HABER Renault Megane GT güçlü dizel motora kavuştu

Ersin87

Asfalt Kurutucu
23 Ara 2016
1
0
535
Fransız otomobilleri tarz otomobiller. Kendilerine özgü kimlikleri var. Şu trim sesi meselesi de çözülürse daha da iyi olacaklar.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Yeni G30'un basın bülteninde ilerleyen yıllarda 1.5 litre çift turbo 150hp bir dizel motor geleceğini okumuştum gibi anımsıyorum. Bence böyle motorlar için geç bile kalındı. BMW çift turbo 3 litre dizel motordan kaç yıldır 300hp güç alıyor, evvelinde 286hp alıyordu. Neredeyse 10 yıldır 6 silindir dizelde çift turbo kullanıyorken aynısını daha az hacimli bir motora uygulamama sebeplerini merak ediyordum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
100 liraya megane almak çok garip geliyor bana ama bu dış tasarımını ilk defa beğendiğim megane olduğu gerçeğini değiştirmiyor

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yeni G30'un basın bülteninde ilerleyen yıllarda 1.5 litre çift turbo 150hp bir dizel motor geleceğini okumuştum gibi anımsıyorum. Bence böyle motorlar için geç bile kalındı. BMW çift turbo 3 litre dizel motordan kaç yıldır 300hp güç alıyor, evvelinde 286hp alıyordu. Neredeyse 10 yıldır 6 silindir dizelde çift turbo kullanıyorken aynısını daha az hacimli bir motora uygulamama sebeplerini merak ediyordum.
Maliyet bide kaç tane ülke de bizim gibi saçma vergiler var?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Psa? Psa grubu ise demek istediğinizi anlamadım.
1.6 motorları bildiğim kadarıyla psa ile ortak üretim. Mercedes bile 1.6 dizel geliştireceğine renaultdan almış demiş herhalde hesabını yapıp böyle daha kazançlı çıkmışlardır. Dünya piyasası daha farklı işliyor bizim bu vergileri çok takan yok ama bir çok marka çin pazarından pay almak için 1.5 motor üretiyorlar bizde onlardan alıyoruz zaten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım