AÇIK Radyatördeki yağ neyin habercisi?

Hundaysahibi

Faruk
Senkromeççi
2 Ocak 2021
7
4
70
21
İstanbul
Marka
Hyundai
567F951D-CB20-404F-A60F-EDD799C3AE52.jpeg
Araç daha önce hararet yapmadı sorun ne olabilir? Daha önce böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu? Bu arada Motor yağında köpürme yok ama azalma görüyorum bir miktar

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aracınız ney bilmiyorum ama genelde bu durumda iki ihtimal var, birincisi silindir kapak contası. Araç eskiyse hararet görmüş olması da şart değil bu da bi çok parça gibi ömrü olan parça zamanla yıpranmış olabilir. İkinci ise yağ soğutucu. Bilmiyorum aracınızda yağ soğutucu var mı ama su ile yağın benim bildiğim kadarıyla yan yana geçtiği iki yer conta ve soğutucu.

Bekletmemenizi öneririm ikisi birbirine karıştıkça hem soğutma hem yağlama sistemi düzgün çalışmayacak, ve daha sonrasında tamirini yaptığınız zaman ikisinin de hatlarını temizlemeniz daha da zorlaşacak

Hundaysahibi

Faruk
Senkromeççi
2 Ocak 2021
7
4
70
21
İstanbul
Marka
Hyundai
Aracınız ney bilmiyorum ama genelde bu durumda iki ihtimal var, birincisi silindir kapak contası. Araç eskiyse hararet görmüş olması da şart değil bu da bi çok parça gibi ömrü olan parça zamanla yıpranmış olabilir. İkinci ise yağ soğutucu. Bilmiyorum aracınızda yağ soğutucu var mı ama su ile yağın benim bildiğim kadarıyla yan yana geçtiği iki yer conta ve soğutucu.

Bekletmemenizi öneririm ikisi birbirine karıştıkça hem soğutma hem yağlama sistemi düzgün çalışmayacak, ve daha sonrasında tamirini yaptığınız zaman ikisinin de hatlarını temizlemeniz daha da zorlaşacak
Dönüş yaptığınız için teşekkürler öncelikle.
Aracım hyundai matrix 1.5 Crdi Yağ soğutucusunu değiştirdik, devirdaim patladı onu da değiştirdik, şuan suya yağ karışma problemi kalmadı 200 kilometre civarı kullandım aracı bu konuda bir problem kalmadı gibi. Fakat genleşme kabından su eksiltmesi kaldı çözemedik 2 gün önce aracın tüm sıvılarını kontrol ettim sıkıntı yoktu dün yine çok hızlı bir şekilde eksiltmiş başınıza böyle bir şey geldi mi veya şüphelenilecek yerler nelerdir conta olsa duman atar diye biliyorum

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Dönüş yaptığınız için teşekkürler öncelikle.
Aracım hyundai matrix 1.5 Crdi Yağ soğutucusunu değiştirdik, devirdaim patladı onu da değiştirdik, şuan suya yağ karışma problemi kalmadı 200 kilometre civarı kullandım aracı bu konuda bir problem kalmadı gibi. Fakat genleşme kabından su eksiltmesi kaldı çözemedik 2 gün önce aracın tüm sıvılarını kontrol ettim sıkıntı yoktu dün yine çok hızlı bir şekilde eksiltmiş başınıza böyle bir şey geldi mi veya şüphelenilecek yerler nelerdir conta olsa duman atar diye biliyorum
Contada duman olması %100 yaşanan bi durum değil duman atmadan da conta zarar görmüş olabilir. Veya bir yerden kaçırıyor olabilir malesef daha öteye geçemez benim burdan söyleyebileceklerim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım