Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Fransız otomobil üreticisi Renault, dünya genelinde 14 bin 600 çalışanıyla yollarını ayırmaya hazırlanıyor.
Renault, uzun süredir devam eden daralmayla mücadelede maliyet azaltmak için tüm dünyada 14,600 kişiyi işten çıkarmaya ve üretim kapasitesini yaklaşık beşte bir oranında azaltmaya hazırlanıyor.
Fransız otomobil üreticisi, Fransa’da gönüllü emeklilik ya da yeniden eğitim yoluyla iş gücünün yüzde 10’una denk gelen 4,600 pozisyon azaltılacak. Ayrıca dünyanın geri kalanında ise 10 binden fazla çalışan da işten çıkartılacak. Şirket tüm dünyada 180 binden fazla çalışana istihdam sağlıyor.
Bu planın uygulama maliyeti ise Renault için 1.2 Milyar Euro ancak bu plan ile marka 2 Milyar Euro (2.2 Milyar Dolar) tasarruf etmeyi hedefliyor. Ayrıca Renault, Rusya’daki kapasitesine olası ayarlamalar yapabileceğini de belirtti.
Siyasi tepki ve işçi sendikalarının muhalefetinden endişe eden Fransız otomobil...

Okumaya devam et...

Moderatör tarafında düzenlendi:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım