1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

Seat Leon FR ile devam mı? Yoksa JCW zamanı mı?

Konu, 'Otomobil Seçimi' kısmında berkcanozen tarafından paylaşıldı.

?

Leon vs JCW

Anketin kapanma tarihi 1 Mayıs 2018.
  1. Leon ile devam

oy sayısı 9
    31,0%
  2. Mini JCW

oy sayısı 20
    69,0%
  1. berkcanozen

berkcanozen Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Herkese merhabalar,

İsmim Berkcan. Uzun süredir otopark.com ve forumun takipçisiyim.

Bir süredir aklıma takılan bir soru var. Karar vermek istiyorum ama bir türlü veremedim.

Şu an 2016 yılında sıfır aldığım Leon FR ım var. Henüz 11.500 kilometrede. Motor seçeneği olarak 150 beygir ve manuel kullanımı daha çok sevdiğim için özellikle böyle bir tercihte bulunmuştum.

Aracımdan memnunum, seviyorum ancak değişiklik yapmak her zaman iyidir kanımca :)

Uzun süredir Mini R56 JCW objektifimde. Görünüş olarak güzel, 211 beygir motor gücü, manuel vites tercihi, 4 piston frenler. Fiyat performans anlamında alınanilecek en iyi hot hatchlerden olduğunu düşünüyorum.

Şimdi şöyle bir problem var. Sıfır aldığım 2016 model henüz 11.500 kilometredeki Leon’u satıp yerine 2011 model bir Mini JCW almak sizce mantıklı mıdır?

Donanım anlamında JCW bir nebze düşük kalabilir gibi. Ama sürüş keyfi olarak düşünürsek sanırım çok daha eğlenceli.

Bu arada öğrenciyim. Anadolu yakasında oturuyorum. Okulun Avrupa yakasında. Okula maksimum 1-2 gün arabayla gidiyorum. Yılda toplasanız 5.000-6.000 kilometre yapıyorumdur.

Yorumlarınız benim için önemli.

İyi forumlar.

Mt.Akina bunu beğendi.
  2. bt

bt Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    31.690
    Marka:
    Opel
    Aynı kondisyonda bulabilirseniz alın. Mini Cooper gibi arabaların hırpalanmamışını 2. elde bulmak çok zordur. Bu hırpalanmalar gizli yerlerde de olabiliyor. Genel görüşüm olarak, para ihtiyacı veya ağır kaza olmadıkça araba alım satımında model yılı düşürme taraftarı değilimdir.

Son düzenleme: 16 Nisan 2018
    Kim?, berkcanozen, kenblock ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Patri

Patri Taklacı Güvercin

Beğenilen Mesajlar:
    376
    Cooper JCW , Leon'a göre alt yapı olarak 2-3 kat üstün bir araç. Sürüş zevkine önem veriyor ve temizini bulabiliyorsan düşünmeden al derim.

berkcanozen ve Mt.Akina bunu beğendi.
  4. DKB34

DKB34 Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    379
    Marka:
    Seat
    temizini bulabilirsen tabii ki JCW

berkcanozen ve Mt.Akina bunu beğendi.
  5. OzanDnz

OzanDnz Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    792
    Marka:
    Ford
    Geçenlerde jcw olmayan ama çok güzel kaliteli oynamalar yapılmış bi countryman gördüm Cooper S. param olsa hayatta kaçırmazdım. Mini'ler sürüş zevki ile çok üstün araçlar, özellikle leon ile kıyaslanmaz bile. leon dediğimiz araba torsiyonlu,arkası durmayan bi araba.

berkcanozen bunu beğendi.
  6. mehmethakantarhan

mehmethakantarhan Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.048
    Mini kullanıcısı hel hele jcw ise direksiyona oturduğu ilk andan itibaren her türlü çılgınlığı yapabilecek kapasiteye sahip olur. Mini nin parca fiyatları normalin çok çok üstünde bunuda gözardı etmeyin derim.ben olsam hiç bulaşmazdım

berkcanozen ve 2jzihtiyar bunu beğendi.
  7. furkankaya585597

furkankaya585597 Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    843
    Kalp JCW diyor ama mantık Leon FR'a devam diyor. Her ne kadar minik bir araç olsa da parçaları pahalı. Lüks araç gibi bakmak gerekiyor Cooper'a.

berkcanozen ve bt bunu beğendi.
  8. byilmaz

byilmaz Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    3.614
    Marka:
    Audi
    Bir JCW sahibi olmak isterim ancak 2016 yılında aldığım sıfır Leon'umu satıp 2011 model bir JCW almam
    Hele hele JCW'nin piyasada oynanmamış ve kazasız olanını bulmanın zorluğu hesaba katıldığında ve temiz araçların da hatırı sayılır fiyatlara satıldığı düşünülünce çok mantıksız bir hareket
    Temiz 7 yaşında, temiz ve düşük km'li bir jcw almanız için Leon'u satıp üzerine para koymak bile gerekebilir

berkcanozen ve Porsche bunu beğendi.
  9. byilmaz

byilmaz Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    3.614
    Marka:
    Audi
    Arkaların bağımsız olması yol tutuş açısından önemli. Ancak İstanbul trafiğinde arabayı ne ara limitlerde o kadar kullanıyorsunuz da bu bir tercih nedeni haline geliyor ki ?
    Leon normal bir otomobil, Mini ile kıyaslanacak bir araç zaten değil. Ancak İstanbul için ideal olan otomobil Leon'dur, Mini değil
    Eski bir Mini kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ; çok keyifli bir araç ama bir o kadar da rahatsız. Kesinlikle İstanbul trafiğine uygun bir araç değil. Aşırı ısınma problemi var trafikte, özellikle yazın. 20 km yol gidince park ettikten sonra araç 15 dakika kendini soğutmak için fan çalıştırıyor. Bir çukura girildiğinde götüne sert bir tekme atılmış gibi hissediyorsun. Bu yazdıklarımı da jcw için değil mini one için yazıyorum. Jcw'deki durumu düşünemiyorum bile

Son düzenleme: 18 Nisan 2018
    TheAMG56, berkcanozen ve bt bunu beğendi.
  10. berkcanozen

berkcanozen Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Öncelikle vakit ayırıp yorum yapan ve oy kullanan herkese çok teşekkür ederim.

Birkaç gündür detaylıca düşünme fırsatım oldu. Aracımı ilana koydum ancak istediğim fiyatı verenler olmasına rağmen nedense satmak istemedim.

Son karar olarak ise Leon ile yola devam etme kararı aldım.

Tekrardan her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. :)

atoprak, sinan-cetin ve bt bunu beğendi.
  11. atoprak

atoprak Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.165
    Bence doğru bir karar almışsınız...
    Evet JCW bir kaç gömlek iyi bir araç... baya iyi gider, durur ve tutar leon a göre... marka segmenti vs baya bir yukarda ancak 2nci el olacak olması, nispeten yaşanmış olması ve bu tip araçlar için büyük kazası olmamış olanını bulmak zor veya rakamlar yükseliyor ve mantık kayboluyor....veya maceralı ve bol sanayili bir dönem sizi bekleyebilir

Şu dönemde eğer aracınızda bir problem, aşırı eskime veya ekonomik olarak çok rahat olmazsanız araç değiştirmek çok mantıklı değil...

byilmaz bunu beğendi.
  12. sputnik

sputnik Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    5.657
    Marka:
    Toyota
    Bir tarafta mantık bir tarafta duygular varmış ve mantığı seçmişsiniz. İki arabayı kıyaslamak doğru olmayacaktır arkadaşların yazdığı gibi ancak Türkiye gibi ikinci elde binbir türlü yalan, hilenin döndüğü bir yerde, hemde Mini (jcw olması da kaymağı resmen) gibi hor kullanılması muhtemel olan 7-8 yaşında bir arabayla, 0 aldığım aracı değiştirmeyi ben de düşünmezdim açıkçası.

byilmaz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş