sadece kolonlar değiştirilerek kalitede ne kadar artış olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ismailldnc

Taklacı Güvercin
27 Ara 2017
12
1
295
99 model corsa b var. Üstünde hala orjinal kaset çalarlı teyibi duruyor. O görüntüyü sevdiğim için de değiştirmek istemiyorum. Ama kaset çalarını iptal ettirerek aux taktırdım. Ses kalitesi fena değil aslında ama çok basslı şarkılarda sesi yükseltemiyorum hemen bozuluyor. Ses boğuluyor ya da titriyorçBen de sadece kolonları değiştirmeyi düşünüyorum. Öyle bangır bangır olmasına gerek yok. Ses kaliteli ve biraz da baslı olsun yeter düşüncesindeyim. Sadece kolonları değiştirsem işe yarar mı? Teyip değişmedikten sonra kolonun değişmesi çok değiştirmez diyen var? bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
99 model corsa b var. Üstünde hala orjinal kaset çalarlı teyibi duruyor. O görüntüyü sevdiğim için de değiştirmek istemiyorum. Ama kaset çalarını iptal ettirerek aux taktırdım. Ses kalitesi fena değil aslında ama çok basslı şarkılarda sesi yükseltemiyorum hemen bozuluyor. Ses boğuluyor ya da titriyorçBen de sadece kolonları değiştirmeyi düşünüyorum. Öyle bangır bangır olmasına gerek yok. Ses kaliteli ve biraz da baslı olsun yeter düşüncesindeyim. Sadece kolonları değiştirsem işe yarar mı? Teyip değişmedikten sonra kolonun değişmesi çok değiştirmez diyen var? bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim
Hocam aux olayı nasıl oldu anlatabilme şansınız var mı

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Teybiniz büyük ihtimal CAR 300. Ana üniteyi değiştirmeden düzgün ses almanız zor. Sonuçta alacağınız hoparlörleri besleyen sistem aynı olacak. Orijinal görüntü için CDR 500 (VDO olanı) alabilirsiniz. Ses biraz daha iyileşir.

ismailldnc

Taklacı Güvercin
27 Ara 2017
12
1
295
Teybiniz büyük ihtimal CAR 300. Ana üniteyi değiştirmeden düzgün ses almanız zor. Sonuçta alacağınız hoparlörleri besleyen sistem aynı olacak. Orijinal görüntü için CDR 500 (VDO olanı) alabilirsiniz. Ses biraz daha iyileşir.
kolonların hiç mi önemi yok? bi türlü anlayamadım bunu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kolonların hiç mi önemi yok? bi türlü anlayamadım bunu
Yıllanmış kolonları yenisiyle değişmenin şöyle farkı olur:
18 yıllık hoparlörlerin yerine yenisi takılınca ancak netliği iyileşir ama ses seviyesi konusunda pek iyileşme olmaz. Tiz bir ihtimal daha iyi olabilir ama özellikle bass daha iyiye gitmez, teyp besleyemez. Şimdilik iyi marka ortalama seviye bir hoparlör taktırabilirsiniz, yetersiz görürseniz daha sonra küçük bir amfi ile besleme yapabilirsiniz veya direk teybi yenilersiniz.
Hocam aux olayı nasıl oldu anlatabilme şansınız var mı
Eğer altyapı olarak telefon veya aux giriş desteği yoksa teyp çıkışı esas alınıyor. Bendeki teyp üzerinde şöyle örnek bir video var.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
amfi tarzı bir ürün takıp kolonları değiştirseniz olur bence, eğer hoparlörler kötüyse değişimin faydası olur eski hoparlörlerde bozulma yırtılma olur genelde, eğer tweeter yoksa eklerseniz seste iyileşme olur

Son düzenleme:

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
iyi bir ses almak istiyorsanız amfi+woofer+mid range+tweeter yeterli sayılarda ve dağılımda olmalı arabada

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Yıllanmış kolonları yenisiyle değişmenin şöyle farkı olur:
18 yıllık hoparlörlerin yerine yenisi takılınca ancak netliği iyileşir ama ses seviyesi konusunda pek iyileşme olmaz. Tiz bir ihtimal daha iyi olabilir ama özellikle bass daha iyiye gitmez, teyp besleyemez. Şimdilik iyi marka ortalama seviye bir hoparlör taktırabilirsiniz, yetersiz görürseniz daha sonra küçük bir amfi ile besleme yapabilirsiniz veya direk teybi yenilersiniz.

Eğer altyapı olarak telefon veya aux giriş desteği yoksa teyp çıkışı esas alınıyor. Bendeki teyp üzerinde şöyle örnek bir video var.
Amacım sembole aux girişi yapmak ya

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hoparlörleriniz de patlak, çatlak veya yıla bağı ağır bir deformasyon varsa, orjinal hoparlörleri gücünde ve hassaslığında bir hoparlör bulup, iyi bir montajla sesi düzeltebilirsiniz ... ama en fazla ilk zamanki gibi olur..

Sesi güçlendirip iyileştirmek için küçük bir anfi + Hoparlör (özellikle kapılar için) ve izolasyon (yine kapılar için zangırdamasın diye) şart.. tabi aslında en önemlisi "sinyal" dir.. yani ses kaynağı ... her şeyin başında o var... sesi mutlak suretle en azından iyi bir telefon dan (iphone lar bu konuda genel olarak iyidir) almanız çok kritik .

ismailldnc

Taklacı Güvercin
27 Ara 2017
12
1
295
herkese çok teşekkür ederim. Söyledikleriniz doğrultusunda bi şeyler yapacağım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım