RE: Aliexpress Sipariş Yardımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Merhabalar.Mesela verdiğimiz sipariş geldi ama evde yoktuk.Hemen geri mi gidiyor kapının önüne mi atıyorlar şubede mi kalıyor.Bir de şubede kalıyorsa takipsiz olduğu için gelip gelmediğini nasıl anlıyoruz?Şubede kaç gün kalıyor?

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Evde bulamazlarsa ihbar kağıdı bırakırlar ya da posta kutusuna sığarsa ona da atabilirler (takip numarası olmadığı için). Şubeye döndükten sonra orada bi köşeye atıyorlar, geri gönderme işlemi ile uğraşmıyorlar.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Peki bırakıp gittiği için şikayet etme hakkımız var mı?Ya da ürün bana ulaşmadığı için iade nasıl alabilirim.Sonuçta takipsiz.Hatta böyle yapıp ürünü alıyolarmış bir de iade alıyorlarmış.Çoğu satıcı türkiyeye ürün göndermeyi bırakmış

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Peki bırakıp gittiği için şikayet etme hakkımız var mı?Ya da ürün bana ulaşmadığı için iade nasıl alabilirim.Sonuçta takipsiz.Hatta böyle yapıp ürünü alıyolarmış bir de iade alıyorlarmış.Çoğu satıcı türkiyeye ürün göndermeyi bırakmış

Galiba PTT'nin bu işten hiçbir kazancı yok. Sadece devletin resmi posta firması diye getiriyorlar. Yarı özel firma olduklarından da bırakıp gidiyorlar. Evde bulamadık kağıdı onlar için masraf oluyor galiba.

Dediğinde ise bazı kargolar çok gecikiyor. Firmaya yazıyorsun kargom belirttiğin tarihlerde gelmedi diye, adam sana tekrar gönderiyor. Bir kere benim de ABD'li bi firmayla başıma gelmişti. Ürün hala elime ulaşmadı, kargoyu kontrol eder misiniz dedim. Adamlar ertesi gün sorgusuz sualsiz siparişi tekrar çıktılar. Sonraki hafta ilk siparişim, üç gün sonrasında ise yenileme geldi. İstemeden aynı tişörtlerden ikişer tane oldu elimde.

Bizim milletimiz biraz ahlaktan yoksun olduğu için ürün gelse bile gelmedi deyip bir tane daha talep ediyorlar. Firmalar bıkmış durumdalar maalesef. Aliexpress'te ise firmalar ise PTT ile çalışmaya başladılar, çok uygun fiyata kısa sürede garanti kargo sunuyorlar. Turkey Post seçeneği olan firmalardan rahatlıkla sipariş verebilirsin.

Şurada listesini tutuyorlardı : https://forum.donanimhaber.com/turk...lanan-saticilar-listesi-aliexpress--125585934

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Apartmana atılıp gittiğine çok şahit oldum. Hatta ve hatta bizim sokağımızdaki başka bir binaya geleceğine bizim binaya gelmişti bir aliexpress kargosu. Bu kargonun üzerinde gayet açık adres ve telefon numarası bile yazıyordu.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Aliexpress'ten aldığın ürün ptt aracılığıyla da gelebilir, UPS'le de. Bu, ilgili satıcını hangi kargo firması ile çalıştığına bağlıdır.

Daha yeni Aliexpress'ten intercooler & hortumu aldım.

İntercooler UPS ile 2 haftada geldi, küçük bir parça da değildi. UPS getirdi.

Hortumlar ise, neredeyse 1 ay oldu, hala bekliyorum.

Ama ürünler tarafına satıcının taahhüt ettiği sürede gelmez ise, "open dispute" seçeneğiyle ürünün tarafına gelmediği bildirip, paranı iade alabilirsin. Bu senaryo benim başıma hiç gelmedi, o sebeple "open dispute" seçeneği ne kadar sağlıklı çalışır, bilemiyorum.

Kısacası, eğer fiyatta bariz fark var ise veya TR'de o ürünü bulamazsan aliexpress'i tercih et. Aksi durumda, mümkün olduğunca TR'den alışveriş yapmanı tavsiye ederim.

Bir de, kargocunun ürünü kapına bırakması veya "geldik yoktunuz" şeklinde not bırakması, tamamen o kişinin insafına bağlı, yurt içi veya yurt dışı alışveriş ile bir alakası yok.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Open Dispute ile rahatça iade alabiliyorsunuz. Satıcının tek isteği kargo ofisine gidip kontrol etmeniz. Bir kaç kez sipariş süresini uzatıp tekrar ediyor bu süreç. Sonrasında iade istiyorsanız koşulsuz iade alabiliyorsunuz.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Merhabalar siparişlerim böyle closed görünüyor sebebi ne olabilir daha 21 inde sipariş verdim
6de5bf2d88382e8321e75b02c2e2a2a7.jpg

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Merhabalar siparişlerim böyle closed görünüyor sebebi ne olabilir daha 21 inde sipariş verdim
6de5bf2d88382e8321e75b02c2e2a2a7.jpg

Ürünün kargoya verildiği bilgisi var mı ? Satıcı direk iptal konumuna getirmiş olabilir. Mesaj kutusunda bununla ilgili mesaj da atmış olabilir.

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Hayır öyle bir bilgi yok ve böyle 3 siparişim daha closed olmuş

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
İnternette konuyla ilgili Aliexpress closed yazarsan bir şeyler çıkıyor.
Şöyle bir video çıktı mesela.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım