Seat Leon arka süspansiyon

omer.f.saltik

Senkromeççi
15 Eyl 2019
3
0
85
22
İstanbul
Marka
Volkswagen
150 beygirlik 1.5TSi motorlu Seat Leon'un arkası torsiyon mu yoksa bağımsız mı?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
EOWostsWAAA6KbH.jpg

Aman aman tü tü tü. :D

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
396
957
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Konu sahibi için, seri ve sürüş dinamikleri iyi bir araba bakıyorsanız 150 beygir motorun dışında çok yanlış bir araca bakiyorsunuz. Mqb platformuyla, o direksiyon hissiyle, torsiyon çubuğla Leon şişirilmiş ve VW grubunun kaymağını yiyen bir arac. Apacilerin taktiği 4 egzoz çıkışlı marşpiyel ve LED far sürüş dinamiği için yetmiyor ne yazik ki :)

Not: Leon sahibi olmuş biri

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok affedersiniz torsiyon.
Cupra dışındaki tüm Mk3 Leon'larda torsiyon. Hatta kütük gibi ön düzenin katkısıyla bayağı da başarısız bir torsiyon.

Not: Ailesinde 100.000 km Leon kullanılmış biri

Son düzenleme:

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
595
943
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Konu sahibi için, seri ve sürüş dinamikleri iyi bir araba bakıyorsanız 150 beygir motorun dışında çok yanlış bir araca bakiyorsunuz. Mqb platformuyla, o direksiyon hissiyle, torsiyon çubuğla Leon şişirilmiş ve VW grubunun kaymağını yiyen bir arac. Apacilerin taktiği 4 egzoz çıkışlı marşpiyel ve LED far sürüş dinamiği için yetmiyor ne yazik ki :)

Not: Leon sahibi olmuş biri
%100 katılıyorum ama bursa -yalova otobanı orhangazi rampasından inerken deli gibi yol tutan alfa romeomla gidemedim çünkü önümü göremiyordum :D ama bir leon deli gibi beni geçti :D

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
396
957
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
%100 katılıyorum ama bursa -yalova otobanı orhangazi rampasından inerken deli gibi yol tutan alfa romeomla gidemedim çünkü önümü göremiyordum :D ama bir leon deli gibi beni geçti :D

Olabilir hocam, o sizin biraz temkinli sürüşünüzden ötürü dediğiniz gibi. Lafım meclisten dışarı kullanıcı kitlesi çoğunlukla apaçi olan bir araç, sahibinde de gereksiz bir özgüven vardır risk almıştır. Aynı sürüş tarzında hele hele limitlerin zorlanmasi halinde olacakları tahmin etmek çok kolay.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vurulmayacak gibi değil ki. B segmenti Polo-Scala bundan iyi.
Bunlar hep FR'cı kitle yüzünden oluyor :D Ama yenisinin içini de dışını da beğendim ben. Alt tarafı da biraz toparlamışlarsa en azından bu kadar gömülmez artık herhalde.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bunlar hep FR'cı kitle yüzünden oluyor :D Ama yenisinin içini de dışını da beğendim ben. Alt tarafı da biraz toparlamışlarsa en azından bu kadar gömülmez artık herhalde.

Ne kadar alakalı olur bilemem Skoda Malatya bayii de tanıdığım olduğu için yeni Scala detaylıca kullanma şansım oldu. Kısacası ucundan da olsa bana biraz umut verdi :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ne kadar alakalı olur bilemem Skoda Malatya bayii de tanıdığım olduğu için yeni Scala detaylıca kullanma şansım oldu. Kısacası ucundan da olsa bana biraz umut verdi :)
Doğrudur çünkü yeni Octavia'nın da sürüş konforunun bir nebze arttırıldığı söyleniyor. Vw belki Leon için de benzer çalışmayı yapmıştır. Piyasada torsiyonlu araçlar içinde hem sürüş hem konfor olarak fena noktada olmayan makineler var. Onlara benzese yeterli diye düşünüyorum.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Doğrudur çünkü yeni Octavia'nın da sürüş konforunun bir nebze arttırıldığı söyleniyor. Vw belki Leon için de benzer çalışmayı yapmıştır. Piyasada torsiyonlu araçlar içinde hem sürüş hem konfor olarak fena noktada olmayan makineler var. Onlara benzese yeterli diye düşünüyorum.

Her şey iyi hoşta geyik testi çok kötü :)

• Haha
Tepkiler: Cenk

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her şey iyi hoşta geyik testi çok kötü :)
Ona çok yapacak bir şey yok :D Malum vw grubu o konuda genel olarak pek bir şey vaat etmiyor hem elektronik sistemlerin işleyişi hem de altyapının çalışma karakteri olarak. Arkası daha az pat küt etsin, bozuk zeminlerde eskisi kadar sekme yapmasın, direksiyon hissiyatı biraz daha toparlanmış olsun bence yeterli bu araç için.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ona çok yapacak bir şey yok :D Malum vw grubu o konuda genel olarak pek bir şey vaat etmiyor hem elektronik sistemlerin işleyişi hem de altyapının çalışma karakteri olarak. Arkası daha az pat küt etsin, bozuk zeminlerde eskisi kadar sekme yapmasın, direksiyon hissiyatı biraz daha toparlanmış olsun bence yeterli bu araç için.

Azıcık Ford-Opel-Mazda 3 lüsünden örnek alsalar her şey güzel olacak :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Azıcık Ford-Opel-Mazda 3 lüsünden örnek alsalar her şey güzel olacak :)
Bu markalar sürüş konusuna daha fazla eğildiği için bunlar kadar uğraşmasına gerek bile yok bence. Peugeot'nun hali ortadaydı. Fransız torsiyonunu bilen bilir. At arabasından hallice bir sürüş verirdi Fransızların torsiyonu. Özellikle Citroen ve Peugeot ikilisi bu konuda malumdur. Ama şuan peugeot kendini oldukça geliştirdi. Demek isteyince yapılabiliyormuş. O sebeple bir peugeot seviyesine çekebilseler daha fazlasını beklemem açıkçası.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bu markalar sürüş konusuna daha fazla eğildiği için bunlar kadar uğraşmasına gerek bile yok bence. Peugeot'nun hali ortadaydı. Fransız torsiyonunu bilen bilir. At arabasından hallice bir sürüş verirdi Fransızların torsiyonu. Özellikle Citroen ve Peugeot ikilisi bu konuda malumdur. Ama şuan peugeot kendini oldukça geliştirdi. Demek isteyince yapılabiliyormuş. O sebeple bir peugeot seviyesine çekebilseler daha fazlasını beklemem açıkçası.

Bu 3 marka çeşitli yollar ile birbirleri ile ortak çalıştığı oluyor. Opc ile Focus St de kullanılan ön takımlar olsun. İnsignia Gsi daki 4 çeker ile Focus Rs deki 4 çeker olsun hep ortak mühendislik diye biliyorum.

Peugeot gelişimini sağlayan marka da Opel. :)
.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu 3 marka çeşitli yollar ile birbirleri ile ortak çalıştığı oluyor. Opc ile Focus St de kullanılan ön takımlar olsun. İnsignia Gsi daki 4 çeker ile Focus Rs deki 4 çeker olsun hep ortak mühendislik diye biliyorum.

Peugeot gelişimini sağlayan marka da Opel. :)
.
Darisi Seat'in basina o zaman 🙂

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım