AÇIK Sanırım EDC Kavramam Bitiyor

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Herkese selamlar, daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi bir clio sport tourer imiz var.
Araç 190 bin km de ve hala şanzıman dokunulmadı şu zamana kadar ama bu gün araç yolda D konumunda giderken birden sanki boştaymış gibi gaza basmam rağmen ilerlemedi. Durdum istop ettim tekrar çalıştırdım fakat araçta eski serilik yok daha hantal bir hale bürünmüş gibi sizce Kavramam bitmiş mi yoksa arada olabilecek basit sorunlardan mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
891
1
1,687
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
YouTube'da Kenan auto service diye bi kanal var. Abimiz Renault özel servisi, Kocaeli'de olması lazım. Baya iyi anlıyor ve iyi işçiliği çok iyi. O da ortalama 180-200 binde bittiğinden bahsediyordu. Bir bakın isterseniz.

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
YouTube'da Kenan auto service diye bi kanal var. Abimiz Renault özel servisi, Kocaeli'de olması lazım. Baya iyi anlıyor ve iyi işçiliği çok iyi. O da ortalama 180-200 binde bittiğinden bahsediyordu. Bir bakın isterseniz.
Onun videolarını izledim fakat benim aracımdaki sorun ile ilgili değil onun videoları genellikle beyin ile alakalı bir kaç araştırmam sonucu clio ile fluence nin aynı özelliklere sahip şanzımanları olmadığını öğrendim. Bahsettiğiniz kişinin videolarında bir tane clio var o da benim arızamla uyuşmuyor.

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Herkese selamlar, daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi bir clio sport tourer imiz var.
Araç 190 bin km de ve hala şanzıman dokunulmadı şu zamana kadar ama bu gün araç yolda D konumunda giderken birden sanki boştaymış gibi gaza basmam rağmen ilerlemedi. Durdum istop ettim tekrar çalıştırdım fakat araçta eski serilik yok daha hantal bir hale bürünmüş gibi sizce Kavramam bitmiş mi yoksa arada olabilecek basit sorunlardan mı?
Aracı bu gün 2. kez kullandığımda aynı hantallık yaşanmadı fakat yol bilgisayarında tam olarak göremesem de vites kutusunu kontrol ettirin yazdığını düşünüyorum. Vites yazısını gördüm fakat tam o sırada aracı istop ettirdiğim için yazının tamamını okuyamadım. Şu an araçta bir sıkıntı yok ama her an patlayacakmış gibi hissediyorum, ve hala arızanın ne olduğunu çözememiş olmam beni daha da korkutuyor. Kapalı kutu sonuçta, daha önce arızayı yaşayan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Arızayı tekrardan tanımlamam gerekirse aracım yolda D konumunda giderken birden boştaymış gibi davrandı. İstop ettim sorun çözüldü ama sanki araç daha hantalmış gibi gelmeye başladı. Bundan tam emin değilim o an kafam biraz dalgındı hantal olmayabilir. Herhangi bir arıza lambası yakmadı. Yazı da tekrar çalıştırınca kayboldu. Bu gün 2. kez kullanışımda bir sorun hissetmedim uyarı yada arıza lambası işareti de vermedi. Tahmini masrafı nedir, böyle daha gider mi yoksa hemen servise göstermeli miyim hala emin değilim. Yola çıkmak da istemiyorum açıkçası. Şimdiden teşekkürler.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ördek gibi görünüyorsa, ördek gibi yürüyorsa ve ördek gibi ötüyorsa o bir ördektir. 180binde baskının bitmesi oldukça normal. Hatta 180bine kadar yağıda değişmemiştir diye tahmin ediyorum. Masraf büyümeden göstermekte yarar var.

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Ördek gibi görünüyorsa, ördek gibi yürüyorsa ve ördek gibi ötüyorsa o bir ördektir. 180binde baskının bitmesi oldukça normal. Hatta 180bine kadar yağıda değişmemiştir diye tahmin ediyorum. Masraf büyümeden göstermekte yarar var.
Şanzıman yağı bakımını her 40 bin km de bir yaptırıyorum araçlarımda. Hatta bu aracınkini de 155 bin km de iken değiştirmiştim 190 bin km oldu tam değişim vakti gelmişti ki şanzıman cortladı.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şanzıman yağı bakımını her 40 bin km de bir yaptırıyorum araçlarımda. Hatta bu aracınkini de 155 bin km de iken değiştirmiştim 190 bin km oldu tam değişim vakti gelmişti ki şanzıman cortladı.
Baskı bitmesi doğal bir şey neredeyse 200 bin bence gayet güzel bile gitmiş. 40binde 50binde baskı değiştiren arkadaşlarım var :D

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Umarım sadece baskı balatadır kavrama seti komple değişecek olursa internet üzerinde sadece parça fiyatları 8 bin TL den başlıyor :)
1 kere arıza verdiğine göre o arıza beyne kaydedilmiştir. En kısa zamanda göstermek iyi olur bence bir daha olmadı diye önemsememek daha büyük sorunlara sebep olabilir.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Megane 3 aracımızda 21x.xxx km ye kadar şanzıman açmadık, sonra dişliler kırıldı, komple şanzıman yaptırdık. Ayrıca 200.000'den sonra kaçırma ve yığılma çok olmaya başlamıştı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım