Sahibinden Satış ilanı vermek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Kesinlikle etkiler bazıları boya takıntısı olan aramasın memurdan temiz vs. Gibi baslıklar atıp arabanın nesinin olduğunu yazmıyor bende direk es geçiyorum sanki satıcı karşı taraf alıcı oymuş gibi tiripli oluyorlar bilgi verecenki karşı taraf anlasın kavun değilki koklayip alalım

BekleGeliyorum

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
28
81
635
Corsa bakıyo olsam mesela bu arabayı alırım. İlanda efendi şekilde detaylı yazmış hemde arabasını tanıyor. Fotoğraflarda direksiyonda o iğrenç kılıfla emniyet kemeri tokası varsa direk kapatıyorum o ilanı.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arabanın artısı eksisi herşeyini anlatmış herşey mükemmel. Bu tipte bi araba arıyor olsam kaçırmam.
Tek etkilemeyecek nokta bankacıdan satılık olmasının altını çizmesi. Doktordan bayandan memurdan ondan bundan yazan ilanlar + etki yaratmıyor.

aydingokce

Profesör
11 Eyl 2016
85
187
1,060
İkinci el araba almak her zaman bir risk olduğu için, ne kadar bilgi o kadar iyidir benim için. Lakin, bizim halkımızın genelde okumaya üşendiğini, okumayı angarya bir iş olarak gördüğünü unutmamak lazım. Bu kadar uzun uzadıya bilgiler çoğunlukla okunmayacaktır.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
İkinci el araba almak her zaman bir risk olduğu için, ne kadar bilgi o kadar iyidir benim için. Lakin, bizim halkımızın genelde okumaya üşendiğini, okumayı angarya bir iş olarak gördüğünü unutmamak lazım. Bu kadar uzun uzadıya bilgiler çoğunlukla okunmayacaktır.
Adam arayip arabaniz kac model dedi ya [emoji16]

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Etkiliyor. Her şeyin sahibindeni makbuldür bence (hele ilk sahibindense çok daha iyi). Galericilerle, emlakçılarla ne kadar az muhatap olursak o kadar iyidir. Hem sahibinden olan daha uygun oluyor (aracılar kâr koyuyor malum) hemde yalan dolan -karşıdaki mal sahibine göre değişmekle birlikte- daha az oluyor.
3-5 değişeni olan aracı 0 hata diyen satan mı istersin, 150 binde sattığın aracını bir kaç yıl sonra 85 binde satıldığını görmek mi istersin ne istersen galericilerde var.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Ya bazıları var dışardan 2 fotoğrafını çekip atıyor. Ulan 2 fotoğraf nedir ya, çorap mı satıyorsun? Kimileri her yerini güzelce çekip 3 sayfa fotoğraf atıyor, işte araba öyle satılır.
Bazıları da yaptığı açıklamada "haylay donanım" gibi yanlış terim kullanınca ben direk sekmeyi kapatıyorum. Zaten arabayı koyarken üstte "highline" yazıyor insan az mantık yürütür. Ben böyle, arabasını daha doğru dürüst tanımayan insanlarla ticaret yapmak istemem. Arabası ne kadar iyi temiz olursa olsun hemen kapatırım.
Bu corsa sahibi gibi insanlardan araba alınır.
Çok iyi bir konu bulmuşsun @istanbul Ali abi. Hep karın ağrım vardı bu konuda :D:D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ya bazıları var dışardan 2 fotoğrafını çekip atıyor. Ulan 2 fotoğraf nedir ya, çorap mı satıyorsun? Kimileri her yerini güzelce çekip 3 sayfa fotoğraf atıyor, işte araba öyle satılır.
Bazıları da yaptığı açıklamada "haylay donanım" gibi yanlış terim kullanınca ben direk sekmeyi kapatıyorum. Zaten arabayı koyarken üstte "highline" yazıyor insan az mantık yürütür. Ben böyle, arabasını daha doğru dürüst tanımayan insanlarla ticaret yapmak istemem. Arabası ne kadar iyi temiz olursa olsun hemen kapatırım.
Bu corsa sahibi gibi insanlardan araba alınır.
Çok iyi bir konu bulmuşsun @istanbul Ali abi. Hep karın ağrım vardı bu konuda :D:D

fotoğraf koymayıp satmayı bekleyenleri napcaz :))

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Uzun uzun aracı anlatmak, tanımak bizim için önemlidir ayrıca sahibinden.com'da verilen fiyatlar genelde şişme olduğu için genel verilen fiyatların 1 ve 2 bin lira aşagısına koymak işi çok daha kolay hale getiriyor. Genelde biz bu yöntemleri uyguluyoruz ve 30dk ile 1 gün arasında aracımız satılıyor.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Güzel fotoğraflar anlaşılır samimi açıklama ile aracınızı satmanız daha da kolaylaşır. Hayatta satılmaz dediğim arabalar bile koyulduktan en geç 3 hafta sonra satılmıştı.
Onlarca tarla takası teklifi gelebilir bunları yadırgamayın :D Bir keresinde adamın biri arabaya 10 adet büyük baş vermişti :D :D

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Öncelikle okuma ve yazmayı sahibinden.com aracılığıyla öğrenmiş biri olarak yazıyorum...
Bugüne kadar sahibinden.com sayesinde onlarca araba alıp sattık ve bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadık.Bu sitelerde uzun zamanlar geçirdiğiniz zaman aracın fotoğrafı olmasa bile ne tarz bir satıcı tarafından ne tarz bir mal satıldığını kolayca anlayabiliyorsunuz.Burada bizim için en büyük kriter sahibinden-mümkünse ilk sahibi-olması.Bu güne kadar tüm sahip olduğumuz araçlar ilk sahibindendi ve tüm evrakları,bayi bakım dökümanları incelenerek ve aracın yanında teslim alınmak koşuluyla satın alındı.İlan seçerken konuda bahsedildiği gibi satıcının üslubu,yazı şekli,Türkçeyi nasıl kullandığı,yazım kurallarına ne kadar dikkat ettiği gerçekten çok önemli.Garip gelebilir ancak aracın satışa sunulduğu konum bile önemli.Örneğin bir Kadıköy-Üsküdar aracı ile Sultangazi-Sancaktepe aracı ne yazıkki bir değil.Buradaki etmen yine satıcı profili.Yani ben henüz araç sahibi olmadığım için ailemizin araçları üzerinden konuşuyorum,hiç bir zaman sıfır bayiden sipariş ile araç almadık,30 yıldır yılda minimum 1 araç değiştirdiğimiz farz edilirse bu kadar zamandır hiç ikinci elden ağzımız yanmadı.Ön yargıları kırmak gerektiğini düşünüyorum.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İlan başlığına "doktordan hastasına, film vizyonda, ejderya uyanıyor" gibi saçma şeyler yazanları zaten açmıyorum :D açıklama kısmına da "MUHAYYERDİR, EMSALSİZDİR, 1.SINIFTIR, ALICISINA BİNİCİSİNE, ..." gibi anlamsız tamlamalar kuran satıcıya da iyi gözle bakmam :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım