Sıfır Araç Pazarlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Arkadaşlar Sıfır araç alırken bayilerle nasıl pazarlık yapılmalı nelere dikkat edilmeli. Aracın yanında ne gibi hediyeler istenmeli. Sizlerin bu konudaki tecrübelerini ve ne kadar indirim aldıgınızı ögrenelim..

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Zaten önceden de alışveriş yaptığınız aranızın iyi olduğu bir bayiyse pek uğraştırmıyorlar yapabilecekleri indirimi yapiyorlar en azından bizim birda öyle.Birde biz arabayı alırken yapabileceği indirimi yaptı pc ekranınıda çevirdi bize gösterdi.5-6k gibi bi miktar indirim yapmıştı sonra biz bagaj havuzu fln istedik adam dediki valla hocam insanların öyle istekleri olunca ben daha az indirim yapıyorum o tür hediyelerde veriyorum ama şimdi zaten en son indirimi yaptık tabi biz biraz daha ısrar edince bagaj havuzu değil ama havuzlu paspas seti vermişlerdi.:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ayların 3. veya 4. haftasında ( 4.hafta daha iyi olabilir) sıfır araç almaya çalışmak daha mantıklı çünkü her ay bir kota belirliyorlar ve ay sonuna doğru o kotayı tutturabilmek için rakamlarda biraz daha esneklik gösterebiliyorlar.
Düşündüğünüz aracı ve markayı çok sevdiğinizi belli etmeyin, dünden razı bir tavır sergilemeyin, uzun süredir Corolla ve Focus arasında kaldığınızı ve bu işten çok sıkıldığınızı, artık bugün bir sonuca bağlayıp hangisi daha iyi indirim yaparsa onu alacağınızı kesinlikle belirtin.
Yani bugün bir araç alacaksınız ama hangisi olacağını yapılacak indirimin belirleyeceğini belli edin. Hangi bayinin daha fazla indirim yapabilme yahut kolaylık gösterme potansiyeli olduğunu etrafınızdan araştırabiliyorsanız araştırın ve o bayiye gidin.
Bayiler aşırı hevesli müşterileri kullanıp indirime pek yanaşmaz ama bu işten bıkmış ve iki model arasında kalmış kesin alıcı rolü üstlenen kişilere yapabilecekleri indirimi yaparlar.
Bagaj havuzu, pas pas gibi hediyeleri mutlaka sorarsınız fakat önceliğiniz indirim almaya çalışmak olsun.

Son düzenleme:

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Ayların 3. veya 4. haftasında ( 4.hafta daha iyi olabilir) sıfır araç almaya çalışmak daha mantıklı çünkü her ay bir kota belirliyorlar ve ay sonuna doğru o kotayı tutturabilmek için rakamlarda biraz daha esneklik gösterebiliyorlar.
Düşündüğünüz aracı ve markayı çok sevdiğinizi belli etmeyin, dünden razı bir tavır sergilemeyin, uzun süredir Corolla ve Focus arasında kaldığınızı ve bu işten çok sıkıldığınızı, artık bugün bir sonuca bağlayıp hangisi daha iyi indirim yaparsa onu alacağınızı kesinlikle belirtin.
Yani bugün bir araç alacaksınız ama hangisi olacağını yapılacak indirimin belirleyeceğini belli edin. Hangi bayinin daha fazla indirim yapabilme yahut kolaylık gösterme potansiyeli olduğunu etrafınızdan araştırabiliyorsanız araştırın ve o bayiye gidin.
Bayiler aşırı hevesli müşterileri kullanıp indirime pek yanaşmaz ama bu işten bıkmış ve iki model arasında kalmış kesin alıcı rolü üstlenen kişilere yapabilecekleri indirimi yaparlar.
Bagaj havuzu, pas pas gibi hediyeleri mutlaka sorarsınız fakat önceliğiniz indirim almaya çalışmak olsun.
Hocam Mükemmel özetlemişsiniz Hem süreci hemde beni anlatmışsınız tebrik ediyorum

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Ya birde hangi bayiyi arasak araç stokları azalıyoraraç kalmayabilir diyorlar sizce bunun gerçeklik payı nedir

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ya birde hangi bayiyi arasak araç stokları azalıyoraraç kalmayabilir diyorlar sizce bunun gerçeklik payı nedir
Bazen tutar bazen de tutmaz. Müşteriyi telaşa düşürüp bir an önce alması için baskı kurmaya çalışanlar da oluyor. Ama şu dönemde stokta araç kalmadı bilmem ne gibi şeyler hep bahane. Bu ötv artışında millet araba almaya mı yüklenecek. Ötv'li fiyattan etkilenmeyen modeller olursa o ayrı ama genelde stokta araç kalmıyor gibi şeylere pek inanmıyorum.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
@CenkGs nin de dediği gibi ay sonları hatta imkan varsa yıl sonu 0km araç almak daha mantıklı olacaktır. Hem ay sonu kotalarını hem de yıl sonu kotalarını doldurmak için ciddi indirimler yapıyorlar. Hediye olarak da 1 depo+usb+pas pas gömün bence :) baktınız vermiyorlar biraz çirkefleşin falan kesin vereceklerdir :D

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
@CenkGs nin de dediği gibi ay sonları hatta imkan varsa yıl sonu 0km araç almak daha mantıklı olacaktır. Hem ay sonu kotalarını hem de yıl sonu kotalarını doldurmak için ciddi indirimler yapıyorlar. Hediye olarak da 1 depo+usb+pas pas gömün bence :) baktınız vermiyorlar biraz çirkefleşin falan kesin vereceklerdir :D
Çierkeflik :D:D Hocam onu ben beceremem de pazarlık konusunda dayım iyidir onu götürecem. Yanlız depo olayını ilk kez sizden duydum

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Çierkeflik :D:D Hocam onu ben beceremem de pazarlık konusunda dayım iyidir onu götürecem. Yanlız depo olayını ilk kez sizden duydum
İşte çirkef olmak lazım biraz yoksa vermiyorlar. Benim kayınpederin doblo'yu teslim almaya ben gitmiştim. Aldım arabayı bi baktım ışık yanıyor emenike. Hemen satış temsilcisinin yanına gittim tabiri caiz ise "çirkeflik" yaptım azcık. Gidip depoyu doldurup öyle teslim ettiler.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
İşte çirkef olmak lazım biraz yoksa vermiyorlar. Benim kayınpederin doblo'yu teslim almaya ben gitmiştim. Aldım arabayı bi baktım ışık yanıyor emenike. Hemen satış temsilcisinin yanına gittim tabiri caiz ise "çirkeflik" yaptım azcık. Gidip depoyu doldurup öyle teslim ettiler.
İyi aklımızda olsun biz arabayı almak için yaklasık 200 km yol yapacaz :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,594
18,372
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hadi canım Babanız kendini aşmış bu konuda buralarda olsa bu kadar indirim yaptırsa 2 bin tl verirdim kendisine :D
Valla Ford'da tanıdık var dedi sonra 2 saat masada oturduk filan 98 lik focusu 85 e bağladık babam hala hediye istiyor bi de:DBabam esnaf pazarlık konusunda doktora yapmış bir insan:)

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Biz 1 litre ecoboost focusu alırken babama inanamadım.
Girdik bayiden zaten focus'da gözüm var azımdan sular akıyor tabi temsilci geldi arabayı tanıttı sonra fiyati soyledi 96bin titanium x 1 litre gırtlak dolu babam olacak fiyatı soyle dedi adamda abi olacağı 93 dedi babamın 1 litre motorlu focusu kimseye satamazsın türk milletine 1 litre motoru anlatamazsın gel elinde patlamasın yap bir iyilik diyerek başladı arkadan bak oğlana alıyorum şurdan çıkar gider golf yada civic alırım inat etme diyerek devam etti masadan kalkarken sigortası kaskosu havuzlu iç ve bagaj paspası ile 87e aldık

Son düzenleme:

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
[QUOTEtarihteki sal, post: 37025, member: 2324"]Biz 1 litre ecoboost focusu alırken babama inanamadım.
Girdik bayiden zaten focus'da gözüm var azımdan sular akıyor tabi temsilci geldi arabayı tanıttı sonra fiyati soyledi 96bin titanium x 1 litre gırtlak dolu babam olacak fiyatı soyle dedi adamda abi olacağı 93 dedi babamın 1 litre motorlu focusu kimseye satamazsın türk milletine 1 litre motoru anlatamazsın gel elinde patlamasın yap bir iyilik diyerek başladı arkadan bak oğlana alıyorum şurdan çıkar gider golf yada civic alırım inat etme diyerek devam etti masadan kalkarken sigortası kaskosu havuzlu iç ve bagaj paspası ile 87e aldık[/QUOTE]
Yakin tarihtemi aldiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım