KAPALI Sıfır Leon 1.2 Tsi - Megane 3 Dizel Privilege

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

R1sk16

Asfalt Kurutucu
18 Eki 2016
10
1
595
Arkadaşlar 2009 dizel symbol kullanıcısıyım , artık aracı değiştiriyoruz. Çok km yapmıyoruz symbol daha 60k olmadı siz ne tavsiye edersiniz ? 2012 model full dizel megane mı yoksa Leon 1.2 benzinli mi ? Arada 15.000 TL fiyat farkı oluyor.

asoguz

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
11
7
595
aynı 2leme düşmüştü yakın bir arkadaşım , ilk arabası olacağı için Megane a yönledirdim. Anladığım kadarıyla clio da sıfırdan beri sizde muhtemelen sıfır araç olayı size daha tatlı gelecektir benim fikrimce

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşımda megane 3 vardı, ben de bir dizel kullanıcısı olduğum için aracı deneyimleme fırsatı da buldum. Gerçekten az yakan bir motor fakat muadili dizellerden biraz daha gürültülü ve titreşimli. Onu da geçtim, benim kullandığım dci motorda gerçekten turbo boşluğu fazlaydı. Torkun verildiği devirin altı ciddi ölü. Gaza full bazsam bile tepki vermiyordu sonra bir anda sıçrıyordu. Şehir içinde turbonun devreye girdiği aralığın altında kullanmamak gerekiyor. Şuan ki dci'lar da bu problem bildiğim kadarıyla kalmadı. Ama bu kasa megane'da bu sıkıntı mevcuttu. Zaten hepsini geçtim bu karşılaştırmada sıfır leon her zaman daha iyidir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Leon tabiki de ama makyajlı si gelecek 1.0 motor ile. Bence biraz bekleyip makyajlı 1.0 motor alın. 1.0 motor 1.2 ye göre daha hafif yaklaşık 10 15 kilo kadar, 110 beygir ve 200 tork a sahip yani daha torklu ayrıca 3 silindir yani sesi ve karakteri hoşunuza gider ve bütün bunların yanında araç 1.2 ye nazaran daha az yakıyor. Ama bekleyecek vaktiniz yoksaa mevcut leon iyidir fakat trim sesi zaman geçtikçe çıkartır. 1.2 motoru yeterli gücü sunar ve uzmez bu arada 1.2 TSI kullanıcısıyız merak ettiğiniz bişey olrsa cevaplamak isterim ayrıca yakıt olarak da makuldur. Çok km yapmadığınız için dizele gerek yok bence. Birde megane güvenlik testinden euroncap dan 2013 de 4 yıldız aldı o da zorla.

Son düzenleme:

ysfdnmz4

Elit Apaçi
16 Eki 2016
54
23
970
bende 1.2tsi fabia var ve araç fiyat seviyesinin üstünde performans veriyor gerçekten çıkardığı seste çok hoş, tüketimide VAG grubu bir turboya göre makul. Zaten az kullanıyorum diyorsunuz dizele hiç gerek yok. Leon diyorum

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Sıfır daha tatlı geliyor. Görünüş bile daha tok leon'da. Ancak gaza yüklendiğinde o 15 bin tl fark daha da açılacak :) ama Leon diyorum, büyük araç sevmesem bugün gider sıfır Leon 1.2 tsi alırım çünkü vereceğiniz paraya diğer markalarda Seat ve Skoda kadar donanımlısı yok, fiyatı ve vaat ettikleri mükümmel bence.

R1sk16

Asfalt Kurutucu
18 Eki 2016
10
1
595
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün bayilerde Leon, Astra K 1.4 enjoy, Auris 1,6 Active inceledim. Şu an Astra ve Leon arasındayım.

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Astra'nın 1.0'lık motoru da var, incelemişsinizdir galiba. Bu ara bu motorları da çok inceliyorum hatta milletçe inceliyoruz :D ama Astra'nın kağıt üzerindeki verileri Octavia 1.0`dan daha düşük. Fiyat Octavia 4-5 bin pahalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım