak ettim.
Rakamlar birbirine yakın, görsel olarak 208 in polodan daha iyi olduğunu söyleyemeyiz.
Neden 1.0 poloya 208 tercih edersiniz.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Doğru söylüyorsunuz i20 ve fiestanın donanımlı modelleri bütçemi aşıyor.
208 ikinci kez önerilince merak ettim.
Rakamlar birbirine yakın, görsel olarak 208 in polodan daha iyi olduğunu söyleyemeyiz.
Neden 1.0 poloya 208 tercih edersiniz.

Motor olarak ben 1.2 puretech i turbo sanıyodum ama değilmiş galiba şimdi baktım da. Turbolu sandığım için öneriyordum polo yerine. Ama yine de 208 daha donanımlı olabilir bakmak lazım

hbahadir

Taklacı Güvercin
16 Haz 2019
30
19
345
37
Arkadaşlar rica etsem şu aracı yorumlayabilirmisiniz.
Trendline ama baya ekstrası var.. Çelik jant ekran vs.
Bu rakama bu aracı tercih edermeydiniz..

Yada bu

1.0 olan kasa makyajlanıyor. Direksiyon falan değişiyor. 1 yaş daha küçük ve km daha az nispetten
Diğeri de malum dizel piyasası daha hızlı daha az yakıyor falan.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yılda 10 bin km yapıyorum ortalama.. Dolayısıyla benzinli tercih edebilirim.
Maliyeti düşürmek adına düz vites tercih ediyorum.
Sürüş keyfi ve donanım konusunda tatmin edici bir araç olması yeterli.

Golf 6, golf 7, civic gibi araçlardan geçiş yapacağım için muhtemelen hiçbiri tatmin etmeyecek ama maksimum 1 sene bineceğim.
Bir işe yatırım yaptığım için şuan ayağımı yerden kessin modundayım. Hem eşimin şoförlüğü de iyi değil o da bir nevi araç kullanmayı öğrenecek bu araçla.
Sürüş keyfi konusunda sadece Fiesta tatmin eder.

Acemi sürücü için Fiesta, görüş açıları ve acemi sürücü için ilk başlarda fazla çevik gelecek direksiyon tepkileriyle yorucu olur. Ayrıca Fiesta ve Polo, tampon gibi temel yedek parça fiyatlarıyla acemi sürücü için uygun değiller. Bu noktada köşeleri daha belli olan, görüş açıları iyi olan ve yedek parça fiyatları bir tık ucuz olan i20 öne çıkar.

Donanım konusunda baz donanımda Polo kesinlikle tatmin etmez. Fiesta'da da bazı yönlerinden çok memnun kalırsınız, bazı donanım eksiklikleriyle ise saç baş yolarsınız. i20 Style donanımında sadece 6 yerine 2 havayastığı sunması ve bluetooth'suz multimedyası ile -şahsi beklentilerime göre- donanım eksiği yaşatır. Multimedya konusunda i20'nin piyasada uyumlu aftermarket ürünleri artık yaygınlaştı, bu mesele +1500₺ gibi maliyetle rahatlıkla halledilir.

Üçü de farklı konularda mantıklı tercih edilesi arabadır. Ama sizin beklentileriniz göz önünde bulundurulunca ben i20 öneririm.

Edit:
2013 1.2 tdi poloya ne dersiniz
Gürültü ve aşırı titreşim konularına takılmazsanız, konfor sizin için ön planda değilse kesinlikle tavsiye ederim. 1 yıl sonra satmak isterseniz temizlerinin alıcısı her zaman hazır olur. Çünkü piyasadaki en az yakıt tüketen arabalardan biri.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım