Pompa Değiştirdikten Sonra Farkı Nasıl Anlarız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Aracımıza satın aldığımızdan beri Opet' den yakıt alıyorduk. Son zamanlarda memnun olmamaya başladım birkaç defa babama Shell' i deneyelim demiştim, bugün o da performans kaybını fark etmiş olacak ki gidip Shell V-Power Nitro+ Diesel almış. Elli kilometre kullandık, alt devirler biraz daha canlı gibi sanki.

- Başka hangi detaylara dikkat etmeliyiz farkı anlamak için ?
- Sizin bu gibi tecrübeleriniz var mı ?
- Yakıt kalitesinin düşmesi sizce tek problem midir yoksa fırtına öncesi sessizlik mi ?
- Dizelde performans kaybına başka ne sebep olabilir ?
- Tavsiye ve önerileriniz neler ? ( Dumanlı tavsiyelere açığız :D )

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Aracımıza satın aldığımızdan beri Opet' den yakıt alıyorduk. Son zamanlarda memnun olmamaya başladım birkaç defa babama Shell' i deneyelim demiştim, bugün o da performans kaybını fark etmiş olacak ki gidip Shell V-Power Nitro+ Diesel almış. Elli kilometre kullandık, alt devirler biraz daha canlı gibi sanki.

- Başka hangi detaylara dikkat etmeliyiz farkı anlamak için ?
- Sizin bu gibi tecrübeleriniz var mı ?
- Yakıt kalitesinin düşmesi sizce tek problem midir yoksa fırtına öncesi sessizlik mi ?
- Dizelde performans kaybına başka ne sebep olabilir ?
- Tavsiye ve önerileriniz neler ? ( Dumanlı tavsiyelere açığız :D )
Panpa sizde de era vardı herhalde. Mazotu PO'dan(vMax) alıyordum eskiden, şimdi TP'ye geçtim performans kaybı oldu ama daha fazla km katediyorum. Bir de sanırım turbo hortumunun kelepçesi gevşemiş onu ayarlattım sanayide. Sen de dikkat et:D

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yakıt pompası filtresi vs. eskimişse performans kaybı yaşanabilir. Eğer çekişte sorun varsa bakımını yaptırmalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım