KAPALI Samsunda Üni okuyan arkadaşa az yakan LPG

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşım aradı bugun. 25 30 bin lirası varmış bi araba bakalım dedi.
Kriterlerimiz şöyle:
*Az yakacak yani 2.0 motorlar liste dışı kalıyor.
*Hb olacak 3 veya 5 kapı farketmez.
*Manuel olacak.
*Hız hiç önemli değil ama yakışıklı olacak.
Ben baktım biraz en fazla aklıma yatan arabalar
1) Megane 1 1.6 coupe
2) Focus 1 1.6 coupe
3) Astra g 1.6 hatchback
4) Eski kasa leonlar 1.6 hitler
5) Golf 4 1.6 hitler
6) Makyajlı clio 1.6 3 veya 5 kapı (daha çok 3 kapılar var ama sıkıntı yok)
En yakın olduğum megane 1 ve focus 1. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Focus 1 muhabbeti olmuş, bizim de zamanında 2 tane biri HB Manuel Collection 2003 diğeri ise Otomatik Sedan 2001 Ghia, iki aracı da çok seviyordum.İlk saydığım araç bize geldiğinde LPG li idi 220k km de.Akışmetre probleminden(galiba) bayağı çektik, usta bulamadık, yapan ustalar yaptık dediler araba boşta istop etti vs vs. Sonradan sonraya iyi bir usta bulup yaptırdık, problem ''bir sensör'' ismini hatırlayamıyorum, onun ile alakalıymış.İstop etme problemleri çözüldü ama rölantide hala dalgalanıyordu.o_ODiğerine ise biz LPG taktık, biraz km yaptık, herhangi bir arıza açmadı, orijinalini bulursanız kaçırmayın sürüşü çok zevklidir, manuel ise ayrıca hızlı ve zevkli oluyor.:D
LPG muhabbeti geçmiş, arkadaşlar biraz gerçekçi olalım 1.6 3/5 kapı Focus 1 spor bir otomobil değil, benzinin litresi olmuş 7 tl ekonomik durumunuz iyiyse paşa paşa benzinde binersiniz, onun haricinde LPG'den dolayı motor yeseniz yine laf etmemek kabul etmek gerekir.:(Ucuz etin yahnisi misali...

Konu içinse yakışıklı kavramını somut bir örneğe çevirmekte hep zorlandım, ama Focus 1, Alfa 147, Clio 2 tasarımını beğendiğim araçlar.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
1.5-1.6 subaru impreza'lar var ,2004 model sti görünümlüsüne sahiptik ,2 yıl kullandık sorunsuz,kışın iyi bir lastikle yapamayacağı şey yok,sti görünümlü ve mavi rengi olunca çok kişi bakıyor araca,tüpte iken performanslı değil ama yakıtı da makul,parçası kolayca bulunuyor,bozulacak bir motor da değil, bakımını yaptıktan sonra yıllarca biner arkadaşınız 1922372_740163895995736_1882984299_n.jpg

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
83A5F0B1-ED34-4020-A46C-7A80878BF3DE.jpeg
F77AE750-AC8F-490D-A3E9-2EFE7731EFC1.jpeg
Arkadaşım satıyor lpgli 120 binde son 10 senelik sahibi sayılır yakın bir arkadaşından almıştı tavanda boyası yoktu değişeni yok

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Öğrenciyiz az yakıtın yanında birazda performans istiyoruz,hitler motor yerine 100 HP Polo 1.4 16V lere bakabilirsiniz:
PRESTİJ'DEN MAVİ BONCUK SUNROOF KLİMA 1.4 16 VALF HİGHLİNE POLOİlan No: 582973545
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ima-1.4-16-valf-highline-polo-582973545/detay
POLO 1.4 16V HİGHLİNEİlan No: 608021981
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-1.4-16v-highline-608021981/detay
belirttiğin modellerden çok daha az km lı ve en az 10 yaş daha genç ve daha büyük hacımlı bir arac tipi ise göreceli bir kavram ama eski polo dan daha modern bir araç 4 cam otomatik direksiyon kumanda vesaıre ve 50000 km sıfır arac önyargılı olmadan bakmanıhatta yakında varsa ıncelemenı öneririm koltuk altı cekmece ısıklı aynalı güneslikler içerden acılan bagaj ve yakıt deposu ve kimilerine göre önemli torpido yumusak malzeme

ilker27

Profesör
9 Mar 2017
118
117
1,185
BENCE 1.3 cdti dizel bir opel corsa alın geçin tipi güzel bütçeyi zorlamaz yakıtıda çok az 3 kapılıları bulunabilir ancak 3 kapılılarda otomobil ruhsatlı olmasına dikkat edin örneğin ilandaki araba alırsın bakımını filan yaptığında cıncık gibi olur bence öğrenciyede gider
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ogretmenden-corsa-616394979/detay tabi bu örnek daha temizleri bulunabilir ben bu ilanı görsel olsun diye attım :)

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
BENCE 1.3 cdti dizel bir opel corsa alın geçin tipi güzel bütçeyi zorlamaz yakıtıda çok az 3 kapılıları bulunabilir ancak 3 kapılılarda otomobil ruhsatlı olmasına dikkat edin örneğin ilandaki araba alırsın bakımını filan yaptığında cıncık gibi olur bence öğrenciyede gider
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ogretmenden-corsa-616394979/detay tabi bu örnek daha temizleri bulunabilir ben bu ilanı görsel olsun diye attım :)
lpg ile uğraşacağınıza 1.3 dizel iyidir hemde en düşük vergi diliminde ve triger zincirli aynı fiyata çok daha düşük km de ve çok daha yeni model opel corsa ile aynı motora sahip daha geniş iç hacmi var şöyle bir örnek olabilir https://www.sahibinden.com/ilan/vas...odel-orjinal-km-de-tata-vista-609080078/detay

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
1.5-1.6 subaru impreza'lar var ,2004 model sti görünümlüsüne sahiptik ,2 yıl kullandık sorunsuz,kışın iyi bir lastikle yapamayacağı şey yok,sti görünümlü ve mavi rengi olunca çok kişi bakıyor araca,tüpte iken performanslı değil ama yakıtı da makul,parçası kolayca bulunuyor,bozulacak bir motor da değil, bakımını yaptıktan sonra yıllarca biner arkadaşınızEkli dosyayı görüntüle 15700
Bu araba atmosferik 4 çeker haliyle rampada 38 i geçemediğini bilir misin?

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Focus 1 muhabbeti olmuş, bizim de zamanında 2 tane biri HB Manuel Collection 2003 diğeri ise Otomatik Sedan 2001 Ghia, iki aracı da çok seviyordum.İlk saydığım araç bize geldiğinde LPG li idi 220k km de.Akışmetre probleminden(galiba) bayağı çektik, usta bulamadık, yapan ustalar yaptık dediler araba boşta istop etti vs vs. Sonradan sonraya iyi bir usta bulup yaptırdık, problem ''bir sensör'' ismini hatırlayamıyorum, onun ile alakalıymış.İstop etme problemleri çözüldü ama rölantide hala dalgalanıyordu.o_ODiğerine ise biz LPG taktık, biraz km yaptık, herhangi bir arıza açmadı, orijinalini bulursanız kaçırmayın sürüşü çok zevklidir, manuel ise ayrıca hızlı ve zevkli oluyor.:D
LPG muhabbeti geçmiş, arkadaşlar biraz gerçekçi olalım 1.6 3/5 kapı Focus 1 spor bir otomobil değil, benzinin litresi olmuş 7 tl ekonomik durumunuz iyiyse paşa paşa benzinde binersiniz, onun haricinde LPG'den dolayı motor yeseniz yine laf etmemek kabul etmek gerekir.:(Ucuz etin yahnisi misali...

Konu içinse yakışıklı kavramını somut bir örneğe çevirmekte hep zorlandım, ama Focus 1, Alfa 147, Clio 2 tasarımını beğendiğim araçlar.
Hocam yorumların resmen duygularıma tercüman oluyor :D hep derim belli bir bütçeye kadar lpg takılabilen her araca lpg takılır diye. Yeter ki iyi bir marka ve montaj olsun. Focus 1 alıp da benzinde binmek gerçekten insanı bitirir bu fiyatlarla

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Öğrenciyiz az yakıtın yanında birazda performans istiyoruz,hitler motor yerine 100 HP Polo 1.4 16V lere bakabilirsiniz:
PRESTİJ'DEN MAVİ BONCUK SUNROOF KLİMA 1.4 16 VALF HİGHLİNE POLOİlan No: 582973545
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ima-1.4-16-valf-highline-polo-582973545/detay
POLO 1.4 16V HİGHLİNEİlan No: 608021981
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-1.4-16v-highline-608021981/detay
Volkswagen grubundan golf4 olursa olur gerisi olmaz begenmiyoruz.
1.5-1.6 subaru impreza'lar var ,2004 model sti görünümlüsüne sahiptik ,2 yıl kullandık sorunsuz,kışın iyi bir lastikle yapamayacağı şey yok,sti görünümlü ve mavi rengi olunca çok kişi bakıyor araca,tüpte iken performanslı değil ama yakıtı da makul,parçası kolayca bulunuyor,bozulacak bir motor da değil, bakımını yaptıktan sonra yıllarca biner arkadaşınızEkli dosyayı görüntüle 15700
Özellikle hb istiyor Sedan istemiyor zaten sevmez bunu da :D
Ekli dosyayı görüntüle 15702 Ekli dosyayı görüntüle 15703 Arkadaşım satıyor lpgli 120 binde son 10 senelik sahibi sayılır yakın bir arkadaşından almıştı tavanda boyası yoktu değişeni yok
Abi boya kötü durumda gibi gördüm. Şimdi bu çocuk sanayi falan sevmeyen bir çocuk o yüzden pahalı olsun masrafsız olsun kafasında.
belirttiğin modellerden çok daha az km lı ve en az 10 yaş daha genç ve daha büyük hacımlı bir arac tipi ise göreceli bir kavram ama eski polo dan daha modern bir araç 4 cam otomatik direksiyon kumanda vesaıre ve 50000 km sıfır arac önyargılı olmadan bakmanıhatta yakında varsa ıncelemenı öneririm koltuk altı cekmece ısıklı aynalı güneslikler içerden acılan bagaj ve yakıt deposu ve kimilerine göre önemli torpido yumusak malzeme
Hocam kusura bakma ama ben bu mesajdan hiç bir şey anlamadım
Dizel özellikle istemiyoruz hocam saolun yine de

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam 1.3 dizelin hor kullanilmisi cok bas agritiyor. Bi donem c kasa 1.3 dizel corsamiz vardi zararina sattik cesitli sıkıntılar cekmistik motordan. Ilandaki arabanin icinde at yasamis heralde :D corsa c'lerin ic mekani vites ve el freni korukleri haricinde dayaniklidir cunku :D

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford

Abi boya kötü durumda gibi gördüm. Şimdi bu çocuk sanayi falan sevmeyen bir çocuk o yüzden pahalı olsun masrafsız olsun kafasında.

Hocam kusura bakmada bu fiyata çok şey istiyor bazı şeylerden feragat etmeli bence.Misal bu fiyata alabilceği golf 4 onu sanayide belaya sokar ayrıca sanayi sevmiyor dedin siz en iyisi japonlara kayın bazı sınırlarıda genişletin en azından daha az sanayiye uğrar

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Hocam kusura bakmada bu fiyata çok şey istiyor bazı şeylerden feragat etmeli bence.Misal bu fiyata alabilceği golf 4 onu sanayide belaya sokar ayrıca sanayi sevmiyor dedin siz en iyisi japonlara kayın bazı sınırlarıda genişletin en azından daha az sanayiye uğrar
Çok haklısınız. Golf 4 çok iyi arabalar ama temizleri 40 bini bile geçiyor. Piyasası ne durumda bilmiyorum ama 2001 model makyajlı kasa Toyota corolla lar çok güzeldir ve yakışıklıdır. Lpg ye de uygun. Tavsiye ederim. Mazda 323 de bakılabilir

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota

Bu fiyat bandında full boyalı yada restore olmadıkça kaportası boyası iyi kondisyonda araba bulmak zor. Güneş yanığı vs tercihinizi etkilemesin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım