KAPALI Samsunda Üni okuyan arkadaşa az yakan LPG

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Arkadaşım aradı bugun. 25 30 bin lirası varmış bi araba bakalım dedi.
Kriterlerimiz şöyle:
*Az yakacak yani 2.0 motorlar liste dışı kalıyor.
*Hb olacak 3 veya 5 kapı farketmez.
*Manuel olacak.
*Hız hiç önemli değil ama yakışıklı olacak.
Ben baktım biraz en fazla aklıma yatan arabalar
1) Megane 1 1.6 coupe
2) Focus 1 1.6 coupe
3) Astra g 1.6 hatchback
4) Eski kasa leonlar 1.6 hitler
5) Golf 4 1.6 hitler
6) Makyajlı clio 1.6 3 veya 5 kapı (daha çok 3 kapılar var ama sıkıntı yok)
En yakın olduğum megane 1 ve focus 1. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
- Opel'i Ford'u lpg'de eleyin. Zaten eski model araba alacak, bir de iyice ızdırap olacak model bakmayın.
- Bütçe'yi 25'ten bir kuruş yükseltmesin. Alınca 3-5 bin lira masraf payı bıraksın.
- Hyundai Coupe / Accent Coupe modellere bakabilir. 2.0lt motor tamamen elenmeyecekse örnek ilan (şansa Samsun'dan): https://www.sahibinden.com/ilan/vas...erlingo-tarzi-arac-takas-olur-614990494/detay
- Madem yakışıklı önemli bir kriter, (bu sefer özellikle Samsun'dan seçtim) façalı Civic https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bakimli-temiz-takas-uyar-611869139/detay

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
- Opel'i Ford'u lpg'de eleyin. Zaten eski model araba alacak, bir de iyice ızdırap olacak model bakmayın.
- Bütçe'yi 25'ten bir kuruş yükseltmesin. Alınca 3-5 bin lira masraf payı bıraksın.
- Hyundai Coupe / Accent Coupe modellere bakabilir. 2.0lt motor tamamen elenmeyecekse örnek ilan (şansa Samsun'dan): https://www.sahibinden.com/ilan/vas...erlingo-tarzi-arac-takas-olur-614990494/detay
- Madem yakışıklı önemli bir kriter, (bu sefer özellikle Samsun'dan seçtim) façalı Civic https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bakimli-temiz-takas-uyar-611869139/detay
Focus 1 in lpg de sıkıntı çıkardığını ilk defa duydum abi. civic güzelmiş ama beğendim. megane 1 coupe için ne düşünürüz. bu arada teşekkür ederim cevap için

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Zetec motorların hepsi huzursuz olur. ti-vct'lerde bunun dozu zaten artar. nasıl opel'in ecotec'lerinde ilk hedef supaplar ise, ford'un motorlarında da bobinlerdir. Yılların Ford ustasından daha ben sormadan teyit edilmiş bilgidir. :) Megane Coupe'yi forumdaki sahiplerine sormak gerek, onları iyi bilmediğim için ezbere yorum yapmadım.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Zetec motorların hepsi huzursuz olur. ti-vct'lerde bunun dozu zaten artar. nasıl opel'in ecotec'lerinde ilk hedef supaplar ise, ford'un motorlarında da bobinlerdir. Yılların Ford ustasından daha ben sormadan teyit edilmiş bilgidir. :) Megane Coupe'yi forumdaki sahiplerine sormak gerek, onları iyi bilmediğim için ezbere yorum yapmadım.
benim konualra bir sen bir de @alfhonso cevap veriyor abi. allah razı olsun

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
benim önerim golf4 1.6 olur, kendim de alfayı almadan çok baktım, ki hala gözlüyorum. 200bin km altında bulamadım. yine bulunamayabilir belirtilen bütçelere ama 2nci eli olsun parça bulunabilirliği olsun iyidir hojdur :)

Ayrıca teşekkür ederim

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
benim önerim golf4 1.6 olur, kendim de alfayı almadan çok baktım, ki hala gözlüyorum. 200bin km altında bulamadım. yine bulunamayabilir belirtilen bütçelere ama 2nci eli olsun parça bulunabilirliği olsun iyidir hojdur :)

Ayrıca teşekkür ederim
golf 4 ben cok surdum de abi kütük gibi araba ya sıfır his ben beğenmemiştim. kalbim megane 1 coupeden yana arkadaşım için, focus 1 coupe kullanan @BatuhanYildirm la baya konuştum. gerçi o 2,0 st lpg kullandı ama baya memnundu yakıttan sıkıntısızlıktan. bakalım bakalım

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Focus 1 kasa için LPGde herhangi bir sorun yaşamadım çevremde de yaşayan olmadı hocam.Focus 1 ST olarak 1.5 seneye yakın 2.0 hacimli olarak araç kullandım bir çok yeni tanıştığım kişide de 1.6 LPG'li versiyonu vardı.Yaşadığımız tek problem akışmetre oldu,onu da zaten 200-300 lira gibi bir maliyete hallediyorsunuz ki kesin yaşanacak diye bir durum yok.O yüzden öncelik kullanıcı yorumu olmalı diye düşünüyorum :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Megane1 coupe ve Clio 1.6 makyajlı tek kapı çok içimde kalan arabalar. Clio 1.6 tek kapı daha hoşuma gidiyor o mercekli farları çok güzel geliyor gözüme nedense,yürürü de sağlamdı sanırsam. Dynamique modeli alınabilir lpgde üzmez. Reno parçası da ucuz sonuçta

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Focus 1 kasa için LPGde herhangi bir sorun yaşamadım çevremde de yaşayan olmadı hocam.Focus 1 ST olarak 1.5 seneye yakın 2.0 hacimli olarak araç kullandım bir çok yeni tanıştığım kişide de 1.6 LPG'li versiyonu vardı.Yaşadığımız tek problem akışmetre oldu,onu da zaten 200-300 lira gibi bir maliyete hallediyorsunuz ki kesin yaşanacak diye bir durum yok.O yüzden öncelik kullanıcı yorumu olmalı diye düşünüyorum :)

Ağam nasıl olur :D focuslarda kroniktir tüpü gören focus bobinleri feda eder , benzin ışığı yandığında alınmazsa pompayı feda eder , arka kamber ayarları dengesizleşince lastikleri yemeye başlar , airbagleri ışık yakar :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Daha neler tüp taktıran motor yer beyler,focus almayın aldırmayın.

Şefim focusları severim kullanmışlığım hatta 0 SW sahibi olmuşluğumuz var ailemizde , fakat doğruları burada konuşmayacaksak kapatalım gitsin yapmayın etmeyin gidin 10 ustaya sorun aynı cevapları vereceklerdir ki servise sorun yine aynı yanıtı alırsınız

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Şefim focusları severim kullanmışlığım hatta 0 SW sahibi olmuşluğumuz var ailemizde , fakat doğruları burada konuşmayacaksak kapatalım gitsin yapmayın etmeyin gidin 10 ustaya sorun aynı cevapları vereceklerdir ki servise sorun yine aynı yanıtı alırsınız

O zaman Ankara içerisinde 30-35 tane tanıdığım focus kullanıcısının hepsi ya yalancı ya da araçlar farklı yerden geldi hocam :) 1.5 senelik grup birlikteliğimde o kadar buluşmada akışmetre harici bir tane şikayet duymadım nedense.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
O zaman Ankara içerisinde 30-35 tane tanıdığım focus kullanıcısının hepsi ya yalancı ya da araçlar farklı yerden geldi hocam :) 1.5 senelik grup birlikteliğimde o kadar buluşmada akışmetre harici bir tane şikayet duymadım nedense.

Arama motoruna yazın bakın dediklerimi dilerseniz , kesinlikle uydurma yada karalama değil...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şimdi 35 tane lpg'li focus sahibinin bir tanesi bile bobin sorunu yaşamamış öyle mi? Pekiyi.

BatuhanYildirm

Elit Apaçi
12 Ocak 2018
63
164
760
Ankara
Arama motoruna yazın bakın dediklerimi dilerseniz , kesinlikle uydurma yada karalama değil...

Bununla alakalı olarak bir şey söylemedim zaten hocam,fakat ben herhangi bir sorun görmedim karşılaşmadım ki bu söylediğim insanların bir çoğu biniyor hala arabasına.Düzgün bakıldığı kullanıldığı sürece hiç bir sorun yaşanmadı,yaşayan insanların bir çoğu evvelinde kullanım şekliyle veyahut bakımsızlığı ile alakalı olabilir,bundan ötürü alınan her araca detaylı olarak bakılmalı.Ben karşılaşmadım ve öneriyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım