Renault 19 Europa 1.6 Rne Alize Geliştirme ya da Yerine Alternatif Öneriler

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
Merhaba. Renault 19 Europa 1.6 Rne Alize sahibiyim. Araca 2 hafta önce motor yapıldı, 264.000 km de. Şu anki ülke şartlarında siz olsanız binmeye devam eder misiniz, yoksa yerine başka bir araç mı alırsınız? Eğer hazır motor yapılmışken binmeye devam ederdim düşüncesindeyseniz ki bende o düşünceye bayağı yakınım; peki bu karar doğrultusunda araçta ne gibi geliştirmeler yapabilirim? K7M motor hakkında detaylı bilgi sahibi olan ve bu motora öğrenci bütçesi ile ne gibi geliştirmeler yapılabileceği hakkında beni aydınlatacak olanlar yazarsa çok sevinirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Binmek veya satmak kararı için öncelikli kriter rektifiyenin düzgün yapılıp yapılmadığı. Bu konu 5-10 bin km içerisinde kendini belli eder. Eğer düzgün yapılmadıysa, randımanlı çalışmıyorsa uğraşmaya değmez, satın gitsin. Ama çiçek gibi olduysa, rodaj bittikten sonra da tam randımanlı çalışıyorsa önce fren, sonra da kule gergisiyle işe başlayabilirsiniz. Devamını araca daha aşina arkadaşlar getirsin.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.8'in olsa uğraş derdim ama 1.6 K7M için para harcamaya değmez kendi görüşüm. Turbo takması kolay manifold açıkta ama değer mi bence değmez. 16S makyajı yapabilirsin grupları var facebookta çift optik far, far yükseklik tuşu ve motoru, scoop, spoiler, marşpiyel satıyorlar. Bu makyaj içinde ciddi bir para ödemen gerekir. Sürekli laguna öneriyorum ama bu paralara daha mantıklı bir şey bulamıyorum ben :) 19'u satıp Laguna 1 2.0 RXT alman daha iyi olur.

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
Binmek veya satmak kararı için öncelikli kriter rektifiyenin düzgün yapılıp yapılmadığı. Bu konu 5-10 bin km içerisinde kendini belli eder. Eğer düzgün yapılmadıysa, randımanlı çalışmıyorsa uğraşmaya değmez, satın gitsin. Ama çiçek gibi olduysa, rodaj bittikten sonra da tam randımanlı çalışıyorsa önce fren, sonra da kule gergisiyle işe başlayabilirsiniz. Devamını araca daha aşina arkadaşlar getirsin.
Kule gergisi orijinalden var. Frenler konusunda haklısınız. Arka çok yumuşak arkadan kaymaya meyilli araç biraz. Öncekine göre şu an bana çiçek gibi geliyor. Rölanti sorunu gibi sorunlar yok. 600 km kaldı 600-650 km sonra subap ayarından sonra daha da tatmin edeceğini düşünüyorum.

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
1.8'in olsa uğraş derdim ama 1.6 K7M için para harcamaya değmez kendi görüşüm. Turbo takması kolay manifold açıkta ama değer mi bence değmez. 16S makyajı yapabilirsin grupları var facebookta çift optik far, far yükseklik tuşu ve motoru, scoop, spoiler, marşpiyel satıyorlar. Bu makyaj içinde ciddi bir para ödemen gerekir. Sürekli laguna öneriyorum ama bu paralara daha mantıklı bir şey bulamıyorum ben :) 19'u satıp Laguna 1 2.0 RXT alman daha iyi olur.
Bana da K7M ile uğraşmak daha da sıkmak mantıklı gelmediği için konuyu açtım, yazdıklarınıza katılıyorum👍

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım