KAPALI Samsunda Üni okuyan arkadaşa az yakan LPG

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşım aradı bugun. 25 30 bin lirası varmış bi araba bakalım dedi.
Kriterlerimiz şöyle:
*Az yakacak yani 2.0 motorlar liste dışı kalıyor.
*Hb olacak 3 veya 5 kapı farketmez.
*Manuel olacak.
*Hız hiç önemli değil ama yakışıklı olacak.
Ben baktım biraz en fazla aklıma yatan arabalar
1) Megane 1 1.6 coupe
2) Focus 1 1.6 coupe
3) Astra g 1.6 hatchback
4) Eski kasa leonlar 1.6 hitler
5) Golf 4 1.6 hitler
6) Makyajlı clio 1.6 3 veya 5 kapı (daha çok 3 kapılar var ama sıkıntı yok)
En yakın olduğum megane 1 ve focus 1. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Hocam kusura bakmada bu fiyata çok şey istiyor bazı şeylerden feragat etmeli bence.Misal bu fiyata alabilceği golf 4 onu sanayide belaya sokar ayrıca sanayi sevmiyor dedin siz en iyisi japonlara kayın bazı sınırlarıda genişletin en azından daha az sanayiye uğrar
Hocam bu fiyat dediğin az uz bir para değil. Ben de 2.0 dizel otomatik olacak sorunsuz olacak çok gidecek az yakacak demedim. 30 bin liraya kadar lpg li güzel görünen hb 3 veya 5 kapı Manuel dedik yani. Çocuk yazın çalışacak, babasından borc alacak, gözü gibi baktığı motorunu satacak. 30 milyar kolay para değil, Araba da olacaksa en güzel en mantıklısı olmalı.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Hocam bu fiyat dediğin az uz bir para değil. Ben de 2.0 dizel otomatik olacak sorunsuz olacak çok gidecek az yakacak demedim. 30 bin liraya kadar lpg li güzel görünen hb 3 veya 5 kapı Manuel dedik yani. Çocuk yazın çalışacak, babasından borc alacak, gözü gibi baktığı motorunu satacak. 30 milyar kolay para değil, Araba da olacaksa en güzel en mantıklısı olmalı.
Hocam sen de haklısın da çok olan paranın maalesef değeri az. Arkadaş clio atmış bu sefer de makyajlısı olsun diyorsun. Bu fiyat bandı yine de o kadar katı tercih yapılacak bir aralık değil. Biraz esnek davranıp temiz bir şey düşürmek lazım

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Hocam sen de haklısın da çok olan paranın maalesef değeri az. Arkadaş clio atmış bu sefer de makyajlısı olsun diyorsun. Bu fiyat bandı yine de o kadar katı tercih yapılacak bir aralık değil. Biraz esnek davranıp temiz bir şey düşürmek lazım
Neyden bahsettiğini anlamıyorum hocam ne olursa olsun elimizde 30 milyar para var mı var, makyajlı clio lar ne kadar 25 26 bin lira. Alabiliyor muyuz evet, e daha ne o zaman?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Ben alfayı alırken kaç ay kaç otomobil baktım ne elemeler yaptım. Bahsedilen aralık ucuz bir para değil yahu, sokakta bulmuyoruz. Mevcut bulunabilenin en temizini bulmak istiyor arkadaşlar belli ki, fazla takılmayalım :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Megane 1 Coupe’de LPG ile uyumlu ve dayanıklı bir seri almak istiyorsanız 1.6 16 Valf versiyonunu tercih etmeniz yararınıza olur. 1.6 8 valf versiyonları da gayet güzeldir fakat 1.6 16 valf kadar LPG’de istikrarlı, az yakan bir şekilde çalışmıyor.

1.6 16 Valf motora sahip Megane 1 Coupe’de kullanılan K4M kodlu motor sağlıklı olduğunda kolay kolay hararet yapmayan, yağ eksiltme ve yağ yakma huyu olmayan, uzun ömürlü bir motordur. Normal şartlarda yüksek kilometreleri rahat rahat sağlıklı bir şekilde görebilir. Benzinde ki sağlıklı çalışması LPG’ye de dayanıklı bir yapıya sahip olmasına yarar sağlıyor. K4M kodlu motorlar ağırlıklı olarak LPG sistemi ile çalışıyor. Yaşadıkları ağırlıklı olarak tek sorun rölanti dengesizliği oluyor. Bunun çok basit çözüm yöntemleri var; rölanti motoru, boğaz kelebeği, boğaz kelebeği contaları değiştiğinde rölanti sorunu çözülüyor. Bu sorun benzinde kendini göstermiyor, LPG’de kendisini gösteriyor. Bu sorun LPG ile ilgili değil, arabanın kronik bir sorunu. Düzgün bir şekilde sıralama ile dediğim parçalar değişmezse sorun devam ediyor. Bu sorunu tetikleyici olarak oksijen sensörü yaşından dolayı yıpranmış olabiliyor, o parça da gayet uygun değişiyor. Eğer bakımı aksatılmış Coupe alırsanız bu sorunla karşılaşırsınız.

Haricinde başka bir sorun pek çıkartmaz size. Yaşından dolayı; cam düğmeleri, Sunroof varsa sunroof ayakları sorun çıkartabilir.

Bana kalırsa tertemiz olmadıktan sonra Megane Coupe almayın.(temizlikten kastım boya durumu değil) Cam düğmesi, sunroof ayağı, rölanti motoru ve boğaz kelebeği contaları, oksijen sensörü gibi parçalara ufak tefek para harcarsınız. Motor dayanıklı olsa bile Coupe olduğundan dolayı bu araba hor kullanılmış olacak. O yüzden her soruna meyilli hale gelmiş olabilir.

Bu arada 23.000 TL gibi fiyatlara Clio 172 gösterilmiş, aman hocam ne yapıyorsunuz? Paranızı çöpe yatırmış olursunuz. Bilmeden etmeden araştırmadan yapmayın etmeyin...

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben olsam o clioyu alır kalan paramla da eksikliklerini giderirdim.
Onun dışında şuan ben de çok daha zor şartlar altında araba bakıyorum, yedek parça fiyatlarına da bakın arabaların, accenti o yzüden attım parçası ucuzdur ve sorunsuz bir arabadır, eğer sel görürse araba sorun çıkartması normal :d @denizyenilmez_
Denk gelirse accent düşünüyom ben de.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
@FurkanKarka işte bu ya. Çok teşekkür ederim Hacı dayı :D
@alfhonso bakınıyorum abi aynen öyle :D
@dthhasan aynen abi ben olsam kaçırmam ama o arkadaş öyle istemiyor dediğim gibi
@MAYFA AYUU clionun megane nin falan parçası baya ucuz değil mi olm ya :D accent ler ne kadar oldu hep unuttuk he. Bizimki iyi sel yemişti valla :D
Clio bakmadım da ben civic micra falan bakıyorum onların parçaları çok pahalı mesela. Yani gidin accent alın demiyom da aklınızda bulunsun, bu tarz şeylere de dikkat edin. Çoğu öğrenci dikkat etmiyor bunlara arabaların kondisyonu çok kötü oluyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Grupta daha yeni alanda var pejo 206 roland garros alınabilir düz vites deri koltuk mükemmel bir tavan özel bir renk özel bir araba

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Hocam daha geçen ay babamın R9’unu satıp yemeyip içmeyip öğrenci halimle didinip araba aldım paranın değerinide gayet iyi bilirim.Benim demek istediğim bu fiyat aralığında görsel ve öznel estetiği ikinci plana atıp mantık dahilinde araç bakmak; misal ben polo bakarken corolla aldım ki corolla gerçekten sorunsuz araba ama daha bir ay olmasına rağmen bakımıydı, baskı balatasıydı, lastiğiydi 3500 tl para gitti ki altını çiziyorum sorun çıkarmamasına rağmen.Bundan dolayı ülkenin piyasasının durumuna göre araç bakmanız mantık dahilinde olur ki sanayiye giren öğrenci çıktığında yemeğini yiyemez hale geldi.Tercihler arasındaki Clioda bana sorarsanız genelde bilinçsiz genç kesim arasında kullanıldığı ve hafiften oynandığı için sorun çıkarma olasılığı yüksektir.Umarım anlaşılmışımdır

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Hocam daha geçen ay babamın R9’unu satıp yemeyip içmeyip öğrenci halimle didinip araba aldım paranın değerinide gayet iyi bilirim.Benim demek istediğim bu fiyat aralığında görsel ve öznel estetiği ikinci plana atıp mantık dahilinde araç bakmak; misal ben polo bakarken corolla aldım ki corolla gerçekten sorunsuz araba ama daha bir ay olmasına rağmen bakımıydı, baskı balatasıydı, lastiğiydi 3500 tl para gitti ki altını çiziyorum sorun çıkarmamasına rağmen.Bundan dolayı ülkenin piyasasının durumuna göre araç bakmanız mantık dahilinde olur ki sanayiye giren öğrenci çıktığında yemeğini yiyemez hale geldi.Tercihler arasındaki Clioda bana sorarsanız genelde bilinçsiz genç kesim arasında kullanıldığı ve hafiften oynandığı için sorun çıkarma olasılığı yüksektir.Umarım anlaşılmışımdır
Çok iyi anlıyorum. Öğrenciyim daha yeni elektrikçi ye 50 lira verdim. Neden? Akü bittiği için. Hiç bir şey olmasa bile evin önünde dururken masraf açıyor. Ne alırsan al masraf açıyor. Yapacak bişey yok almamak lazım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım