Segmentini Saçma Bulduğunuz Araçlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acarr

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
65
32
970
26
Bursa-Samsun
Konu başlığında anlaşılmadıysa diye kısa açıklayayım. Sundukları, fiyatı, artıları, eksilerini göz önünde bulundurarak bu segmentte olmamalı dediğiniz bir araç var nı?
Benim fikrim Renault Fluence'in C segmentine yakışmadığı yönünde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Citroen c4 diyebilirim özellikle makyajsız kasası.. Genel olarak da b sedan segmentini saçma bulurum. Hatchback şaseye müdahale etmeden üzerine sedan kasa oturtuyorlar ve tipi de sürüşü de saçma sapan bir hal alıyor. Madem b sedan yapacaksın ona göre bir şase üret.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Citroen c4 diyebilirim özellikle makyajsız kasası.. Genel olarak da b sedan segmentini saçma bulurum. Hatchback şaseye müdahale etmeden üzerine sedan kasa oturtuyorlar ve tipi de sürüşü de saçma sapan bir hal alıyor. Madem b sedan yapacaksın ona göre bir şase üret.
C4 konusuna katılıyorum.Arada bir C4 dizel otomatiğe binerim.Mcp ve konforu soğuttu beni arabadan:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
C4 konusuna katılıyorum.Arada bir C4 dizel otomatiğe binerim.Mcp ve konforu soğuttu beni arabadan:)
Mcp berbat, amortisörlerin çalışma aralığı berbat, arkadaki torsiyon makaslı kamyonlardan beter, direksiyonu odun gibi ağır ve tek bir his damlası bile olmadığı gibi ağırlığı da iyi ayarlanmamış.. Değişik bir araba işte hiç bu lige yakıştıramıyorum. C4'ü kullanırken fiestamı öyle çok özlemiştim ki :) Makyajlı kasada da sadece şanzımanı düzelttiler, geriye kalan tüm eksikler devam ediyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Mcp berbat, amortisörlerin çalışma aralığı berbat, arkadaki torsiyon makaslı kamyonlardan beter, direksiyonu odun gibi ağır ve tek bir his damlası bile olmadığı gibi ağırlığı da iyi ayarlanmamış.. Değişik bir araba işte hiç bu lige yakıştıramıyorum. C4'ü kullanırken fiestamı öyle çok özlemiştim ki :) Makyajlı kasada da sadece şanzımanı düzelttiler, geriye kalan tüm eksikler devam ediyor.
Sahibi nefret ediyor:)Satacak zaten 4 senedir onda:)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Satsın kurtulsun. Yerine ne alırsa alsın kesinlikle daha memnun kalır. Almak isteyenleri ciddi anlamda vazgeçirmeye çalışıyorum. Az çok bilirsin beni, böyle kötülediğim başka hiç bir otomobil yoktur :)
Eski sohbetten de bilirim seni abi:)Hiç bu kadar kötüledigin araba görmedim ama haklısın da:D

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Segmenti hak etmek, segmente yakışmamak bana çok iddialı kavramlar olarak geliyor. Şöyle anlatayım, Real Madrid, Barcelona varken Beşiktaş, Benfica Şampiyonlar Ligi'ne katılmasın demek gibi geliyor bana.
Başlığı ilk okuduğumda ise bambaşka bir şey anladım. Tam olarak hangi sınıfta olduğu belli olmayan araçlar, mesela VW Beetle, Skoda Yeti, Skoda Roomster, BMW 3 ve 5 GT, Mercedes R Serisi, Jeep Wrangler gibi.

acarr

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
65
32
970
26
Bursa-Samsun
Segmenti hak etmek, segmente yakışmamak bana çok iddialı kavramlar olarak geliyor. Şöyle anlatayım, Real Madrid, Barcelona varken Beşiktaş, Benfica Şampiyonlar Ligi'ne katılmasın demek gibi geliyor bana.
Başlığı ilk okuduğumda ise bambaşka bir şey anladım. Tam olarak hangi sınıfta olduğu belli olmayan araçlar, mesela VW Beetle, Skoda Yeti, Skoda Roomster, BMW 3 ve 5 GT, Mercedes R Serisi, Jeep Wrangler gibi.
Sizce böyle araçlar yok mu?

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Saçma bulma değilde, halk arasında sınıflar arası yanlış karşılaştırılan araçlar var. Mesela Accent, B sedan sınıfına göre nispeten eli yüzü düzgün ve motoru güçlü olduğu için sürekli üst sınıfta olan Focus, Jetta, Corolla gibi araçlarla karşılaştırılıyor.

Bir örnekte Tourneo Couirer, bildiğim kadarıyla B ticari olmasına ve Fiorino vb. araçlarla karşılaştırılması gerekirken genelde Caddy ile karşılaştırılıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
şimdi B+ diye bir sınıf çıktı. aslında B sınıfında, ama büyük bagajlı sedanlar olduğu için B demeye dilimiz varmıyor sınıfı. genelde filo aracı olarak kullanılıyor. ben bu sınıfta işlerin çok karışık olduğu görüşündeyim.
Aveo sedan direk olarak hb modelinin uzatılmışıydı, kabul edilir. Kia Rio Sedan var bu sınıfa konur. Peugeot 206 sedan, Seat Cordoba vardı. bunun gibi şu an aklıma gelmeyen bir kaç model daha var. Fiesta'nın Çin'de üretilen sedanı gelse o da bu sınıfta olacak.
pekiii, yukarda belirtildiği gibi accent ve egea bu sınıfa sokulmaya çalışılıyor. accent era için, palio'nun sedanı denebilecek albea için bu sınıf geçerli olurdu. veya clio'nun sedanı olarak (zamanla ayrışmış olsa da) günümüze kadar gelen symbol için bu sınıf geçerli. ama Egea'ya bakıldığı zaman bariz C sınıfı, hatta hb ve sw versiyonlarını al, ebat ve oturaklılık olarak direk leon / leon st ile karşılaştır. Accent Blue da bayağı bayağı elantra'ya, i30'a yaklaşan bir araba.
yine aynı sınıfta yer alan Skoda Rapid'e baktığımızda da hb versiyonu A3 ile aynı kalıptan çıkmış gibi. C sınıfında Octavia olduğu için Rapid'in sınıfı otomatik olarak düşürülüyor. Seat da ebat olarak leon sedan denebilecek Toledo ile (ki eskiden öyleydi) bu sınıfa sokuluyor.
bu araçların yanında Peugeot 301 ve ikizi var. Peki bunların b sınıfı HB karşılığı yok? Zaten onları tamamen kalite olarak bambaşka bir yere koymak gerek de, konumuz o değil.

bu sınıf karmaşasının yanında, sınıfına yakışmayan araçlar olarak sürüş olarak Megane ile alakası olmayan Fluence'ı başa koyarım. GrandePunto'nun sedanı olarak gelen Linea da, boyundan ve Albea'nın varlığından ötürü bir süre C segmentinde yer alsa da, eni çok dar ve iç mekanı çok kalitesiz olduğu için tıpkı Fluence gibi o sınıfa hiçbir zaman yakışmadı.

Egea konusunda yorumlarınıza katılmıyorum. Egea Sedan belki hakikaten sınıfa yakışmaz ama HB ve SW bence C sınıfına sokulur ve bu sınıfın ekonomik seçeneği olarak bazı Golf ve Focus gibi rakiplerine göre donanım eksikleri ve nispeetn düşük malzeme kalitesine karşılık 100K yı gören rakipleri karşısında fiyatı uygun olarak kabul edilebilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Saçma bulma değilde, halk arasında sınıflar arası yanlış karşılaştırılan araçlar var. Mesela Accent, B sedan sınıfına göre nispeten eli yüzü düzgün ve motoru güçlü olduğu için sürekli üst sınıfta olan Focus, Jetta, Corolla gibi araçlarla karşılaştırılıyor.

Bir örnekte Tourneo Couirer, bildiğim kadarıyla B ticari olmasına ve Fiorino vb. araçlarla karşılaştırılması gerekirken genelde Caddy ile karşılaştırılıyor.
Katılıyorum. Tourneo Courier hiç fiorino rakibi gibi göstermiyor. Koy Kangoo'nun karşısına, kapıştır. Accent ile ikisi, sınıflarının üzerinde araçlar olmuş.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Jetta ile Corolla'nın aynı segmentte olması bana çok saçma geliyor. Bana göre Corolla'nın rakibi Passat'tır ama boyutlar işin içine girince fark oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım