KAPALI Rengi atan stopa ne yapılabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracın sol stobun camı değişmiş yan sanayi olarak. Cam normalde değişmiyor herhalde çıkma falan bulup silikonla kapatmışlar. Ancak fren lambasının olduğu yerdeki kırmızı boya giderek atmış ampulun sarı ışığı hafif belli oluyor. Orijinali alayım desem 300 350 lira. Kırmızı stop boyası alıp ampulun takıldığı yerden sıkıp boyamayı düşündüm. Sizce nasıl olur böyle bir çözüm? Bunun dışında kurtarmak için başka ne yapılabilir? Kırmızı ampul alıp taksam bu da çözüm olabilir mi?

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aracın sol stobun camı değişmiş yan sanayi olarak. Cam normalde değişmiyor herhalde çıkma falan bulup silikonla kapatmışlar. Ancak fren lambasının olduğu yerdeki kırmızı boya giderek atmış ampulun sarı ışığı hafif belli oluyor. Orijinali alayım desem 300 350 lira. Kırmızı stop boyası alıp ampulun takıldığı yerden sıkıp boyamayı düşündüm. Sizce nasıl olur böyle bir çözüm? Bunun dışında kurtarmak için başka ne yapılabilir? Kırmızı ampul alıp taksam bu da çözüm olabilir mi?
Kırmızı transparan folyo çok daha ucuza işinizi görür.

Demir

Berkay
Asfalt Kurutucu
14 Ara 2019
25
13
595
Ankara
Marka
Opel
Kırtasiyelerde veya bu gibi malzemeler satan yerlerde transparan kırmızı kitap/defter kabı bulabilirsin, eğer güzel bir şekilde yapıştırırsan ve ya üzerine (ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama) vernik atarsan işini görecektir bence. Ama yine de verniktense önceliği güzel bir işçilikle yapıştırmaya ver derim. Kolay gelsin.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kırtasiyelerde veya bu gibi malzemeler satan yerlerde transparan kırmızı kitap/defter kabı bulabilirsin, eğer güzel bir şekilde yapıştırırsan ve ya üzerine (ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama) vernik atarsan işini görecektir bence. Ama yine de verniktense önceliği güzel bir işçilikle yapıştırmaya ver derim. Kolay gelsin.
Folya stobun tamamına çekilmiyor mu hocam ben yanlış mı biliyorum?

Demir

Berkay
Asfalt Kurutucu
14 Ara 2019
25
13
595
Ankara
Marka
Opel
Folya stobun tamamına çekilmiyor mu hocam ben yanlış mı biliyorum?
Hocam kaliteli ve kendinden yapışkanlı bir folyo alırsanız isteğe bağlı tümüne çekilebilir, ama nacizane fikrimdir sadece belli bir bölgenin rengi atmış yanlış anlamadıysam. Tamamına çekerseniz ton farkı olacaktır, nasıl düşünürsünüz bilemem ama kendi aracım olsa o durum benim gözüme batar. O yüzde böyle bir alternatif sunmuştum, sadece rengi atan bölge için bir çözümdü yazdığım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,172
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Oto aksesuarı yapan cama yazı falan yazan dükkanlarda istediğiniz şekilde kaplama yaparlar ışık geçirgenliği olan folyoyla. Malzemeyi alıp kendiniz de uğraşabilirsiniz tercihinize göre.

Stop solması bizde de sık yaşanan bi sıkıntı muayeneden kalıyor fazla solarsa kaplayıp geçiyolar

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam kaliteli ve kendinden yapışkanlı bir folyo alırsanız isteğe bağlı tümüne çekilebilir, ama nacizane fikrimdir sadece belli bir bölgenin rengi atmış yanlış anlamadıysam. Tamamına çekerseniz ton farkı olacaktır, nasıl düşünürsünüz bilemem ama kendi aracım olsa o durum benim gözüme batar. O yüzde böyle bir alternatif sunmuştum, sadece rengi atan bölge için bir çözümdü yazdığım.
Öyle oluyorsa güzelmiş hocam yaptırayım ben tamamına çekiliyor sanıyordum. Teşekkür ederim.
Oto aksesuarı yapan cama yazı falan yazan dükkanlarda istediğiniz şekilde kaplama yaparlar ışık geçirgenliği olan folyoyla. Malzemeyi alıp kendiniz de uğraşabilirsiniz tercihinize göre.

Stop solması bizde de sık yaşanan bi sıkıntı muayeneden kalıyor fazla solarsa kaplayıp geçiyolar
Tamamen şeffaf folyo oluyor mu hocam? Orta reflektörde çizikler çatlaklar var biraz gözüme batıyor şeffaf folyo gibi bir şey çeksek daha temiz durur mu?

Demir

Berkay
Asfalt Kurutucu
14 Ara 2019
25
13
595
Ankara
Marka
Opel
Öyle oluyorsa güzelmiş hocam yaptırayım ben tamamına çekiliyor sanıyordum. Teşekkür ederim.

Tamamen şeffaf folyo oluyor mu hocam? Orta reflektörde çizikler çatlaklar var biraz gözüme batıyor şeffaf folyo gibi bir şey çeksek daha temiz durur mu?
Stop camı kırılmıştı kullandığımız bir aracın, bölgesel folyo ile hallettik büyükçe bir bölge olmasına rağmen. Baya uzun süre de götürdü açıkçası, bir yıldan fazla kullanıldı öyle.
Umarım işinize yarar, sorunu giderebilirsiniz. Saygılar...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,172
5,720
Ankara
Marka
Skoda

rengine göre parça parça da çekiyorlar istediğiniz gibi yaparlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım