KAPALI SAAB 93 Almak-Almamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Merhabalar dostlarım , ağabeylerim , SAAB 93 "BENZİN" Almak yada Almamak arasında gidip geliyorum , bu konuda kafam çok fazla karıştı ve yardımınızı bekliyorum , paranın bir kısmı kredi olacağı içinde içimde huzursuzluk borçluluk duygusu oluşuyor ama böyle bir araca binmek konusu kafamı daha çok tırmalıyor , sizden istediğim yardımda bu yönde , sizce böyle bir almalı mı , yoksa uzak mı durmalı ?

mail.google.com_.jpg

Örnek Fotoğraf

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Şu fotoğraf bile insanı Saab almaya ikna ediyor resmen ...

Normalde Alfa Romeo fanatiği bir insanım belki biliyorsundur fakat kafamı oldukça karıştıran bir araç 93 ama kaporta parçasından ziyade motor ekipmanları ve bakım parça+masrafları biraz kafamı kurcalıyor , çünkü ülkemizde yeterli bir bilgi yok ki aloparca sitesinde bile parcaları bulmak zor gibi geldi gözüme , Ebru ablaya buradan selamlarımı iletiyorum :)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,362
7,201
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Mekanik parçaları Opel ile ortak olduğundan mekanik olarak sıkıntı olmaz ama kaporta parçalarını önceki aracınız gibi kolay bulamayabilirsiniz. 2. Eli de çok yavaş.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Almak, deneyimlemek istiyorsan al gitsin. Bir daha nasıl sahip olacaksın? Içinde kalmayacak mı?
Mantıklı mı? Değil.
Ama hayatta yaptığımız her şey mantıklı olmak zorunda değil.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Mekanik parçaları Opel ile ortak olduğundan mekanik olarak sıkıntı olmaz ama kaporta parçalarını önceki aracınız gibi kolay bulamayabilirsiniz. 2. Eli de çok yavaş.

Evet GM grubuna geçtiği zamanlarda kullanılan motor var üzerinde aracın biraz olsun iç rahatlatıcı fakat yinede %100 uyum gösterebilir mi bilemiyorum çünkü en nihayetinde birisi Saab diğeri Vauxhall , yinede dünyanı bin türlü hali var ve ben aldığım aracın keyfini yolda sürmek isteyenlerdenim sanayide yatırmak isteyenlerden değil :(

Almak, deneyimlemek istiyorsan al gitsin. Bir daha nasıl sahip olacaksın? Içinde kalmayacak mı?
Mantıklı mı? Değil.
Ama hayatta yaptığımız her şey mantıklı olmak zorunda değil.

Bu fikirle adım attım zaten , içimde kalacağına kapıda patlasın diyorum fakat bu bir taşıt elbette özel bir taşıt alfa gibi ama kapıda her ne kadar oturup izleme keyfi verse de tadının yolda çıkacağını düşünüyorum :)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,362
7,201
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Evet GM grubuna geçtiği zamanlarda kullanılan motor var üzerinde aracın biraz olsun iç rahatlatıcı fakat yinede %100 uyum gösterebilir mi bilemiyorum çünkü en nihayetinde birisi Saab diğeri Vauxhall , yinede dünyanı bin türlü hali var ve ben aldığım aracın keyfini yolda sürmek isteyenlerdenim sanayide yatırmak isteyenlerden değil :(
Kendi açımdan bakarsam Saab ı tercih etmememdeki en büyük neden kaporta parçaları olurdu. Parçaları bir şekilde temin edersiniz ama fiyatları nasıl olur bilemem. Her şeyi bir kenara koyarsak, saab almayı kafaya takmışsanız alın gitsin içinizde kalmasın.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kendi açımdan bakarsam Saab ı tercih etmememdeki en büyük neden kaporta parçaları olurdu. Parçaları bir şekilde temin edersiniz ama fiyatları nasıl olur bilemem. Her şeyi bir kenara koyarsak, saab almayı kafaya takmışsanız alın gitsin içinizde kalmasın.

İçimde kalmalık bir durum olmaz fakat iyi ölçüp tartmak istiyorum o yüzden buraya yazıyorum fikir ve yorumların için teşekkür ederim :)

Hacı alma masraflı diyolar ::) Bi de 2nci eli alfadan da yavaş 🥘

Başganım peki ne önerirsin ne alayım ? Sn. @bt bize bir corsa çözse hiçte fena olmaz aslında :D

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Benzinli ve eski bir arabayı kredi ile alacak maddi durumdaysanız görüşürüm böyle bir şey yapmamanız yönünde. Almasına alırsınız ama yürütme maliyetlerini (parçası ucuz olda bile sırf yakıt ihtiyacı bile pahalı) karşılamakta zorlanınca birlikteliğinizin uzun sürmesi de sürpriz olur diye düşünüyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Benzinli ve eski bir arabayı kredi ile alacak maddi durumdaysanız görüşürüm böyle bir şey yapmamanız yönünde. Almasına alırsınız ama yürütme maliyetlerini (parçası ucuz olda bile sırf yakıt ihtiyacı bile pahalı) karşılamakta zorlanınca birlikteliğinizin uzun sürmesi de sürpriz olur diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için , dediğiniz gibi yakıt konusunu göz önüne almak lazım fakat çok umurumda olmuyor bu akaryakıt fiyatlarıyla :D sonuçta normal bir 1.6 atmosferik bir araç bile 10-11 litreleri yakıyor günümüzde ki ben az yaktırmaya kendimi uyarlarmış bir sürücüyüm :)

Maalesef ki nakit parayla alınacak araçlar kafamdaki fiyatları çok aşmışlar örnek olarak 156 2.0TS SS modeller ben SW aracımı 32 bin altına verdiğimi düşününce milletin şu an sedan araçlarına 40-45 arası istediğini gördükçe sinirlerim hopluyor...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İyi günler @B.S.Asil , aracı kredi ile alacağınız düşünüldüğünde ve eğer her gün araca binmeniz gereken bir durumda(günlük bir araç olacaksa) kumar gibi geliyor.

Çünkü herhangi arıza durumunda paranızın olmaması canını sıkar sizi bunaltır belki de araç kapının önünde yatmak zorunda kalır.Siz günlük işlerinizi araçla göremezsiniz vs vs.

O sebepten dolayı eğer evin tek aracı olacaksa ve kenarda en az 5-10 bin ₺ yakın para yoksa tavsiye etmiyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
İyi günler @B.S.Asil , aracı kredi ile alacağınız düşünüldüğünde ve eğer her gün araca binmeniz gereken bir durumda(günlük bir araç olacaksa) kumar gibi geliyor.

Çünkü herhangi arıza durumunda paranızın olmaması canını sıkar sizi bunaltır belki de araç kapının önünde yatmak zorunda kalır.Siz günlük işlerinizi araçla göremezsiniz vs vs.

O sebepten dolayı eğer evin tek aracı olacaksa ve kenarda en az 5-10 bin ₺ yakın para yoksa tavsiye etmiyorum.

Şimdilik 2 kişilik bir aileyiz ve genel anlamda sadece uzun yolda , gezilerde (tatil) kullanılacak bir araç olacak , günlük kullanımda genelde 21-03 saatleri arasında 30-40 km arası yol yapacak bir araç olur oda haftanın 3-5 günü diyebiliriz , benim korktuğum konuda tam olarak arızalar konusu oluyor , krediyi aylık taksitler halinde her şekilde ödeyebilirim diyorum kendime , fakat büyük ve çözümü uzun arızalar fikrini kafamdan atamıyorum. Kenara para ayırma kredi işi bitene kadar can sıkıcı olur , yorumunuzu aklıma kazıdım çok teşekkür ederim.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben de aynı ikilemleri çokça yaşıyorum. Şu konuda netim ama, belki size de yardımcı olur:
Otomobilimi eğer haftasonları gezme tozmada ve bazı kişisel ihtiyaçlarım gereği kullanacak olsaydım kesinlikle sıradan bir piyasa arabasına binmezdim. Ama markete gitmek için bile marşa basan biri olarak malesef bu hülyalardan şimdilik çok uzaktayım...

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben de aynı ikilemleri çokça yaşıyorum. Şu konuda netim ama, belki size de yardımcı olur:
Otomobilimi eğer haftasonları gezme tozmada ve bazı kişisel ihtiyaçlarım gereği kullanacak olsaydım kesinlikle sıradan bir piyasa arabasına binmezdim. Ama markete gitmek için bile marşa basan biri olarak malesef bu hülyalardan şimdilik çok uzaktayım...

Tek atımlık kurşunumuz var bu ülkede @sinan ağabeyimizin dediği gibi , günlük-sportif-uygun-sorunsuz araç almak istiyoruz hepimiz ve bu aracın ihtiyaçlarımı üst seviyelerde karşılamasını diliyoruz her zaman için , ben günlük kullanacak bile olsam piyasa araçlarına binmeyi sevmiyorum , nasıl bir tabir yakıştırılır bilmiyorum ama beyaz symbol gibi alalım binelim satalım tarzı araçlar ne gözüme ne gönlüme uygun gelmiyor maalesef , aldığım araçla aramda bir bağ kurmayı seviyorum , o yüzden nadide parçalar her zaman daha ilgimi çekiyor ve özen gösteriyorum , belkide bu sebeple kafam çok karışıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım