KAPALI Rötüş - zımpara - pasta hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrahir

Taklacı Güvercin
12 Ocak 2017
14
8
295
Arkadaşlar selamlar siyah clıo 4 aracım var sağ olsun bir arkadaş anahtarla 20 cm lik sağlam bir çizik atmıl kapıya. tırnak gayet takılıyor . boyatmak istemiyorum . araç yıldız siyahı olarak geçiyor boyadan çok anlamam . metalik değil sanırım emin olmasam da ? rötüş olayını baya araştırdım bu boyaya uygulaya bilir miyim ? uyguladıktan sonra sonaxta boya koruma yaptırmayı düşünüyorum nasıl olur ? zımpara esnasında vernik çıkıcak sorun olur mu ?

emrahir

Taklacı Güvercin
12 Ocak 2017
14
8
295
WhatsApp Image 2017-01-12 at 20.06.02.jpeg

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam bu tür çiziklerde önce bunu yapan arkadaşı bulup bir güzel dövmek lazım. Fakat bu adımı uygulamak imkansıza yakın olduğu için diğer adıma geçiyoruz.
Önce o bölgeyi iyice temizledikten sonra rötüş işlemi uygulanıyor. Rötüş kuruduktan sonra zımpara sonrasında pasta ve cila. Fazla birşey tutmaz, adı sanı bilinen bir yere gidip yaptırın

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
şu konuda kesin konuşabilirim ki bilinen ve tavsiye edilen yere gidin.çünkü normal kaportacı kapıya komple girebilir ya da bir başkası renk tutturamayabilir.aracın değer düşmesi olayı olmasa nasıl yapılacağını anlatabilirim ama dediğim gibi profesyonel iş iyidir.
Not: nazarlık olarakta durabilir :)

emrahir

Taklacı Güvercin
12 Ocak 2017
14
8
295
Hocam bu tür çiziklerde önce bunu yapan arkadaşı bulup bir güzel dövmek lazım. Fakat bu adımı uygulamak imkansıza yakın olduğu için diğer adıma geçiyoruz.
Önce o bölgeyi iyice temizledikten sonra rötüş işlemi uygulanıyor. Rötüş kuruduktan sonra zımpara sonrasında pasta ve cila. Fazla birşey tutmaz, adı sanı bilinen bir yere gidip yaptırın
şu konuda kesin konuşabilirim ki bilinen ve tavsiye edilen yere gidin.çünkü normal kaportacı kapıya komple girebilir ya da bir başkası renk tutturamayabilir.aracın değer düşmesi olayı olmasa nasıl yapılacağını anlatabilirim ama dediğim gibi profesyonel iş iyidir.
Not: nazarlık olarakta durabilir :)
hocam ikinizde profosyonel demişssiniz ama zımparayla rötüş işlemi yapan yer malesef bilmiyorum ve karabükte öğrenciyim burada zor . Kendim yapmayı göze aldım açıkcası ama sorunum bu boyada uygulayabilir miyim bir de vernik zımparayla gidicek pasta cila da bu düzeliyor mu ?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
hocam ikinizde profosyonel demişssiniz ama zımparayla rötüş işlemi yapan yer malesef bilmiyorum ve karabükte öğrenciyim burada zor . Kendim yapmayı göze aldım açıkcası ama sorunum bu boyada uygulayabilir miyim bir de vernik zımparayla gidicek pasta cila da bu düzeliyor mu ?
Hocam sanayide oto boyacıdan aracın koduna göre boya ve ince fırça alabilirsiniz (genelde yolcu kapısında veya şoför kapısının iç kısmında boya kodu yazar). Fakat zımpara işi için birkaç zımpara derecesi vardı tam hatırlamıyorum sırayla kalından inceye doğru zımparalanıyor. Fakat sonrasında pasta ve cila için polisaj makinesi lazım elle yapılan pasta ciladan sonuç alınamaz. Geçici olarak ince fırçayla rötuş yapabilirsiniz fakat el becerisi isteyen bir iş. Bence kendiniz girişmeyin.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hocam eğer Karabük'te güvenebileceğin bi usta yoksa, ki yoktur çok geldim gittim karabüke hiç dokunma nazarlık olarak kalsın, başka şehirlere falan gittiğinde vs yaptırırsın nazarlık olarak kalsın boşver :)

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Hocam sanayide oto boyacıdan aracın koduna göre boya ve ince fırça alabilirsiniz (genelde yolcu kapısında veya şoför kapısının iç kısmında boya kodu yazar). Fakat zımpara işi için birkaç zımpara derecesi vardı tam hatırlamıyorum sırayla kalından inceye doğru zımparalanıyor. Fakat sonrasında pasta ve cila için polisaj makinesi lazım elle yapılan pasta ciladan sonuç alınamaz. Geçici olarak ince fırçayla rötuş yapabilirsiniz fakat el becerisi isteyen bir iş. Bence kendiniz girişmeyin.
+1
Çizik derin olmasa uğraşabilirdiniz ama rötuş gerekiyorsa bulaşmamak en güzeli tutmaz falan sırıtır sonra pişman eder

emrahir

Taklacı Güvercin
12 Ocak 2017
14
8
295
ben en iyisi 2-3 yıkamada bir renkli cila kullanıp devam edeyim . teşekkürler herkese nacizane önerim siyah araba almayın arkadaşlar temiz olduğunda gerçekten dönüp baktırıyor ama bi daha tövbe :)

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
ben en iyisi 2-3 yıkamada bir renkli cila kullanıp devam edeyim . teşekkürler herkese nacizane önerim siyah araba almayın arkadaşlar temiz olduğunda gerçekten dönüp baktırıyor ama bi daha tövbe :)
hepimizin bu düşüncede olma sebebi şudur ki eger aracınızın başka yerinde başka kusur vs yoksa tek bölge için yapacağınız iş gözünüze batabilir.benim arabam 95 broadway olduğu için boyalı olması vs pek önemli değil ve bu sebeple kendim giriştim ama sizin sonradan satacağınızı düşünüyorum oyüzden değer düşmesi olmasın.ha eger çok rahatsız ediyorsa ince fırça ile yada kalem ucu kadar ince birşeyle o çiziğin üzerini kapatın geçin.kendiniz sprey boya ile yapmaya kalkarsanız spreyin ucu ortalama 5cm genişlikte püskürtüyor.şimdi şerit şeklinde renk farkı olacak,lan düzeltiyim diyceksiniz kapı gitcek.sonra hay böyle işin keşke sanayiye gitseydim diyceksiniz :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım